Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 740 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 330,676,750.00 740 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 6,500 2014-12-30 2014-12-31 76610040012014 Udhetim i brendshem 602 MZHETS dieta,urdher nr 576 d t29.12.2014,bordero dt 30.12.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) E.T.T.GROUP AUTO Tirane 678,346 2014-12-31 2014-12-31 77710040012014 Karburant dhe vaj 602 MZHETS riparime,urdher nr 577 dt 30.12.2014,shkrese e MF nr 17743/1 dt 26.12.2014,fat nr 101 dt 14.10.2013,seri 0104058
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) KULLOLLI & CO BAILIFF Tirane 19,579,962 2014-12-30 2014-12-31 77510040012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MZHETS vendim gjyqi Albatrex,urdher nr 535 dr 05.12.2014,vendim nr 5541 dt 05.07.2010,vendim nr 1100 dt 19.05.2011
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MITAT LIKA Tirane 19,680 2014-12-30 2014-12-31 77010040012014 Shpenzime te tjera transporti 602 MZHETS sherbim larje makinash,kontrate nr 5734 d t25.07.2014 ne vazhdim,fat nr 80 dt 29.12.2014,seri 13761530
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,548 2014-12-30 2014-12-31 77110040012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MZHETS posta,fat nr 266 dt 26.09.2014,seri 16486266
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AL-TEK Tirane 2,976,000 2014-12-30 2014-12-31 77910040012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ashensore dhe vinça 231 MZHETS pajisje,urdher nr 519/1 dt 02.12.2014,pv dt 15.12.2014,kontrate nr 8310/3 d t23.12.2014,fat nr 538 dt 30.12.2014,seri 19109521,fh nr 24 dt 12.2014,akt marrje ne dorezim dt 30.12.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 20,000 2014-12-30 2014-12-31 76910040012014 Udhetim i brendshem 602 MZHETS dieta,urdher nr 576 d t29.12.2014,bordero dt 30.12.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GENTIAN FRANGU Tirane 54,840 2014-12-30 2014-12-31 77610040012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MZHETS tarife permbarimi Aleksander Muci,urdher nr 578 dt 30.12.2014,fat nr 16 dt 12.12.2014,seri 10947116
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AIMA Tirane 22,500 2014-12-30 2014-12-31 77810040012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602 MZHETS pritje-percjellje,program nr 8514/5 d t18.12.2014,fat nr 811 dt 17.12.2014,seri 15451811
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 122,280 2014-12-30 2014-12-31 76510040012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602 MZHETS riparim makinash,kontrate nr 3319/3 dt 30.05.2014 ne vazhdim,fat nr 601,599,600 dt 22.12.2014,seri 19244760,19244758,19244759
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 13,500 2014-12-30 2014-12-31 76810040012014 Udhetim i brendshem 602 MZHETS dieta,urdher nr 576 d t29.12.2014,bordero dt 30.12.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GENTIANA KACA Tirane 114,700 2014-12-30 2014-12-31 77210040012014 Sherbime te tjera 602 MZHETS perkethime,fat nr 172,167 dt 12.12.2014,seri 6899125,6899120
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PUBLICITA Tirane 35,880 2014-12-30 2014-12-31 77310040012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 602 MZHETS materiale,up nr 492 dt 12.11.2014,ftese per oferte dt 13.11.2014,njoftim fit dt 19.11.2014,fat nr 43 dt 21.11.2014,seri 13775343,fh nr 50 dt 21.11.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) QAFZEZI SH.P.K Tirane 123,360 2014-12-30 2014-12-31 77810040012014 Karburant dhe vaj 602 MZHETS pjese kembimi,urdher nr 577 dt 30.12.2014,shkrese e MF nr 17743/1 dt 26.12.2014,fat nr 712 dt 13.11.2013,seri 09787342
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DIXHI PRINT - AL Tirane 332,136 2014-12-30 2014-12-31 76410040012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 602 MZHETS materiale,up nr 571 dt 24.12.2014,ftese per oferte dt 26.12.2014,njoftim fit dt 26.12.2014,fat nr 290 dt 29.012.2014,seri 19338839,fh nr 58 dt 29.12.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PETCOR INTERNATIONAL Tirane 156,000 2014-12-29 2014-12-30 76410040012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 602 MZHETS sherbime,up nr 512 dt 25.11.2014,ftese per oferte d t26.11.2014,njoftim fit dt 11.12.2014,fat nr 130 dt 12.12.2014,seri 09671947,kontrate dt 11.12.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 630 2014-12-29 2014-12-30 76210040012014 Shpenzime per terheqjen e limitit te arkes 602 MZHETS pagese tarifa,shkrese nr 7821 dt 06.11.2014,autorizim dt 29.12.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 180,320 2014-12-29 2014-12-30 75610040012014 Udhetim jashte shtetit 602 MZHETS bileta,pv emergjence dt 15.12.2014,autorizim nr 8589,8589/1 dt 15.12.2014,fat nr 117,118 d t15.12.2014,seri 6976919,6976918
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 22,000 2014-12-29 2014-12-30 76110040012014 Sherbime te tjera 602 MZHETS dieta,urdher n 570 d t24.12.2014,bordeor dt 29.12.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MANDI - 2K Tirane 422,754 2014-12-29 2014-12-30 76310040012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 602 MZHETS ruajtje godine,kontrate nr 2345/1 dt 31.03.2014,ne vazhdim,amenadment kontrate nr 2345/4 dt 04.11.2014,fat nr 191 dt 26.12.2014,seri 19017021
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 36,858 2014-12-29 2014-12-30 75610040012014 Paga baze 600 MZHETS telefon,kodi 44071,fat Gusht,Tetor 2014,seri 119346524,119371070
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 50,257 2014-12-29 2014-12-30 757100400120141 Posta dhe sherbimi korrier 602 MZHETS abonim,fat nr 518,519,520 dt 22.12.2014,23.12.2014,seri 12594968,12594969,12596970
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,194 2014-12-29 2014-12-30 75910040012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MZHETS posta,fat nr 887 d t30.11.2014,seri 16489723
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 396,586 2014-12-29 2014-12-30 75410040012014 Te tjera transferta tek individet 606 MZHETS pagese per vjetresi ne pune + largim nga puna,shkrese nr 8768 d t23.12.2014,1266 d t18.02.2014,urdher n 89 dt 15.11.2014,bordero dt 26.12.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 288 2014-12-29 2014-12-30 75810040012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MZHETS posta,fat nr 724 dt 30.11.2014,seri 16484268
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SUPPORT - 07 SH.P.K Tirane 41,680 2014-12-29 2014-12-30 75510040012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 602 MZHETS materiale,up nr 562 dt 22.12.2014,ftese per oferte dt 23.12.2014,njoftim fit dt 23.12.2014,fat nr 8 dt 24.12.2014,seri 15340860,fh nr 57 dt 24.12.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DYRRAH - SPED SHPK Tirane 303,948 2014-12-24 2014-12-26 75110040012014 Garanci bankare te vitit ne vazhdim,Te Dala 466 MZHETS kthim garancie,urdher nr 540 dt 05.12.2014,shkrese nre 5484/1 dt 11.12.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) TUFIK KURTI Tirane 3,000 2014-12-24 2014-12-26 74410040012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 602 MZHETS dhurata,up nr 546 dt 15.12.2014,ftese per oferte dt 16.12.2014,njoftim dt 16.12.2014,fat nr 8 dt 17.12.2014,seri 19200609,fh nr 53 dt 17.12.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SOS FSHATI FEMIJEVE SHQIPERI Tirane 174,000 2014-12-24 2014-12-26 75210040012014 Udhetim jashte shtetit 602 MZHETS kartolina,up nr 542 dt 09.12.2014,ftese per oferte dt 10.12.2014,njoftim fit dt 15.12.2014,fat nr 43 d t17.12.2014,seri 4112949,fh nr 54 dt 17.12.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,000 2014-12-24 2014-12-26 75010040012014 Te tjera transferta tek individet 606 MZHETS bonus transporti,urdher nr 177 dt 11.03.2014,ligji nr 10160 dt 15.10.2009,boredo dt 23.12.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) EAGLE MOBILE Tirane 9,403 2014-12-23 2014-12-24 74710040012014 Sherbime telefonike 602 MZHETS telefon,kodi 11007407,fat nr 123083622 dt 01.12.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,845 2014-12-23 2014-12-24 74910040012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 602 MZHETS materiale,pv emergjence dt 10.12.2014,fat nr 10 dt 10.12.2014,seri 003920,fh nr 55 dt 17.12.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MITAT LIKA Tirane 19,680 2014-12-23 2014-12-24 73610040012014 Shpenzime te tjera transporti 602 MZHETS larje makine,kontrate nr 681 dt 29.01.2014 ne vazhdim,fat nr 73 dt 08.12.2014,seri 13761523
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 438,064 2014-12-23 2014-12-24 74810040012014 Elektricitet 1004001 602 MZHETS energji,kontrate TR1H080021110004,fat dt 10.12.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 636 2014-12-23 2014-12-24 74510040012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MZHETS posta,fat nr 1083 dt 30.11.2014,seri 16487183
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ADVANCE BUSINESS SOLUTIONS - ABS Tirane 126,000 2014-12-19 2014-12-22 73210040012014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 602 MZHETS riparime,pv emergjence dt 08.11.2014,fat nr 231 dt 08.11.2014,seri 16049331
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PRO CREDIT BANK Tirane 13,500 2014-12-17 2014-12-22 74310040012014 Sherbime te tjera 602 MZHETS komisio mbrojtje kon,urdher nr 169 dt 27.05.2014,vendim nr 1444 d t22.10.2008,liste prezenc e dt 26.06.2014,14.07.2010,26.11.2014,mbajtur 10% tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 207,480 2014-12-18 2014-12-19 74310040012014 Udhetim jashte shtetit 602 MZHETS bileta,pv emergjence dt 09.12.2014,fat nr 108,113 dt 09.12.2014,seri 6976909,6976914
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GENTIANA KACA Tirane 2,700 2014-12-18 2014-12-19 72410040012014 Sherbime te tjera 602 MZHETS perkethime,kontrate dt 23.12.2013,fat nr 163 dt 20.11.2014,seri 6899116
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ARJON TRAVEL &TOUR (K31516033R) Tirane 470,820 2014-12-18 2014-12-19 72810040012014 Udhetim jashte shtetit 602 MZHETS bileta,pv emergjece dt 08.10.2014,fat nr 429 dt 08.10.2014,seri 18928531
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave