Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,715,684,897.68 1,090 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DEGA DOGANES TIRANE Tirane 3,107,733 2012-01-31 2012-01-31 53/1011001/2012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES tvsh pajisje kontrate 2010/251/245 kat 0057/011 dt 20/120/2011 fat 0058/011 dt 20.12.2011 deklarate doganore 79586 dt 27.12.2011
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 485,005 2012-02-01 2012-02-01 56/1011001/2012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PAGE DT 1.12.2011BORDERO JANAR 2012 NR. PUN .PLAN 116 FAKT 110
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 278,707 2012-02-01 2012-02-01 55/1011001/2012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PAGE DT 1.12.2011BORDERO JANAR 2012 NR. PUN .PLAN 116 FAKT 110
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,163,745 2012-02-01 2012-02-01 54/1011001/2012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PAGE DT 1.12.2011BORDERO JANAR 2012 NR. PUN .PLAN 116 FAKT 110
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 145,890 2012-02-01 2012-02-01 5810110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PAGE DT 1.12.2011BORDERO JANAR 2012 NR. PUN .PLAN 116 FAKT 110
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 337,916 2012-02-01 2012-02-01 57/1011001/2012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PAGE DT 1.12.2011BORDERO JANAR 2012 NR. PUN .PLAN 116 FAKT 110
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 94,500 2012-02-02 2012-02-07 6010110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES Pagese konsulence aut 683 dt 31.01.2012 kontrate 6809/1 dt 3.01.2012 mbajt 10% bordero dhjetor 2011
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,063,448 2012-02-09 2012-02-14 7010110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES KONSULENT NDERKOMB 14520EUR*141.9 AUT 10 DT 7.02.2012 KONT VAZHDIM DT 27.05.2011 FAT 19.09.2011 EDINA BERLINGER KINIZSI BANK ZRT BUDAPEST HU 5273200165-15237138-00000000
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,804,759 2012-02-09 2012-02-14 7210110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES KONSULENT NDERKOMB aut.833 dt 7.02.2012 kont .1183/4 dt 29.08.2011 fat 1 dt 4.11.2011 fat 2 dt 7/11/2011 ,3 dt 14.12.2011 44600$*107.6 LIONZA EDUCATION /IRIS STAMMBERGER LLOG 1308718001 RBSCITIZENS N.A
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 866,090 2012-02-09 2012-02-14 7410110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES Dieta me jashte urdh 616 dt 23.12.2011 ANILA SHEHI 0244224847 aut 5.01.2011 6100eur *142 lek
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,959,771 2012-02-09 2012-02-14 7110110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES KONSULENT NDERKOMB 18186$*107.6 LEKaut.834 dt 7.02.2012 kont .vazh.1128/5 dt 12.05.2011 fat2 dt 30.10.2011 FRED PHILLPS jp morgan chase bank llog 1585876723
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 200,387 2012-02-14 2012-02-15 6410110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES TELEFON DHJETOR 2011 KODI 3220
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 823,627 2012-02-16 2012-02-17 8410110012012 1011001 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES TATIM JANAR 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 930,883 2012-02-16 2012-02-17 1/8310110012012 1011001 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES 9.5+3.05% DJANAR 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 131,232 2012-02-16 2012-02-17 2/8310110012012 1011001 601 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES 1.7% JANAR 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 131,232 2012-02-16 2012-02-17 3/8310110012012 1011001 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES 1.7% JANAR 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INS. SHQIP. PER ST. DHE ED. NE TEKN. INF Tirane 942,202 2012-02-14 2012-02-20 6910110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES AUT 13 DT 830 DT 7.02.2012 KONTRATE 3717/4 DT 23.11.2011 FAT 19 DT 24.11.2011 SERI 41314681 10%PAGESE
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) QENDRA SHQIPTARE PER KERKIME EKONOMIKE Tirane 303,359 2012-02-14 2012-02-20 6810110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES KONSULENCE EKONOMIKE AUT 8 NR 832 DT 7.02.2012 UP NR 13 DT 9.02.2011 KONTRATE 816/14 DT 3.08.2011 FAT 5 DT 27.10.2011 SERI 2984010
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) K L E A N Tirane 288,000 2012-02-13 2012-02-20 710110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PUBLIKIME UP 27 DT 15.09.2011 PV 26.09.2011 FAT 18 DT 21.11.2011 SERI 891100005 FH 87 DT 1.12.2011
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 86,316 2012-02-20 2012-02-20 7810110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES TATIM HONORARE
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 89,380 2012-02-14 2012-02-20 4710110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PAGESE TAKS AUT. AUT 300 DT 16.01.2012 FAT 16/1 DT 16.01.2012 SERI 00401426
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 20,400 2012-02-20 2012-02-21 8710110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES BL DOKUMENTACIONI UP NR 1 DT 20.01.2012 PV DT 23.01.2012 FAT 80424817 DT 24.01.2012 FH 1 DT 24.01.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA POPULLORE SHA Tirane 23,400 2012-02-20 2012-02-21 8210110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES HONORARE URDH 584 DT 6.12.2011 URDH 41 DTV.6.02.2012 URDH 41 DT 6.02.2011 MBAJT 10% TATIM. BORDERO SHKURT 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 125,172 2012-02-20 2012-02-21 8510110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES POSTA FAT 1075 DT 26.01.2012 SERI 87429575
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 23,400 2012-02-20 2012-02-21 8110110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES HONORARE URDH 584 DT 6.12.2011 URDH 41 DTV.6.02.2012 URDH 41 DT 6.02.2011 MBAJT 10% TATIM. BORDERO SHKURT 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,157,933 2012-02-21 2012-02-21 4/8310110012012 1011001 601 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES 15% JANAR 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 499,500 2012-02-16 2012-02-21 59/10110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES Pagese konsulence aut 683/1 dt 31.01.2012 kontrate 6909/1 dt 3.01.2012 ,5197/3 dt 3.01.2012,kont.6908/2dt 5.01.2012,2246/10 dt 30.12.2011
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 607,500 2012-02-20 2012-02-21 7610110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES Pagese konsulence aut 940/1 DT 10.02.2012 DT 10.02.2012 KONTRATE 6909/1 DT 3.01.2012 AUT 943 DT 9.02.2012 KONTRAT 5197/3 DT 3.01.2012 KONT.5197/3 DT MBAJT 10%TATIM NE BURIMBORDERO SHKURT 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 96,868 2012-02-20 2012-02-21 8610110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES energji elektrike fat JANAR 2012 kontrtae C110110045053
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 190,800 2012-02-20 2012-02-21 7910110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES HONORARE URDH 584 DT 6.12.2011 URDH 41 DTV.6.02.2012 URDH 41 DT 6.02.2011 MBAJT 10% TATIM. BORDERO SHKURT 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 94,500 2012-02-20 2012-02-21 7610110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES Pagese konsulence aut 1011 DT 10.02.2012 KONTRATE 6809/1 DT 3.01.2012 MBAJT 10%TATIM NE BURIMBORDERO SHKURT 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 74,848 2012-02-20 2012-02-21 7710110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES Pagese konsulence aut 1015 DT 10.02.2012 KONTRATE 2542/1 DT 2.05.2011 MBAJT 10%TATIM NE BURIMBORDERO SHKURT 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 70,200 2012-02-20 2012-02-21 8010110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES HONORARE URDH 584 DT 6.12.2011 URDH 41 DTV.6.02.2012 URDH 41 DT 6.02.2011 MBAJT 10% TATIM. BORDERO SHKURT 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND.TRAJTIMI STUDENT.GJIROK Tirane 5,833,791 2012-02-21 2012-02-22 9610110012012 1011001 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SUBVENCION AUT 660/2 DT 20.02.2012 SHKR MINISTRIA E EKONOMISE 932/1 DT 14.02.2012 PARADHENIE
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND TRAJTIMIT TE STUDENTEVE NR 3 Tirane 2,966,897 2012-02-21 2012-02-22 9310110012012 1011001 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SUBVENCION AUT 660/2 DT 20.02.2012 SHKR MINISTRIA E EKONOMISE 932/1 DT 14.02.2012 PARADHENIE
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 32,410 2012-02-21 2012-02-22 9010110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES UJE FAT DHJETOR 2011 KONT 1112-159797-1-1
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERMARJA TRAJTIMIT STUDENTEVE Tirane 5,589,855 2012-02-21 2012-02-22 9510110012012 1011001 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SUBVENCION AUT 660/2 DT 20.02.2012 SHKR MINISTRIA E EKONOMISE 932/1 DT 14.02.2012 PARADHENIE
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 652,843 2012-02-21 2012-02-22 9010110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES telefon fat JANAR 2012 kodi 134485494
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) GECI / LAC (K71829801O) Tirane 91,980 2012-02-21 2012-02-22 5210110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SHPENZIME KONFERENCE URDH 486 DT 4.10.2011 FAT 3785 DT 17.10.2011 SERI 88967385
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDRM.TRAJTIMIT STUDENVE NR.2 Tirane 18,270,772 2012-02-21 2012-02-22 9210110012012 1011001 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SUBVENCION AUT 660/2 DT 20.02.2012 SHKR MINISTRIA E EKONOMISE 932/1 DT 14.02.2012 PARADHENIE