Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Sektori i tatimeve te tjera 30,246,258.00 70 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 12,644 2012-01-27 2012-01-30 7/1016001/2012 230-Aparat.Min.Brende (Proj P.A.M.T) tatim page
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,694,153 2012-02-14 2012-02-15 5810160012012 600-Aparat.Min.Brende tatime Janar 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 4,792,055 2012-02-14 2012-02-15 5710160012012 600-601-Aparat.Min.Brende sigurime Janar 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 60,270 2012-02-14 2012-02-15 5410160012012 600-Aparat.Min.Brende tatim ore shtese
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,498,072 2012-03-13 2012-03-15 8210160012012 600-601-Aparat.Min.Brende sigurim page Shkurt 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,689,970 2012-03-13 2012-03-15 8310160012012 600-Aparat.Min.Brende tatim page Shkurt 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 369,579 2012-03-13 2012-03-15 82/110160012012 600-601-Aparat.Min.Brende sigurim page Shkurt 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 268,154 2012-03-13 2012-03-15 82/410160012012 600-601-Aparat.Min.Brende sigurim page Shkurt 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,365,376 2012-03-13 2012-03-19 82/210160012012 600-601-Aparat.Min.Brende sigurim page Shkurt 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 268,154 2012-03-13 2012-03-19 82/310160012012 600-601-Aparat.Min.Brende sigurim page Shkurt 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 42,000 2012-04-03 2012-04-03 9710160012012 606-Aparat.Min.Brende tatim ne burim
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,673,554 2012-04-10 2012-04-12 12210160012012 600-Aparat.Min.Brende tatim page Mars 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 4,731,591 2012-04-10 2012-04-12 12110160012012 600-601-Aparat.Min.Brende sigurim page Mars 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 38,525 2012-05-11 2012-05-11 15910160012012 600-Aparat.Min.brend.tatime per oret e nates prill 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 35,450 2012-05-31 2012-06-08 0810160012012P 231-Aparat.Min.Brende tatim ne burim konsulente
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 35,450 2012-06-18 2012-06-29 0810160012012P1 231-Aparat.Min.Brende tatim ne burim konsulente
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 36,720 2012-09-07 2012-09-10 34210160012012 600-Aparat.Min.Brende tatim ne burim
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 170,625 2012-09-07 2012-09-10 34110160012012 600-Aparat.Min.Brende tatim ne burim
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 14,300 2012-09-18 2012-09-21 34610160012012 Aparat.Min.Brende tatim ne burim
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 126,000 2012-10-08 2012-10-09 38910160012012 606-Aparat.Min.Brende tatim ne burim
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 791,007 2012-10-16 2012-10-22 16P10160012012 Aparat.Min.Brende kosto projekti DRMAP tatim ne burim pagese konsulenti prill maj 2012 urdher 5175 ,5174,5176, 23.072012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 141,800 2012-10-16 2012-10-22 12P10160012012 Aparat.Min.Brende kosto projekti DRMAP tatim ne burim pagese konsulenti qershor gusht 2012 urdher 4424 21.06.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 35,450 2012-10-24 2012-10-29 19P10160012012 Aparat.Min.Brende kosto tatim ne burim projekti DRMAP tatim ne burim pagese konsulenti urdher 7317 22.10.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 147,000 2012-10-26 2012-10-29 21PL10160012012 Projekti Lamp tatim konsulente liste pagese
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 161,993 2012-10-24 2012-10-29 22P10160012012 Aparat.Min.Brende tatim ne burim kosto projekti DRMAP urdher 5624 10.08.2012 fat 121100143 31.07.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 126,000 2012-11-08 2012-11-09 42510160012012 Aparat.Min.Brende tatim per qera banese
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 896,798 2012-11-16 2012-12-13 29P10160012012 Proj DRMAP tatim ne burim kosto lokale
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 896,798 2012-11-16 2012-12-13 27P10160012012 Proj DRMAP tatim ne burim kosto lokale
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 267,206 2012-12-14 2012-12-14 50310160012012 Aparat.Min.Brende tatime per shperblimet
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,797,865 2012-12-07 2012-12-17 36P10160012012 231Proj DRMAP tatim ne burim kosto lokale
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 10,166 2012-12-06 2012-12-17 47910160012012 Aparat.Min.Brende tatim ne burim perkthim dokumente
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 753,200 2012-12-07 2012-12-17 38P10160012012 231Proj DRMAP tatim ne burim kosto lokale
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 526,313 2012-04-23 2012-04-25 0510160012012P 231 Projekti DRMAP tatim ne burim sherbime konsulence
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 97,318 2013-02-12 2013-02-18 3810160012013 Aparati Minis. Brend. tatim vendim gjyqesor ne favor te Milazim Shehu
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 91,800 2013-02-20 2013-02-20 4810160012013 Aparati Ministrise Brendeshme tatim ne burim
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 42,000 2013-02-19 2013-02-20 5310160012013 Aparati Ministrise Brendeshme tatim ne burim per qera banese
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 141,171 2013-03-15 2013-03-19 0710160012013 Aparati Min. Brend. Projekti Lamp tatim ne burim
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 16,793 2013-03-15 2013-03-19 0810160012013 Aparati Min. Brend. Projekti Lamp tatim ne burim perkthyese
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 105,000 2013-03-15 2013-03-19 0910160012013 Aparati Min. Brend. Projekti Lamp tatim ne burim paga konsulente
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 21,000 2013-04-03 2013-04-03 2310160012013 Projekti PAMT tatim ne burim paga e konsulentit mars 2013