Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 794,493,379.00 733 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 451,951 2012-02-01 2012-02-01 1810050012012 1005001 min.bujqesise pagat nr.pl.145,f133
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 7,289,744 2012-02-01 2012-02-01 1710050012012 1005001 min.bujqesise pagat nr.pl.145,f133
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 45,019 2012-02-01 2012-02-01 1910050012012 1005001 min.bujqesise pagat nr.pl.145,f133
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 161,638 2012-02-13 2012-02-13 20/110050012012 1005001 min.bujqesise sig shoq e shendetsore jananr2012,list pagesa
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 903,270 2012-02-13 2012-02-13 2010050012012 1005001 min.bujqesise sig shoq e shendetsore jananr2012,list pagesa
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 31,420 2012-02-06 2012-02-14 1110050012012 1005001 min.bujqesise uji kon.3-A-159740-1
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 240,004 2012-02-06 2012-02-14 910050012012 1005001 min.bujqesise energji H109835,dhjetor2011
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 265,540 2012-02-06 2012-02-14 610050012012 1005001 min.bujqesise energji H109835,nentor2011
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 344,164 2012-02-13 2012-02-14 22/1005001/2012 1005001 min.bujqesise elektricitet h109835,janar 2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,426,215 2012-02-14 2012-02-15 20/2110050012012 1005001 min.bujqesise sig shoq e shendetsore jananr2012,list pagesa
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 233,944 2012-02-14 2012-02-15 1010050012012 1005001 min.bujqesise eagle c1001579,f36598405,
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 245,790 2012-02-14 2012-02-15 20/4110050012012 1005001 min.bujqesise sig shoq e shendetsore jananr2012,list pagesa
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,024,473 2012-02-14 2012-02-15 21110050012012 1005001 min.bujqesise tatim sig shoq e shendetsore jananr2012,list pagesa
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 13,243 2012-02-14 2012-02-15 810050012012 1005001 min.bujqesise amc nentor2011,kod.520876,f81112069
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 161,638 2012-02-14 2012-02-15 20/3110050012012 1005001 min.bujqesise sig shoq e shendetsore jananr2012,list pagesa
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 20,000 2012-02-14 2012-02-20 17110050012012 1005001 min.bujqesise likujdim gjyqesor vendim 7114,002011986,vendim 5848,09.11.2011,vend.726,09.11.2011,autoriz.min.5321/1,06.12.2010,arjana canaj
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2012-02-14 2012-02-20 1610050012012 1005001 min.bujqesise likujdim gjyqesor vendim 28,24.03.2011,vendim 127,25.11.2011,urdh.10734,07.10.2010,autorizim 4671/1,16.11.2010,valbona paluka
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 140,000 2012-02-16 2012-02-21 2710050012012 1005001 min.bujqesise dieta urdh.09,18.01.2011,urdh.312,11.11.2012,autorizim27.01.2012kursi 1000E*140
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 177,200 2012-02-21 2012-02-22 4210050012012 1005001 min.bujqesise dieta,rimb.tel,bateri urrdh per rimb.125,25.01.2011,lista 16.02.2012,up17,20.01.2012,up.17,20.01.2012,pv26.02.2012,f16,26.01.2012,s0009143,fh2,26.01.2012,autorizim 5919/4,16.12.2011
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 315,023 2012-02-23 2012-02-23 3110050012012 1005001 min.bujqesise tel.janar2012,kl.1333486957,fs704168220
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 40,876 2012-02-23 2012-02-23 4310050012012 1005001 min.bujqesise tel jananr2012,kod.2522230975,s107552318
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 34,327 2012-02-23 2012-02-23 1410050012012 1005001 min.bujqesise DHJETOR2011,K520876,F81174070
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 26,208 2012-02-23 2012-02-23 710050012012 1005001 min.bujqesise TEL.NENTOR2011,KOD 2522230975S106927885
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) YLLI ZGJANI Tirane 2,600 2012-02-23 2012-02-23 2910050012012 1005001 min.bujqesise bilance up.18/1,02.02.2012,pv02.02.2012,f10,02.02.2012,s0007175,fh5,02.02.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 32,001 2012-02-23 2012-02-23 4110050012012 1005001 min.bujqesise tel. jananr2012,kod.520876,s0000000081211790
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 54,048 2012-02-23 2012-02-23 2310050012012 1005001 min.bujqesise posta fat1076,26.0.2012,s87429576,jananr2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 57,053 2012-03-01 2012-03-02 3210050012012 1005001 min.bujqesise pagat nr.pl.145,f134
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 454,742 2012-03-01 2012-03-02 3110050012012 1005001 min.bujqesise pagat nr.pl.145,f134
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 7,397,584 2012-03-01 2012-03-02 30/110050012012 1005001 min.bujqesise pagat nr.pl.145,f132
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 907,203 2012-03-13 2012-03-13 4810050012012 1005001 min.bujqesise sig shoq e shendet.list pagesa shkurt2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 36,140 2012-02-24 2012-03-13 1510050012012 1005001 min.bujqesise tel.dhjetor2011,kod.1062420,s107522758
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,031,058 2012-03-13 2012-03-15 4910050012012 1005001 min.bujqesise tatim sig shoq e shendet.list pagesa shkurt2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 162,341 2012-03-13 2012-03-15 48/110050012012 1005001 min.bujqesise sig shoq e shendet.list pagesa shkurt2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 246,778 2012-03-13 2012-03-15 48/410050012012 1005001 min.bujqesise sig shoq e shendet.list pagesa shkurt2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,432,425 2012-03-13 2012-03-19 48/210050012012 1005001 min.bujqesise sig shoq e shendet.list pagesa shkurt2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 162,342 2012-03-13 2012-03-19 48/310050012012 1005001 min.bujqesise sig shoq e shendet.list pagesa shkurt2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 357,000 2012-03-16 2012-03-20 6210050012012 1005001 min.bujqesisedieta urdh.67,13.03.2012,aut.16.03.2012,f85403142mkursi 2500e*142.8
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 193,812 2012-03-20 2012-03-21 5710050012012 1005001 min.bujqesise tel.janar2012,c1001579,f36618283,
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 226,612 2012-03-09 2012-03-23 5510050012012 1005001 min.bujqesise djeta brenda vendit aut 2258/12 16.01.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 201,857,000 2012-03-23 2012-03-26 7510050012012 1005001 min.bujqesise detyrim financiar per investitor te huaj ,demshperblim vendosur nga gjyk.nderkomb.e arbit.gjeneve ,akt negocim 40702,7.10.2011,vkm 24,11.01.2012detyr.financ.invest.italian ICMA ,k 185700*108.7 banka agency poggio Rusco