Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Ministria e Integrimit (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 168,350,030.00 830 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Ministria e Integrimit (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 148,925 2012-01-27 2012-01-30 26/1078001/2012 1078001 602 MINISTRIA INTEGRIMIT Energji nentor 2011 Fat seri 112781215
Ministria e Integrimit (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 9,000 2012-01-27 2012-01-30 21/1078001/2012 602 MINISTRIA INTEGRIMIT Blerje uji, 2011 fat 1750 dt 08.12.2011 seri 87325750 up 217 dt 05.12.2011 pv 3/4 dt 08.12.2011 fjh 190 dt 08.12.2011
Ministria e Integrimit (3535) FONDACIONI YAPS Tirane 3,360 2012-01-27 2012-01-30 14/1078001/2012 602 MINISTRIA INTEGRIMIT Shpenzim operativ, fat 748 dt 05.12.2011 seri 89177676 pv 3/4 dt 03.08.2011 UP 179 dt 3.08.2011 fh 5.12.2011
Ministria e Integrimit (3535) ALEKSANDER ASIMI Tirane 34,000 2012-01-27 2012-01-30 19/1078001/2012 602 MINISTRIA INTEGRIMIT Blerje lule viti 2011 Fat 186/87/88 seri 547675/667/633 up 31.10.21.10.2011 pv 3/4 dt 5.12.2011 fh 5.12.2011 nr 182/183
Ministria e Integrimit (3535) FONDACIONI YAPS Tirane 127,560 2012-01-27 2012-01-30 35/1078001/2012 602 MINISTRIA INTEGRIMIT Mirmbajtje, UP 29.08.2011PV 29.08.2011 FAt 2 dt 24.10.2011 seri 89177752 FH 173 dt 3.11.2011
Ministria e Integrimit (3535) ILIRIAN BULKU Tirane 38,000 2012-01-27 2012-01-30 16/1078001/2012 602 MINISTRIA INTEGRIMIT Rimbushje Toner Fat shit 12.10.-24.11.2011 nr 387 seri 5470387 up 12.10-24.11.2011 nr 204 pv 3/4 dt 12.10.2011 FH 8.12.2011 nr 191
Ministria e Integrimit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 169,172 2012-01-27 2012-01-30 31/1078001/2012 600 602 MINISTRIA INTEGRIMIT T Tel tetor,. nentor, dhjetor 2011 fat 106900580/106930155/10692351
Ministria e Integrimit (3535) PRIMO COMMUNICATIONS Tirane 21,600 2012-01-27 2012-01-30 30/1078001/2012 602 MINISTRIA INTEGRIMIT mirmbajtje shpenzime operative viti 2011 fat 24.10-05.12.2011 nr 749 seri 89177754 up 153 dt 03.08.2011 pv 29-08-03.08.2011
Ministria e Integrimit (3535) TAKO Tirane 30,110 2012-01-27 2012-01-30 17/1078001/2012 602 MINISTRIA INTEGRIMIT Materiale pastrimi 2011 Fat 1441 dt 07.12.2011 seri 86993175 up 206 dt 25.11.2011 pv 25.11.2011 fh 195 dt 08.12.2011
Ministria e Integrimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 180,460 2012-01-27 2012-01-30 33/1078001/2012 602 MINISTRIA INTEGRIMIT Telefon nentor 2011 seri 703204062
Ministria e Integrimit (3535) GENTIAN SHKULLAKU Tirane 60,000 2012-01-27 2012-01-30 28/1078001/2012 602 MINISTRIA INTEGRIMIT Sherbim fotografik fat 007 dt 21.12.2011 seri 5314157 up 6 dt 06.01.2011 pv dt 03.01.2011
Ministria e Integrimit (3535) PRIMO COMMUNICATIONS Tirane 39,600 2012-01-27 2012-01-30 29/1078001/2012 602 MINISTRIA INTEGRIMIT internet dhjetor 2011 fat 2011 seri 74752934
Ministria e Integrimit (3535) AGIM KADIU Tirane 78,500 2012-01-27 2012-01-30 13/1078001/2012 602 MINISTRIA INTEGRIMIT sHERBIM AUTOMJETI, fAT SHIT 29.09.2011 SERI 5409197 UP 179 DT 29.09.2011
Ministria e Integrimit (3535) COFFEE CLUB Tirane 40,500 2012-01-27 2012-01-30 22/1078001/2012 602 MINISTRIA INTEGRIMIT Shpenzim operativ, Fature shitje 29.07-25.11.2011 nr 5066-7040 seri 86626913 up 29.07-25.11.2011 nr 151-205 pv 29.07-25.11.2011 fh 132 dt 29.07.2011
Ministria e Integrimit (3535) KASTRATI SHA Tirane 472,207 2012-01-27 2012-01-30 15/1078001/2012 602 MINISTRIA INTEGRIMIT Benzine Viti 2011 fat 20 dt 25.10.2011 seri 88310820 kontrat 7.06.2011 up 20/1 dt 15.03.2011 njoft fit 23.05.2011 nr 20/5 autoriz 20/12 dt 06.06.2011 fh 164 dt 25.10.2011
Ministria e Integrimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 49,930 2012-01-27 2012-01-30 27/1078001/2012 602 MINISTRIA INTEGRIMIT Sherbim postar 2011 up 19 dt 27.01.2011 PV 27.01.2011 kontrat 27.01.2011 Fat 4210 dt 26.12.2011 seri 87429766
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 142,435 2012-02-01 2012-02-02 4410780012012 600 MINISTRIA INTEGRIMIT Pagat janar 2012 Nr pun Plan 75 Fakt 73
Ministria e Integrimit (3535) BANKA E TIRANES Tirane 41,263 2012-02-01 2012-02-02 4610780012012 600 MINISTRIA INTEGRIMIT Pagat janar 2012 Nr pun Plan 75 Fakt 73
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 99,153 2012-02-01 2012-02-02 4710780012012 600 MINISTRIA INTEGRIMIT Pagat janar 2012 Nr pun Plan 75 Fakt 73
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 137,724 2012-02-01 2012-02-02 4510780012012 600 MINISTRIA INTEGRIMIT Pagat janar 2012 Nr pun Plan 75 Fakt 73
Ministria e Integrimit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 1,458,012 2012-02-01 2012-02-02 4910780012012 600 MINISTRIA INTEGRIMIT Pagat janar 2012 Nr pun Plan 75 Fakt 73
Ministria e Integrimit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 2,146,402 2012-02-01 2012-02-02 4810780012012 600 MINISTRIA INTEGRIMIT Pagat janar 2012 Nr pun Plan 75 Fakt 73
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 35,000 2012-02-07 2012-02-08 5010780012012 606 MINISTRIA INTEGRIMIT Perfitim financiar shtator 2011 Urdher 29.01.2010
Ministria e Integrimit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 65,000 2012-02-07 2012-02-08 5110780012012 606 MINISTRIA INTEGRIMIT Perfitim financiar shtator 2011 Urdher 29.01.2010
Ministria e Integrimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 545,672 2012-02-17 2012-02-20 66/210780012012 600 MINISTRIA INTEGRIMIT Tatimet 2012
Ministria e Integrimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 133,555 2012-02-17 2012-02-20 66/110780012012 600 MINISTRIA INTEGRIMIT Tatimet 2012
Ministria e Integrimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,309,210 2012-02-17 2012-02-20 65/210780012012 600 MINISTRIA INTEGRIMIT sigurime 2012
Ministria e Integrimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 242,860 2012-02-17 2012-02-20 6610780012012 600 MINISTRIA INTEGRIMIT Tatimet 2012
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 168,251 2012-02-20 2012-02-21 6610780012012 231 MINISTRIA INTEGRIMIT page m beluli nga kosto urdher 19.1.2012 bordero 20.2.2012,kontr 6.12.2011
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 202,979 2012-02-20 2012-02-21 6610780012012 231 MINISTRIA INTEGRIMIT dieta jashte shteti nga kosto bashkefinancimet +komision bk ,urdher 7.11.2011 nr 113,bordero 20.2.2012,autorizim 20.2.2012,nr pass z1012535 euro 1420*142.8
Ministria e Integrimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 159,218 2012-02-27 2012-02-27 54 1078001 2012 600 602 MINISTRIA INTEGRIMIT Fat tetor 2011 Fat seri 36589319
Ministria e Integrimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 126,557 2012-02-27 2012-02-28 55 1078001 2012 600 602 MINISTRIA INTEGRIMIT Tel nentor 2011 Seri 36598660
Ministria e Integrimit (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 14,977 2012-02-27 2012-02-28 56 1078001 2012 602 MINISTRIA INTEGRIMIT Tel nentor 2011 seri 81142410//081121990 /8104506
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 947,858 2012-03-01 2012-03-01 8510780012012 600 MINISTRIA INTEGRIMIT pagat +shtese dite festa bordero shkurt 2012 pl 75 fk 32
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 696,698 2012-03-01 2012-03-01 8610780012012 600 MINISTRIA INTEGRIMIT pagat +shtese dite festa bordero shkurt 2012 pl 75 fk 32
Ministria e Integrimit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 742,369 2012-03-01 2012-03-01 8410780012012 600 MINISTRIA INTEGRIMIT pagat +shtese dite festa bordero shkurt 2012 pl 75 fk 37
Ministria e Integrimit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 1,296,999 2012-03-01 2012-03-01 8310780012012 600 MINISTRIA INTEGRIMIT pagat +shtese dite festa bordero shkurt 2012 pl 75 fk 37
Ministria e Integrimit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 65,000 2012-03-02 2012-03-02 91 1078001 2012 606 MINISTRIA INTEGRIMIT Perfitim financiar Shkurt 2012 Urdher 8 dt 29.01.2012 Autorizim 02.03.2012
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 104,063 2012-03-01 2012-03-02 8910780012012 600 MINISTRIA INTEGRIMIT pagat +shtese dite festa bordero shkurt 2012 pl 75 fk 2
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 63,712 2012-03-01 2012-03-02 8810780012012 600 MINISTRIA INTEGRIMIT pagat +shtese dite festa bordero shkurt 2012 pl 75 fk 1