Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Shendetesise (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 595,342,168.00 678 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 6,151,508 2012-02-01 2012-02-01 2310130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE pagat janar 2012 nr punonj pl 131 fakt 124
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 199,819 2012-02-01 2012-02-01 2410130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE pagat janar 2012 nr punonj pl 131 fakt 124
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 782 2012-02-01 2012-02-02 2510130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE pagat janar 2012 nr punonj pl 131 fakt 124
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) EAGLE MOBILE Tirane 399,608 2012-02-08 2012-02-09 4410130012012 1013001 600,602 MINISTRIA E SHENDETESISE telefon dhjetor 2011
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 291,778 2012-02-08 2012-02-09 3810130012012 1013001 600,602 MINISTRIA E SHENDETESISE telefon tetor,nentor,dhjetor 2011
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 500,000 2012-02-08 2012-02-14 4510130012012 1013001 606 MINISTRIA E SHENDETESISE shpenz transporti urdher 298 dt 10.05.10 liosta gusht dhjetor 2011
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 832,623 2012-02-08 2012-02-14 2610130012012 1013001 602 MINISTRIA E SHENDETESISE energji shtator,tetor dhjetor ,nentor 2011
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 137,624 2012-02-17 2012-02-20 55101300120123 600 MINISTRIA E SHENDETESISE sig shend janar 2012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 975,123 2012-02-17 2012-02-20 5510130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE sig shoq janar 2012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 137,623 2012-02-17 2012-02-20 55101300120122 601 MINISTRIA E SHENDETESISE sig shend janar 2012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 870,553 2012-02-17 2012-02-20 5610130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE tatim page janar 2012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,214,327 2012-02-17 2012-02-20 55101300120121 601 MINISTRIA E SHENDETESISE sig shoq janar 2012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ERALNI / TIRANE Tirane 51,840 2012-02-13 2012-02-20 2210130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE shpenz doganore urdher pagese 3919 dt 02.11.11 ft 658 dt 31.10.11 ser 88641058,,772 dt 16.11.11 ser 88655572
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DEAN Tirane 15,400 2012-02-16 2012-02-21 3410130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE shpenz doganore urdher pagese 3723 dt 21.10.11 ft 602 dt 09..01.12 ser 01181538 shkrese 3919 dt 02.12.12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ELINDA MORINA Tirane 155,000 2012-02-22 2012-02-23 4110130012012 1013001 ,602 MINISTRIA E SHENDETESISE bl goma up 75/1 dt 5.11.11 pv3.4 dt 15.11.11 shkrese 11/11 dt 01.11.11 ft 7 dt 16.11.11 ser 3604426 fh 54 dt 01.12.11
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 5,000 2012-02-24 2012-02-28 6610130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE krijim gjendje arke kerkese 21/2 dt 21.02.12Elmira Dobi nr 028431086
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 6,454,673 2012-03-01 2012-03-02 7010130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE pagat shkurt 2012 nr punonj pl 131 fakt 124
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 10,961 2012-03-01 2012-03-02 7210130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE pagat shkurt 2012 nr punonj pl 131 fakt 124
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 266,070 2012-03-01 2012-03-02 7110130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE pagat shkurt 2012 nr punonj pl 131 fakt 124
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 23,690 2012-03-01 2012-03-02 7310130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE pagat shkurt 2012 nr punonj pl 131 fakt 124
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 18,536 2012-03-01 2012-03-07 7410130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE telefon ft 00000000812076826
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) MIGEN KASAJ Tirane 250,000 2012-02-27 2012-03-15 6510130012012 602,min shendetesise,mirmbajtja sistemi,up 76 d 5/11/11,pv 7/11/11,fat 33 d 26/11/11 s 4840837
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,111,316 2012-03-16 2012-03-16 9710130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE sig shoq shend shkurt 2012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 862,971 2012-03-16 2012-03-16 9810130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE tatim page shkurt 2012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,350,719 2012-03-16 2012-03-19 97110130012012 601 MINISTRIA E SHENDETESISE sig shoq shend shkurt 2012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 25,121 2012-03-01 2012-03-19 7510130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE telefon ft 00000000812076818
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 32,280 2012-03-05 2012-03-20 7710130012011 602 MINISTRIA E SHENDETESISE dieta jashte 300$ kursi 107,6 kerkese 5/3 dt 05.03.2012 autoriz 5/3 dt 05.03.2012 urdher nr 101 dt 01.03.2012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) QEMAL ZAJMI(L02107001P) Tirane 46,080 2012-03-07 2012-03-21 5210130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE pritje percjellje up 57/1 dt 01.07.11 pv3.4 dt 01.07.11 ft 25 dt 30.07.11 ser 3772018 fh 37/1 dt 30.07.11 up 68 dt 1.09.11 pv3.4 dt 1.09.11 ft 27 dt 30.09.11 ser 3772020 fh 47/1 dt 30.09.11
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 484,500 2012-03-07 2012-03-21 6910130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE dieta lista 22.02.12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) COFFEE CLUB Tirane 50,000 2012-03-07 2012-03-21 5310130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE pritje percjellje up 73 dt 12.10.11 pv3.4 dt 14.10.11 ft 6540 dt 31.10.11 ser 88568087 fh 51 dt 31.10.11 up 79 dt 9.12.11 pv3.4 dt 12.12.11 ft 7594 dt 21.12.11 ser 88606490 fh 57 dt 21.12.11
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) YMER BERHAMI Tirane 37,000 2012-03-07 2012-03-21 8110130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE bl dhurata up 53 dt 24.06.11 pv3.4 dt 27.06.11 ft 5 dt 27.06.11 ser 3708350 fh 30 dt 27.06.11
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 226,240 2012-03-27 2012-03-28 10710130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISEdieta urdher min 119 dt 16.03.12 ,111 dt 09.03.12 autoriz 27/3 dt 27.03.12 Elmira Dobi nr 028431086 euro 1600x141.4
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 18,924 2012-03-27 2012-03-28 10010130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE telefon shkurt 2012 ser 00000000812412914
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,250,000 2012-03-20 2012-03-29 9910130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE shpenz kurimi vkm 138 dt 22.02.12 shkrese 19251 dt 28.12.11 lista bashkangjitur
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 26,970 2012-07-02 2012-07-02 20510130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE pagat QERSHOR 2012 nr punonj pl 131 fakt 129
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 22,908 2012-07-02 2012-07-02 20410130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE pagat QERSHOR 2012 nr punonj pl 131 fakt 129
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 6,539,336 2012-07-02 2012-07-02 20610130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE pagat QERSHOR 2012 nr punonj pl 131 fakt 129
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 221,539 2012-07-02 2012-07-02 20310130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE pagat QERSHOR 2012 nr punonj pl 131 fakt 129
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 229,000 2012-03-16 2012-04-02 8510130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISEdieta lista 15.03.12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 3,264,440 2012-03-19 2012-04-02 6710130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISEdieta lista 22.02.12