Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Financave (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,078,299,478.00 1,447 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Financave (3535) ERA 2000 Tirane 15,330 2012-01-30 2012-01-30 64/1010001/2012 602-MIN E FINANCES PRITJE FAT 27 DT 19.01.12SR 89247281 SHKRE 952 DT 19.01.12
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,050 2012-01-30 2012-01-30 66/1010001/2012 602-MIN E FINANCES KARTOLINA UP NR 154 DT 12.12.2011 PV DT 12.12.2011 FTA NR 38 DT 12.12.2011 SERI 5463557 FH NR 6 DT 12.01.2012
Aparati Ministrise se Financave (3535) EDMOND HOXHALLARI Tirane 500,716 2012-01-30 2012-01-30 57/1010001/2011 466-MIN E FINANCES KTHIM SHUME ANKANDI SHKRESA 23668 DT 19.12.11 SHKRESA 23666/1 DT 23.12.11 MA 0019 DT 27.10.11
Aparati Ministrise se Financave (3535) GREEN HOUSE Tirane 21,000 2012-01-30 2012-01-30 56/1010001/2012 602-MIN E FINANCES PRITJE FAT 336 DT 19.01.12 SR 00643236 SHKRESA 901 DT 19.01.12
Aparati Ministrise se Financave (3535) PANORAMA GROUP Tirane 7,000 2012-01-30 2012-01-30 65/1010001/2012 602-MIN E FINANCESNJOFTIM GAZETE FAT 32 DT 24.01.12 SR 00663771 KOTN 45 DT 09.01.12 SHREASA 24100 DT 27.12.11
Aparati Ministrise se Financave (3535) GEZIM HAZIZAJ Tirane 853,300 2012-01-30 2012-01-31 60/1010001/2012 466-MIN E FINANCES KTHIM SHUME ANKAND SHKRESA 199 E 199/1 DT 13.01.12. DHE 09.01.12 MA 14.12.11
Aparati Ministrise se Financave (3535) ILJAZ ILJAZI Tirane 315,326 2012-01-30 2012-01-31 59/1010001/2012 466-MIN E FINNACES KTHIM SHUME ANKANDI SHKRESA 24142 E 24142/1 DT 27 E 30.012.11N MA 000322 DT 20.12.11
Aparati Ministrise se Financave (3535) AGIM PELLUMBI Tirane 500,716 2012-01-30 2012-01-31 61/1010001/2012 466-MIN E FINANCES KTHIM SHUME ANKAND SHKRESA 23669E 236969/1 DT 19 E 23.12.11 MA 0018 DT 27.10.11
Aparati Ministrise se Financave (3535) LEKO GJERMANI Tirane 500,716 2012-01-30 2012-01-31 62/1010001/2012 466-MIN E FINANCES KTHIM SHUME ANKANDI SHKRESA 23666 E23666/1 DT 19 E 23.12.11 MA 0029 DT 16.11.11
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 138,174 2012-02-01 2012-02-01 7010100012012 600-MIN E FINANCES PAGA JANAR 2012 PLAN 251- FAKT 3
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 183,299 2012-02-01 2012-02-01 6910100012012 600-MIN E FINANCES PAGA JANAR 2012 PLAN 251- FAKT 5
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,405,620 2012-02-01 2012-02-01 6810100012012 600-MIN E FINANCES PAGA JANAR 2012 PLAN 251- FAKT 28
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 10,801,655 2012-02-01 2012-02-01 6710100012012 600-MIN E FINANCES PAGA JANAR 2012 PLAN 251- FAKT 195
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA CREDINS Tirane 81,733 2012-02-01 2012-02-01 7210100012012 600-MIN E FINANCES PAGA JANAR 2012 PLAN 251- FAKT 2
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA POPULLORE SHA Tirane 21,684 2012-02-01 2012-02-01 7310100012012 600-MIN E FINANCES PAGA JANAR 2012 PLAN 251- FAKT 1
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 162,619 2012-02-01 2012-02-01 7110100012012 600-MIN E FINANCES PAGA JANAR 2012 PLAN 251- FAKT 3
Aparati Ministrise se Financave (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 9,699 2012-02-01 2012-02-02 7610100012012 1010001 602-MIN E FINANCES ENERGJI FAT SR 106487459 KONT B -157400
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 31,500 2012-02-01 2012-02-02 7510100012012 606 -MIN E FINANCES kompesim transport janar 2012 shkresa 12260/52 dt 05.01.10 listepagesa janar 2012
Aparati Ministrise se Financave (3535) ADRIAN SUKU Tirane 390,633 2012-02-01 2012-02-02 6310100012012 466-min e finanaces ankandi shkresa 23844e 23844/*1 dt 19 e 23.012.11 ma 2901 dt 12.12.11
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 58,500 2012-02-01 2012-02-02 7410100012012 606 -MIN E FINANCES kompesim transport janar 2012 shkresa 12260/52 dt 05.01.10 shkresa 13796/2 dt 7.06.11 listepagesa janar 2012
Aparati Ministrise se Financave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 130,737 2012-02-10 2012-02-13 103/910100012012 601-MIN E FINANCES SIGURIME 1.7% JANAR 2012
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 149,053 2012-02-10 2012-02-13 9110100012012 600-MIN E FINANCES PAGA JANAR 2012 PER SEKTORIN E TE PERNDJEKURVE
Aparati Ministrise se Financave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,647,532 2012-02-10 2012-02-14 10410100012012 600-MIN E FINANCES TATIM PAGE JANAR 2012
Aparati Ministrise se Financave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 132,618 2012-02-10 2012-02-14 103/410100012012 601-MIN E FINANCES SIGURIME 1.7%JANAR 2012
Aparati Ministrise se Financave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,079,817 2012-02-10 2012-02-14 103/810100012012 601-MIN E FINANCES SIGURIME 15% JANAR 2012
Aparati Ministrise se Financave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 741,101 2012-02-10 2012-02-14 10310100012012 600-MIN E FINANCES SIGURIME 9.5%JANAR 2012
Aparati Ministrise se Financave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 185,139 2012-02-10 2012-02-14 103/210100012012 600-MIN E FINANCES SIGURIME SUPLEMNTAR%JANAR 2012
Aparati Ministrise se Financave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 130,736 2012-02-10 2012-02-14 103/610100012012 600-MIN E FINANCES SIGURIME 1.7%JANAR 2012
Aparati Ministrise se Financave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,243,899 2012-02-10 2012-02-14 103/310100012012 601-MIN E FINANCES SIGURIME 15%JANAR 2012
Aparati Ministrise se Financave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 189,362 2012-02-10 2012-02-14 103/710100012012 600-MIN E FINANCES SIGURIME SUPLEMNTAR JANAR 2012
Aparati Ministrise se Financave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 132,618 2012-02-10 2012-02-14 103/110100012012 600-MIN E FINANCES SIGURIME 1.7%JANAR 2012
Aparati Ministrise se Financave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 730,586 2012-02-10 2012-02-14 103/510100012012 600-MIN E FINANCES SIGURIME 9.5%JANAR 2012
Aparati Ministrise se Financave (3535) TIRANA INTERNATIONAL DEVELOPMERT Tirane 8,297 2012-02-15 2012-02-20 10610100012012 602-MIN E FINANCES SHPENZ TELEFONI JANAR 2012 FAT 79 DT 03.02.12 SR 71810279 SHKRESA 108 DT 02.09.08
Aparati Ministrise se Financave (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 435,397 2012-02-15 2012-02-20 10510100012012 1010001 602-MIN E FINANCES ENERGJI FAT 115034364 JANAR 2012 DHJETOR 2011 SR 114917978,113962826,114717734,114811106 SHKRESA 98 DT 25.08.08
Aparati Ministrise se Financave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 51,040 2012-02-15 2012-02-20 10210100012012 602+606-MIN E FINANCES TATIM HONORARE DHE KOPMESIME
Aparati Ministrise se Financave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 120 2012-02-15 2012-02-20 10710100012012 602-MIN E FINANCES UJE DHJETOR 2011 FAT 1112-119107-1-1
Aparati Ministrise se Financave (3535) FOCUS PRESS Tirane 22,500 2012-02-17 2012-02-21 11410100012012 602-MIN E FINANCES NJOTIM GAZETE FAT 5 DT 07.02.12 SR 00837935 KONT 10 DT 06.02.12 SHKRESA 86/2 DT 31.01.12 SHKRESA 8 DT 22.01.09
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 42,400 2012-02-17 2012-02-21 11710100012012 602-MIN E FINANCES DIETA +HONORARE
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 42,400 2012-02-17 2012-02-21 11810100012012 602-MIN E FINANCES DIETA +HONORARE
Aparati Ministrise se Financave (3535) PANORAMA GROUP Tirane 7,000 2012-02-17 2012-02-21 11210100012012 602-MIN E FINANCES NJOFTIM GAZETE FAT 81 DT 31.01.12 SR 0063720 KONT 85 DT 25.01.12 SHKRESA 24100 DT 27.12.11