Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Punes (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 5,217,068,617.00 1,125 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Punes (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 77,650 2012-01-26 2012-01-30 48/1025001/2012 602 AP MIN PUNES TEL FAT 106900679 AB 201 2939
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,307,753 2012-02-01 2012-02-01 6110250012012 600 AP MIN PUNES PAGA JANAR 2012 PL 106/11
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 153,770 2012-02-01 2012-02-01 6210250012012 600 AP MIN PUNES PAGA JANAR 2012 PL 106/2
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,671,106 2012-02-01 2012-02-01 6310250012012 600 AP MIN PUNES PAGA JANAR 2012 PL 106/104
Aparati Ministrise se Punes (3535) MINISTRIA E FINANCAVE Tirane 10,000,000 2012-02-10 2012-02-10 3810250012012/1 606 AP MIN PUNES DEMSHPERBILIM TE PERNDJEKURISH POLITIK urdh 4 dt 12.01.2012 urdh 240 dt 9.01.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 734,628 2012-02-06 2012-02-14 5810250012012 1025001 602 AP MIN PUNES en el fat 111452145/112414592/113626533 kontr h46399
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 709,500 2012-02-08 2012-02-14 7310250012012 602 AP MIN PUNES TERHEQJE 5000 EUR URDH 232 DT 1.02.2012 TERHEQ IVITORE STAFUKA NR 24398761
Aparati Ministrise se Punes (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,190,160 2012-02-15 2012-02-15 7110250012012 600+601 AP MIN PUNES sig shoq janar 2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 506,556 2012-02-22 2012-02-23 8710250012012 231 AP MIN PUNES transfert korente me jashte urdh 10 dt 27.01.2012 shkr min jashtme 14148 dt 29.12.2011 per ORGANIZATA BOTERORE MIGRIM GENEVA CH5300240240 0145718O
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 207,855 2012-02-22 2012-02-23 8810250012012 231 AP MIN PUNES detyrim organizata boterore urdh 30 dt 8.02.2012 fat 0029/011 dt 11.05.2011 per new tronic spa ag29c 10142 torino
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,427,500 2012-02-23 2012-02-23 10010250012012 602 AP MIN PUNES urdh 32 dt 21.02.2012 transf per kom europian sandro piazza garibaldi 074/edc/0509300
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 427,627 2012-02-22 2012-02-23 8610250012012 602 AP MIN PUNES djeta valute autorizim 22.02.2012 terheq vitore stafuka nr 24398761
Aparati Ministrise se Punes (3535) MINISTRIA E FINANCAVE Tirane 50,000,000 2012-01-16 2012-02-28 38/1025001/2012/10 606 AP MIN PUNES DEMSHPERBILIM TE PERNDJEKURISH POLITIK urdh 4 dt 12.01.2012 urdh 240 dt 9.01.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,228,092 2012-03-01 2012-03-01 9410250012012 600 AP MIN PUNES paga shkurt 2012 pl 20/20
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,395,840 2012-03-01 2012-03-01 9510250012012 602 AP MIN PUNES paga shkurt 2012 pl 85/80
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 133,990 2012-03-01 2012-03-02 9410250012012 600 AP MIN PUNES paga shkurt 3/3
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 137,500 2012-02-24 2012-03-13 6510250012012 602 AP MIN PUNES DJETA BR VENDIT LISTE PAGESE JANAR SHKURT 2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 909,400 2012-02-24 2012-03-13 6610250012012 602 AP MIN PUNES DJETA BR VENDIT LISTE PAGESE JANAR SHKURT 2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 332,000 2012-02-27 2012-03-13 7510250012012 602 AP MIN PUNES bileta avioni urdh sherbimi jashte shtetit 1940/68/311 dt 11.01.2012 fat 4 dt 26.01.2012 sr 5732744 fat 5 dt 30.01.2012 sr 573745
Aparati Ministrise se Punes (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 395,402 2012-02-28 2012-03-15 8210250012012 602 AP MIN PUNES TEL FIX FAT 704171109 KL 1360484891 FAT 704177511 KL 178358776
Aparati Ministrise se Punes (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 6,449 2012-02-28 2012-03-15 8010250012012 602 AP MIN PUNES TEL AMC AB 47879 FAT 81205138
Aparati Ministrise se Punes (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 30,066 2012-02-28 2012-03-15 6710250012012 602 AP MIN PUNES posta fat 1207 dt 26.01.2012 sr 87429507
Aparati Ministrise se Punes (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 78,519 2012-02-28 2012-03-15 8110250012012 602 AP MIN PUNES TEL CEL FAT 107524939 AB1002801
Aparati Ministrise se Punes (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 771,412 2012-03-13 2012-03-15 10610250012012 602 AP MIN PUNES tap shkurt 2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 1,714 2012-02-28 2012-03-15 7910250012012 602 AP MIN PUNES TEL AMC AB 110051028 FAT 1222119
Aparati Ministrise se Punes (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 20,846 2012-02-28 2012-03-15 7810250012012 602 AP MIN PUNES TEL AMC FAT 1205141 AB 478791001134
Aparati Ministrise se Punes (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,188,618 2012-03-13 2012-03-19 10710250012012 602 AP MIN PUNES sig shoq sig shoq shkurt 2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 9,200 2012-03-21 2012-03-21 12210250012012 602 AP MIN PUNES PAG KOMISIONI SHKR 418/5 DT 15.03.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 9,200 2012-03-21 2012-03-21 12210250012012 602 AP MIN PUNES PAG KOMISIONI SHKR 418/5 DT 15.03.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) EAGLE MOBILE Tirane 206,000 2012-03-09 2012-03-21 9810250012012 602 AP MIN PUNES TEL FAT 36618969
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 92,000 2012-03-21 2012-03-21 12110250012012 602 AP MIN PUNES KOM PUNES SHKR 412/5 DT 15.03.2012 LISTE PAGES
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 36,800 2012-03-21 2012-03-21 12010250012012 600 AP MIN PUNES KOM PUNES SHKR 412/5 DT 15.03.2012 LISTE PAGES
Aparati Ministrise se Punes (3535) GECI Tirane 408,552 2012-03-09 2012-03-23 7410250012012 600 AP MIN PUNES PAGA KKOMB I PUNES SEMINAR FAT 9570 DT 16.12.2011 SR 00929570 URDH 1424 DT 3.10.2011 FAT 2100 DT 3.11.2011 SR 00192100 URDH EXTRA DT 2.11.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) DEGA DOGANES TIRANE Tirane 227,971 2012-03-09 2012-03-23 6910250012012 231 AP MIN PUNES TVSH DOGANORE FAT 79584 DT 27.12.2011 URDH 160 DT 24.01.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 728,500 2012-03-09 2012-03-23 9710250012012 602 AP MIN PUNES DJETA SHKURT 2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) SKENDERI G Tirane 260,400 2012-03-09 2012-03-23 9010250012012 602 AP MIN PUNES NAFTE FAT 478 DT 02027032 DT 27.02.2012 KONTR SHTESE 46/1 DT 9.01.2012 FH 8 DT 27.02.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 34,700 2012-03-09 2012-03-23 8710250012012 602 AP MIN PUNES PERKTHIME KONTR SHTES DT 9.01.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) BESNIK KOKONA Tirane 24,000 2012-03-09 2012-03-23 10010250012012 602 AP MIN PUNES RIP RRJETI TEL FAT 2 DT 2126 DT 31.01.2012 PV 5 DT 31.01.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 352,900 2012-03-09 2012-03-23 8410250012012 1025001 602 AP MIN PUNES EN EL FAT 114777182 KONTR 0416399
Aparati Ministrise se Punes (3535) AGJENSIA E ABONIMIT TE SHTYPIT Tirane 59,035 2012-03-09 2012-03-23 9110250012012 602 AP MIN PUNES AB SHTYPI KONT NE VAZHDIM NR 30/1 DT 9.01.2012 FAT 419 DT 25.02.2012 S 01483460