Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Aparati i Keshillit te Ministrave (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 807,067,786.00 817 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 31,500 2012-02-07 2012-02-08 3210030012012 606 KM Bonus Transporti Bordero dt 06.02.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 328,500 2012-02-07 2012-02-08 3410030012012 606 KM Bonus Transporti Bordero dt 06.02.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 126,000 2012-02-07 2012-02-08 3010030012012 606 KM Bonus Transporti Bordero dt 06.02.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 31,500 2012-02-07 2012-02-08 3310030012012 606 KM Bonus Transporti Bordero dt 06.02.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 31,500 2012-02-07 2012-02-08 3110030012012 606 KM Bonus Transporti Bordero dt 06.02.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 719,351 2012-02-17 2012-02-20 2410032012 600.601km sig shoq e shendetsore 2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,135,818 2012-02-17 2012-02-20 24/110032012 600.601km sig shoq e shendetsore 2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 1,205,878 2012-02-14 2012-02-20 1100300112 602 KM bileta me jashte program 02.02.2012,07.02.2012,f225,08.02.2012,s01705276
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 258,605 2012-02-17 2012-02-20 24/410032012 600.601km sig shoq e shendetsore 2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 995,053 2012-02-17 2012-02-20 2510030012012 600.601km tatime sig shoq e shendetsore 2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 128,726 2012-02-17 2012-02-20 24/210032012 600.601km sig shoq e shendetsore 2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 128,726 2012-02-17 2012-02-20 24310032012 600.601km sig shoq e shendetsore 2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 1,341,280 2012-02-22 2012-02-22 4010030012012 1003001 602 KM energji janar 2012,kon.b-110037,02.02.2012,s114952810
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 94,920 2012-02-22 2012-02-22 3810030012012 1003001 602 KM posta f1064,26.01.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 28,008 2012-02-22 2012-02-22 3510030012012 600 KM ore jasht orarit shkr.372,6.02.2012,shk.min 965/1,03.02.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 61,530 2012-02-22 2012-02-22 4010030012012 602 KM ore jasht orarit bord.06.02.2012,shkr.372,06.02.2012,shkr.min.fin.965/2,3.02.2012,shkres 3.12.2011
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 22,700 2012-02-22 2012-02-23 4010030012012 602 KM uji janar2012,f27.01.2012,1201-159467-2-1
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,189,567 2012-02-22 2012-02-23 3910030012012 1003001 602 KM tel janar 2012,f08.02.2012,s704170256
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 508,416 2012-02-28 2012-02-29 4910030012012 602 KM telefon janar2012,bordero ab.319611,f01.02.2012-31.01.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,619,631 2012-02-28 2012-02-29 4610030012012 600 KM PAGA bordero ,pl128,f106
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 240,585 2012-02-28 2012-02-29 4810030012012 600 KM PAGA PL128,F106
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,553,692 2012-02-28 2012-02-29 4510030012012 600 KM PAGA pl128,f106,bordero
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 409,380 2012-02-28 2012-02-29 4710030012012 600 KM paga bordero pl128,f106
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 31,500 2012-03-07 2012-03-08 73 1003001 2012 606 KM Bonus transporti Bordero dt 06.03.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 31,500 2012-03-07 2012-03-08 72 1003001 2012 606 KM Bonus transporti Bordero dt 06.03.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 31,500 2012-03-07 2012-03-08 70 1003001 2012 606 KM Bonus transporti Bordero dt 06.03.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 328,500 2012-03-07 2012-03-08 74 1003001 2012 606 KM Bonus transporti Bordero dt 06.03.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 126,000 2012-03-07 2012-03-08 73 1003001 2012 606 KM Bonus transporti Bordero dt 06.03.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 268,694 2012-02-28 2012-03-15 5110030012012 602 KM tel.janar2012ab.1065050,02.02.2012,s107536418
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 10,384 2012-02-28 2012-03-15 5010030012012 602 KM pritje percj.jananr2012f6,30.01.2012,s88122744
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 30,000 2012-03-13 2012-03-15 8010030012012 600 KM SHP.PER RAST FATKEQESIE URDH06.03.2012,SHKRES MIN FIN 3132/2,08.03.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 129,767 2012-03-16 2012-03-16 79/310030012012 600,601 KM sigurim shoq e shend. SHKURT2012,list pagesa
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 261,203 2012-03-16 2012-03-16 79/410030012012 600,601 KM sigurim shoq e shend. SHKURT2012,list pagesa
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 725,166 2012-03-16 2012-03-16 7910030012012 600,601 KM sigurim shoq e shend. SHKURT2012,list pagesa
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 992,403 2012-03-16 2012-03-16 7810030012012 600,601 KMtatim SHKURT2012,list pagesa
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 129,766 2012-03-16 2012-03-16 79/210030012012 600,601 KM sigurim shoq e shend. SHKURT2012,list pagesa
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,144,999 2012-03-16 2012-03-19 79/110030012012 600,601 KM sigurim shoq e shend. SHKURT2012,list pagesa
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 301,220 2012-03-07 2012-03-21 7910030012012 602 KM pritje percjellje vkm258,3.06.1999,f19,24.02.2012,s87980044
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) 55 Tirane 4,000 2012-03-07 2012-03-21 8010030012012 602 KM botim urdh16.01.2012,shkres.1804/7,10.01.2012,f8,17.01.2012,s01387503,kon.16.01.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 11,812 2012-03-06 2012-03-21 67 1003001 2012 602 KM Tel fix Janar 2012 Fature dt 07.02.2012 seri 704315091