Transaksion Thesari 2019- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 3,741 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 920,199,188.00 3,741 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Rezarta Myderizi Tirane 30,760 2021-11-02 2021-11-15 1226101400120021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise, Sherbim perkthimi Maj, Qershor 2021 (Genti Myrderizi), Urdher Min. nr. 518 dt 08.09.2021, fature nr. 50/2021 dt. 08.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Rezarta Myderizi Tirane 171,760 2021-11-02 2021-11-15 122710140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise, Sherbim perkthimi Prill, Maj, Qershor 2021, Urdher Min nr.518 dt 08.09.2021, Fature nr.49/2021dt.08.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MarBis Tirane 6,890 2021-11-02 2021-11-15 122410140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise, Sherbim perkthimi Qershor 2021, Ilir Marleka, Urdher Min. nr. 518 dt 08.09.2021, Fature nr. 2/2021 dt.04.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Serxho Rama Tirane 21,830 2021-11-02 2021-11-15 1229101400120021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise, Sherbim perkthimi Prill, Maj, Qershor 2021, Urdher Min nr. 518 dt.08.09.2021, Fature nr. 4/2021, dt 08.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Arnisa Mala Tirane 13,590 2021-11-02 2021-11-15 123010140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise, Sherbim perkthimi Prill, Qershor 2021, Urdher Min nr.518 dt.08.09.2021, fature nr. 1/2021 dt. 05.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Oltiana Qendro Tirane 268,400 2021-11-02 2021-11-15 122510140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise, Sherbim perkthimi Maj 2021 Ervis Ramadhi, Urdher Min. nr. 518 dt. 08.09.2021, Fature nr. 4/2021 dt. 07.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MarBis Tirane 25,870 2021-11-02 2021-11-15 122310140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise, Sherbim perkthimi Maj 2021 Ilir Marleka, Urdher Min. nr. 518 dt. 08.09.2021, Fature nr. 1/2021 dt. 04.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 15,250 2021-11-02 2021-11-15 122810140012021 Udhetim jashte shtetit Ministria e Drejtesise, Bileta Udhetimi, Autor.nr.4750/2prot,dt.6.10.21, UP nr.558 dt 6.10.21, Ft per oferte nr.4949/1 dt.6.10.21, Klas.Perf. dt.6.10.21, Ft. nr.514/2021 dt.7.10.21
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Jonida Petro Tirane 5,500 2021-11-02 2021-11-15 122210140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise, Sherbim perkthimi Prill, Qershor 2021, Urdher Min. nr.518 date 08.09.2021, Fature nr.1/2021, date 05.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Englantina Pata Tirane 23,600 2021-11-01 2021-11-03 121510140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Prill Maj Qershor 2021 Urdher Ministri nr.518 dt.08.09.2021 Fature nr.05/2021 dt.30.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 447,759 2021-11-02 2021-11-03 121910140012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Ministria e Drejetesise Paga Tetor 2021, Listepagese Tetor 2021, Punonjes plan 149 fakt 5
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,437,276 2021-11-02 2021-11-03 121610140012021 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik Ministria e Drejetesise Paga Tetor 2021, Listepagese Tetor 2021, Punonjes plan 149 fakt 32, Punonjes mbi numrin organik plan 34 fakt 9
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,545,734 2021-11-02 2021-11-03 121710140012021 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik Ministria e Drejetesise Paga muaji Tetor 2021, Punonjes Plan 149 / Fakt 55, Nr. Punonjesve mbi organike Plan 34 / Fakt 11 Listepagese Tetor 2021, VKM nr.1151 dt 24.12.2020, VKM nr.395 dt 29.04.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Banka OTP Albania Tirane 22,215 2021-11-02 2021-11-03 122010140012021 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik Ministria e Drejetesise Paga Tetor 2021, Listepagese Tetor 2021, Punonjes plan 34 fakt 1 VKM nr.1151 dt.24.12.2020 VKM nr.395 dt.29.04.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,458,282 2021-11-02 2021-11-03 121810140012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Ministria e Drejetesise Paga muaji Tetor 2021, Punonjes Plan 149 / Fakt 34, Punonjes mbi organiken Plan 34 / Fakt 8 Listepagese Tetor 2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Studio Viki Tirane 37,440 2021-10-27 2021-11-01 117910140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise, Sherbim perkthimi Janar, Prill 2021 (Tea Janku), Urdher Min nr 339 dt 12.05.2021, Urdher Min nr 518 dt 08.09.2021, Fature nr 10/2021 dt 04.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) JORGO HAXHI Tirane 5,850 2021-10-28 2021-11-01 118510140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise, Sherbim perkthimi Prill 2021, Urdher Min. nr 518 dt. 08.09.2021, Fature nr. 10/2021 dt. 06.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) JORGO HAXHI Tirane 10,800 2021-10-28 2021-11-01 118610140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise, Sherbim perkthimi Prill 2021, Urdher Min nr. 518 dt 08.09.2021, Fature nr. 11/2021, date 06.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Lindita Gjetani Tirane 4,240 2021-10-28 2021-11-01 119310140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise, Sherbim perkthimi Maj 2021, Urdher Min. nr. 518 dt 08.09.2021, Fature nr. 5/2021, dt 06.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BENET KOLEKA Tirane 45,000 2021-10-27 2021-11-01 118010140012021 Sherbime te tjera Ministrai e Drejtesise, Sherbim perkthimi Maj 2021 (Valbona Nano), Urdher nr 518 dt 08.09.2021, Fature nr 7/2021 dt 04.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Emilina Doda Tirane 7,100 2021-10-28 2021-11-01 119410140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise, Sherbim perkthimi Prill, Qershor 2021, Urdher Min nr 518 dt 08.09.2021, Fature nr. 3/2021 dt.06.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SHOQATA '' RRNO PER ME KRIJUE '' Tirane 76,150 2021-10-28 2021-11-01 118110140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise, Sherbim perkthimi Prill, Maj, Qershor 2021, Urdher Min. nr. 518 dt 08.09.2021, Fature nr. 2/2021 dt 04.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Fation Kolldani Tirane 226,070 2021-10-28 2021-11-01 119110140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise, Sherbim perkthimi Prill 2021, Urdher Min nr.518 dt.08.09.2021, Fature nr. 3/2021, dt.06.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Fation Kolldani Tirane 11,050 2021-10-28 2021-11-01 119210140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise, Sherbim perkthimi Maj 2021, Urdher Min nr 518 dt 08.09.2021, Fature nr. 5/2021 dt. 06.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Arben Sulo Tirane 6,500 2021-10-28 2021-11-01 119010140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise, Sherbim perkthimi Qershor 2021, Urdher Min nr. 518 dt.08.09.2021, Fature nr. 6/2021 dt 06.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Rozeta Koxhaj Tirane 235,100 2021-10-28 2021-11-01 118910140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise, Sherbim perkthimi Prill, Maj, Qershor 2021, Urdher Min. nr. 518 dt. 08.09.2021, Fature nr. 3/2021, dt. 06.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) JORGO HAXHI Tirane 13,700 2021-10-27 2021-11-01 118210140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise, Sherbim perkthimi Qershor 2021, Urdher Min. nr. 518 dt. 08.09.2021, Fature nr. 1/2021 dt. 05.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 22,000 2021-10-28 2021-11-01 117710140012021 Udhetim i brendshem Ministria e Drejtesise Dieta Brenda Vendit, Autorizim nr. 5081/4 dt. 18.10.2021, Listepagese banke dt. 26.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) JORGO HAXHI Tirane 28,500 2021-10-28 2021-11-01 118310140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise, Sherbim perkthimi Janar 2021, Urdher Min. nr. 339 dt. 12.05.2021, Fature nr. 6/2021, dt. 05.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Artan Dobi Tirane 6,890 2021-10-28 2021-11-01 119510140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise, Sherbim perkthimi Prill, Qershor 2021 (Irna Dobi Peshkepia), Urdher Min. nr.518 dt.08.09.2021, Fature nr.6/2021dt.06.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRANDI DADO Tirane 164,600 2021-10-28 2021-11-01 118710140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise, Sherbim perkthimi Maj 2021 (Eglantina Gishti), Urdher Min nr. 518 dt.08.09.2021, Fature nr. 48/2021 dt. 06.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 11,500 2021-10-28 2021-11-01 117610140012021 Udhetim i brendshem Ministria e Drejtesise Dieta brenda Vendit, Autorizim nr. 4822 dt.30.09.2021, nr.4951 dt.06.10.2021, nr.5123 dt.15.10.2021, Listepagese e bankes dt. 26.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 75,000 2021-10-28 2021-11-01 117510140012021 Udhetim i brendshem Ministria e Drejtesise, Dieta Brenda Vendit, Autorizim nr. 3639 dt.14.7.21, nr.4287/4 dt.8.9.21, nr.4822 dt.30.9.21, nr. 4951dt.6.10.21, nr.4951/1 dt.11.10.21, nr.5119 dt.14.10.21, nr.5123dt.15.10.21,nr.5081/4dt.18.10.21, Listep.dt.26.10.21
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Entela Eleni Merxhani Tirane 333,700 2021-10-28 2021-11-01 118810140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise, Sherbim perkthimi Qershor 2021, Urdher Min nr. 518 dt.08.09.2021, Fature nr. 7/2021 dt.06.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Elvina Haxhiaj Tirane 6,890 2021-10-28 2021-11-01 119710140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise, Sherbim perkthimi Maj 2021 (Erjon Cano), Urdher Min. nr. 518, dt.08.09.2021, Fature nr. 80/2021, dt. 06.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) JORGO HAXHI Tirane 11,600 2021-10-28 2021-11-01 118410140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise, Sherbim perkthimi Dhjetor 2020, Urdher nr. 110 dt. 05.03.2021, Fature nr. 7/2021 dt. 05.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Artan Dobi Tirane 9,950 2021-10-28 2021-11-01 119610140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise, Sherbim perkthimi Prill, Maj, Qershor 2021, Urdher Min. nr.518 dt.08.09.2021, Fature nr. 5/2021, dt.06.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOCO BENDO Tirane 152,590 2021-10-27 2021-11-01 117810140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise, Sherbim perkthimi Prill, Maj, Qershor 2021 (Rudina Shiroka), Urdher Min. nr. 518, date 08.09.2021, Fature nr. 7/2021 date 02.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Edlira Xhaferi Tirane 42,770 2021-10-28 2021-11-01 119810140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise, Sherbim perkthimi Mars 2021 (Xhevaire Xhaferi), Urdher Min. nr. 339 dt.12.05.2021, Fature nr 2/2021 dt. 27.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Spiro Samarxhi Tirane 20,670 2021-10-26 2021-10-29 115310140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise, Sherbim perkthimi Prill, Qershor 2021, Urdher Min. nr 518 dt. 08.09.2021, Fature nr. 2/2021 dt. 02.10.2021
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave