Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,137,730,360.00 1,491 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,836,633 2012-02-01 2012-02-01 6510150012012 600-MIN E JASHTME PAGA JANAR 2012 PLAN 145 - FAKT 145
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 161,604 2012-02-01 2012-02-01 6910150012012 600-MIN E JASHTME PAGA JANAR 2012 PLAN 145 - FAKT 145
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 494,258 2012-02-01 2012-02-01 6810150012012 600+602-MIN E JASHTME PAGA JANAR 2012 TELEFON RIMBURSIM PLAN 145 - FAKT 145
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 360,288 2012-02-01 2012-02-01 6710150012012 600+602-MIN E JASHTME PAGA JANAR 2012 TELEFON RIMBURSIM PLAN 145 - FAKT 145
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 8,500,000 2012-02-01 2012-02-01 6610150012012 600-MIN E JASHTME PAGA JANAR 2012 PLAN 145 - FAKT 145
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 3,959,964 2012-02-09 2012-02-10 8710150012012 1015001 600+601-MIN E JASHTME SIGURIME SHOQERORE E SHENDETSORE JANAR 2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,558,080 2012-02-09 2012-02-10 8810150012012 1015001 600-MIN E JASHTME TATIM PAGE JANAR 2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 244,260 2012-02-09 2012-02-14 7310150012012 1015001 602-MIN E JASHTME UJE DHJETOR 2011 FAT 1112-159294-1-1 DT 24.12.11
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 597,861 2012-02-09 2012-02-14 7410150012012 1015001 602-MIN E JASHTME ENERGJI DHJETOR 2011 FAT 113890817 DT 08.01.12 KONT A200848
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 12,578 2012-02-22 2012-02-23 8310150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 175 DT 16.02.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 467,209 2012-02-22 2012-02-23 7910150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 175 DT 16.02.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CHEMONICS INTERNATIONAL INC Tirane 316,756 2012-02-23 2012-02-23 7010150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 1751 DT 16.02.2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA POLAKE Tirane 462,507 2012-02-22 2012-02-23 6610150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 1751 DT 16.02.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA REPUBLIKA SLLOVENISE Tirane 27,029 2012-02-22 2012-02-23 7610150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 175 DT 16.02.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 364,460 2012-02-22 2012-02-23 8010150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 175 DT 16.02.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA HUNGAREZE Tirane 114,813 2012-02-22 2012-02-23 6910150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 1751 DT 16.02.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 45,580 2012-02-22 2012-02-23 8110150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 175 DT 16.02.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBASE Tirane 36,000 2012-02-22 2012-02-23 8910150012012 602-MIN E JASHTME EKEZEKUTIM GJYQI VENDIM 685 DT 09.02.06 UDHEZIM MIN FINAN 2 DT 18.08.11 URDHER 3 DT 16.01.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA MAQEDONASE Tirane 56,234 2012-02-22 2012-02-23 5810150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 1751 DT 16.02.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA REPUBLIKA SLLOVENISE Tirane 61,941 2012-02-22 2012-02-23 7710150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 175 DT 16.02.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA ÇEKE Tirane 278,711 2012-02-22 2012-02-23 6410150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 1751 DT 16.02.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA EGJYPTIANE Tirane 98,465 2012-02-22 2012-02-23 6710150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 1751 DT 16.02.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) GENTIAN STRATI/L02211006J Tirane 36,000 2012-02-22 2012-02-23 9010150012012 602-MIN E JASHTME EKEZEKUTIM GJYQI PER FEJZI LEKA VENDIM GJYKA 6932 DT 05.12.06 UDHEZIM 2 DT 18.08.11 URDHER 2 DT 16.01.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA RUMUNE Tirane 44,634 2012-02-22 2012-02-23 6210150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 1751 DT 16.02.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADE ARABIA SAUDITE Tirane 111,671 2012-02-23 2012-02-23 6510150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 1751 DT 16.02.2011
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 705,000 2012-02-22 2012-02-23 9210150012012 602-MIN E JASHTME DIETA NE VALUTE URDHER 22.02.12 AUTORIZIM 1 DT 22.02.12 KURSI 5000 EURO *141 LEKE
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KONSULLATA E PERGJITHSHME E GREQISE Tirane 65,528 2012-02-22 2012-02-23 4410150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 1751 DT 16.02.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA EGJYPTIANE Tirane 43,160 2012-02-22 2012-02-23 6810150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 1751 DT 16.02.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 36,000 2012-02-22 2012-02-23 9110150012012 602-MIN E JASHTME EKZEKUTIM GJYQI PER JOLANDA PARUCA VENDIM GJYK 16 DT 10.03.06 +UDHEZIM MIN FIN 2 DT 18.08.11+ URDHER DREJT PERGJ 1 DT 16.01.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA RUMUNE Tirane 22,968 2012-02-22 2012-02-23 6310150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 1751 DT 16.02.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) U.N.D.P. Tirane 3,814,177 2012-02-23 2012-02-28 7810150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 1751 DT 16.02.2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E KE Tirane 1,145,070 2012-02-23 2012-02-28 5210150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESA 1751 DT 16.02.2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 576,399 2012-02-23 2012-02-28 5110150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESA 1751 DT 16.02.2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) FSHAN / AAEF Tirane 474,849 2012-02-23 2012-02-28 7310150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 1751 DT 16.02.2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) O S B E Tirane 773,076 2012-02-23 2012-02-28 5710150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESA 1751 DT 16.02.11
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E REPUBLIKES SE SERBISE Tirane 28,742 2012-02-23 2012-02-28 6010150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 1751 DT 16.02.2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 29,867 2012-02-23 2012-02-28 5010150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESA 1751 DT 16.02.2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 200,055 2012-02-23 2012-02-28 5410150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESA 1751 DT 16.02.2011
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 886,300 2012-02-23 2012-02-28 5610150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESA 1751 DT 16.02.2011
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 4,568,878 2012-02-23 2012-02-28 5310150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESA 1751 DT 16.02.2011