Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Drejtesise (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 925,853,233.00 989 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,009,086 2012-02-02 2012-02-02 3310140012012 600-Ministria e Drejtesise pagat muaji janar 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,988 2012-02-02 2012-02-02 2310140012012 600-Ministria e Drejtesise pagat e prapambetur muaji nentor 2011
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 4,286,691 2012-02-02 2012-02-02 3210140012012 600-Ministria e Drejtesise pagat muaji janar 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 627,449 2012-02-02 2012-02-02 3410140012012 600-Ministria e Drejtesise pagat muaji janar 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,344,871 2012-02-02 2012-02-02 3510140012012 600-Ministria e Drejtesise pagat muaji janar 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,306,987 2012-02-08 2012-02-08 4210140012012 605 - Ministria e Drejtesise kontrib.financiar ne fav or te Gjyk Hages per vitin 2012 shkrese e Min.Pun.Jashtme nr.767 dt.26.01.12 kursi i kembimit 1 euro=141.8 leke
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) EAGLE MOBILE Tirane 256,457 2012-02-08 2012-02-09 3610140012012 600-602 Ministria e Drejtesise telefon nentor 2011 nr.klient C1003779
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 80,000 2012-02-08 2012-02-10 3810140012012 602-606 Ministria e Drejtesise dieta kompes.shpenzime transporti urdher 338/16 dt.10.01.12 urdher 366/11 dt.20.01.12 muaji janar 2011
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 18,000 2012-02-08 2012-02-10 4110140012012 602- Ministria e Drejtesise dieta dhe kompes.shpenzime transporti urdher 8892/2 dt.29.12.11 autorizim nr.13/09 dt.2011
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 35,000 2012-02-08 2012-02-10 4010140012012 602- Ministria e Drejtesise kompes.shpenzime transporti muaji janar 2011
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 193,177 2012-02-06 2012-02-14 3710140012012 602- Ministria e Drejtesise dieta jashte vendit Urdher 49 dt.01.02.2012 autorizim terheqje dt.06.02.12 kursi i dites i euro=141.9 leke
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 928,947 2012-02-14 2012-02-15 4410140012012 600 Ministria e Drejtesise tatim muaji janar 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,193,474 2012-02-14 2012-02-15 44/1014001/2012 600 Ministria e Drejtesise sigurime muaji janar 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,471,160 2012-02-14 2012-02-15 43/110140012012 601 Ministria e Drejtesise sigurime muaji janar 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 22,629 2012-02-28 2012-02-29 5310140012012 600 602 Ministria e Drejtesise telefon janar 2012 (B.Kasmi) kodi i abonentit 32531200100004
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,051,478 2012-03-01 2012-03-01 6210140012012 600-602 Ministria e Drejtesise pagat,dieta muaji shkurt 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 692,864 2012-03-01 2012-03-01 6310140012012 600-606 Ministria e Drejtesise pagat,shpenzime transporti, muaji shkurt 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,563,961 2012-03-01 2012-03-02 6410140012012 600-602 606 Ministria e Drejtesise pagat,shpenzime transporti,dieta muaji shkurt 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 4,218,838 2012-03-01 2012-03-02 6110140012012 600-602 606 Ministria e Drejtesise pagat,shpenzime transporti,dieta muaji shkurt 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) EAGLE MOBILE Tirane 291,156 2012-03-07 2012-03-07 6810140012012 600-602 Ministria e Drejtesise telefon dhjetor 2011 nr.klient C1003779
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INFO TRAVEL SH P K Tirane 105,700 2012-02-24 2012-03-13 2210140012012 602 Ministria e Drejtesise dieta jashte vendit Urdher ministri nr.2 dt.10.01.12 fat.1 dt.17.01.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SHABAN HURDHA Tirane 15,000 2012-02-24 2012-03-13 4510140012012 602 Ministria e Drejtesise pjese kembimi Up.989/1 dt.10.02.12 pv 3&4 dt.10.02.12 fat.2 dt.10.02.12 fh.3 dt.10.02.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 1,105,920 2012-02-27 2012-03-13 5510140012012 231 Ministria e Drejtesise permirsimi i lidhjeve online Kontrate ne vazhdim nr.1595/26 dt.31.10.11 fat.19557982 dt.31.01.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOCO BENDO Tirane 20,020 2012-02-24 2012-03-13 2910140012012 602 Ministria e Drejtesise perkthime zyrtare Urdher 6808 dt.05.10.11 urdher 8207/7 dt.09.12.11 pv dt.11.08.11 fat.47 dt.19.01.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 483,201 2012-02-24 2012-03-13 3010140012012 1014001 602 Ministria e Drejtesise energji muaji dhjetor2011 kontrate C-110816 dhjetor 2011
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 9,967 2012-02-28 2012-03-15 5210140012012 600-602 Ministria e Drejtesise telefon E. Dobi muaji janar 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INSTITUTI I SIGURIMEVE SH.A. Tirane 24,532 2012-02-27 2012-03-15 5910140012012 602 Ministria e Drejtesise sig.mjeti Up.69/3 dt.13.01.12 pv 3&4 dt.13.01.12 fat 48 dt.13.01.12 dif.fat.553 dt.30.11.11
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 146,772 2012-02-27 2012-03-15 4910140012012 602 Ministria e Drejtesise posta kontrate ne vazhdim nr.667/1 dt.26.01.11 fat.1186 dt.26.01.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 339,965 2012-02-27 2012-03-15 571040012012 602 Ministria e Drejtesise telefon janr 2012 kod.abonentit 1339584300
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) START CO Tirane 93,408 2012-02-27 2012-03-15 4710140012012 602 Ministria e Drejtesise pjese kembimi Up.728/1 dt.01.02.12 pv 3 dt.01.02.12 pv 4 dt.06.02.12 fat.33 dt.06.02.12 fh.6 dt.06.02.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 13,080 2012-02-27 2012-03-15 5810140012012 602 Ministria e Drejtesise uje janar 2012 kontrate ne vazhdim nr.4-d159080-1
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 34,419 2012-02-28 2012-03-15 5110140012012 600-602 Ministria e Drejtesise telefon E.Halimi muaji janar 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ETLEVA MAZREKU Tirane 5,000 2012-02-27 2012-03-15 5410140012012 602 Ministria e Drejtesise kancelari Up.538/1 dt.31.01.12 pv 3&4 dt.01.02.2012 fat.15 dft.01.02.12 fh.1 dt.01.02.312
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 8,383 2012-02-28 2012-03-15 5010140012012 600-602 Ministria e Drejtesise telefon E. Hajro muaji janar 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) GLOBUS TRAVEL SH.P.K Tirane 47,260 2012-02-27 2012-03-15 4610140012012 602 Ministria e Drejtesise shpenz.udhetimi jashte vendit Urdher 49 dt.01.02.12 fat.76 dt.03.02.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 565,723 2012-02-27 2012-03-15 5610140012012 1014001 602 Ministria e Drejtesise energji muaji janar 2012 kontrate C-110816
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 7,218 2012-03-15 2012-03-16 7610140012012 600- Ministria e Drejtesise diference page muaji shkurt 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 948,181 2012-03-15 2012-03-16 8310140012012 600 Ministria e Drejtesise tatim muaji shkurt 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 6,759 2012-03-15 2012-03-16 7510140012012 600- Ministria e Drejtesise diference page muaji shkurt 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,987 2012-03-15 2012-03-16 7710140012012 600 Ministria e Drejtesise diference page muaji shkurt 2012