Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
SOFRA E ARIUT 573,650.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 62,650 2012-05-28 2012-06-08 18110160012012 602-Aparat.Min.Brende pritje zyrtare program 2934/3 02.05.2012 fat 37 02.05.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 345,350 2012-08-07 2012-08-15 28410160012012 602-Aparat.Min.Brende pritje percjellje prog 4174 12.06.2012 fat 31 12.06.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 22,700 2013-02-08 2013-02-15 2310160012013 Apar.Min.Brend.pritje percjellje program 6236/1 11.09.2012 fat 45 12.09.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 79,950 2013-04-19 2013-04-19 13310160012013 Aparati Ministrise Brend.pritje percjellje program 466/1 n24.01.2012 fat 46 25.01.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 63,000 2013-06-20 2013-08-05 23510160012013 Aparati Ministrise Brendeshme pritje percjellje program 2542 09.04.2013 fat 23 16.04.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >