Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
ANASTAS KOTE 1,211,131.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ANASTAS KOTE Tirane 131,299 2013-06-24 2013-08-05 20910160012013 Aparati Minist Bren.vendim gjyqesor vendim gjykate 65 17.01.2001 n shkr zpermb 2873 26.03.2013 urdher ekz.320 12.04.2001
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ANASTAS KOTE Tirane 884,832 2013-09-05 2013-10-17 33110160012013 Ap.Min.Brend.vendim gjyqesor shkr 40 26.03.2012 vend gjykate 252 24.01.2011
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ANASTAS KOTE Tirane 195,000 2013-12-23 2013-12-23 48510160012013 Aparati Minist Bren vendime gjyqesor shkr zp 857 17.12.2013 vend gjykate 72 26.09.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >