Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
RAIFFEISEN BANK SH.A 465,979,909.00 199 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 22,500 2012-01-27 2012-01-30 8/1016001/2012* 230-Aparat.Min.Brende (Proj P.A.M.T) dieta,liste dt 27.01.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,921,532 2012-02-01 2012-02-02 3510160012012 600-Aparat.Min.Brende pagat Janar 2012,liste dt 01.02.2012,nr i punonjeve plan212/fakt211
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 456,917 2012-02-01 2012-02-02 4110160012012 600-Aparat.Min.Brende pagese 25% dite feste,liste dt 01.02.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 100,000 2012-02-07 2012-02-08 4210160012012 606-Aparat.Min.Brende kuote karburanti,shkrese nr 582 dt 20.04.2010,shkrese nr 615 dt 01.02.2012,V.K.M nr 1139 dt 24.11.2009
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 11,053,501 2012-03-01 2012-03-01 5910160012012 600-Aparat.Min.Brende pagat Shkurt 2012,liste dt 01.03.2012,nr i punonjeve plan212/fakt211
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 387,000 2012-03-06 2012-03-07 7410160012012 606-Aparat.Min.Brende transferte ujguret,V.K.M nr 581 dt 1.08.2011,shkrese nr 1419 dt 05.03.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 714,000 2012-03-06 2012-03-09 8110160012012 602-Aparat.Min.Brende dieta,liste dt 06.03.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 100,000 2012-03-13 2012-03-15 6510160012012 606-Aparat.Min.Brende kuote karburanti,shktrse nr 582 dt 20.04.2010,shkrese nr 1408 dt 05.03.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 62,400 2012-03-01 2012-03-19 910160012012 230-Aparat.Min.Brende (Proj P.A.M.T) paga,liste dt 01.03.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 387,000 2012-03-30 2012-03-30 8810160012012 606-Aparat.Min.Brende transferte ujguret,V.K.M nr 581 dt 1.08.2011,shkrese nr 1419 dt 27.03.2012.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 264,390 2012-03-13 2012-03-30 7510160012012 602-Aparat.Min.Brende dieta,liste dt 05.03.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 41,160 2012-03-13 2012-03-30 7710160012012 602-Aparat.Min.Brende rimbursim telefoni,liste dt 05.03.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 11,133,215 2012-07-02 2012-07-02 22810160012012 600-Aparat.Min.Brende paga qershor 2012 nr pun 223/223
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 236,920 2012-06-25 2012-07-13 22410160012012 602-Aparat.Min.Brende djeta listepagese
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 144,800 2012-03-20 2012-04-02 8510160012012 230-Aparat.Min.Brende (Proj P.A.M.T) pagat,liste dt 19.03.2012,nr i punonjesve plan1/fakt 1
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,946,204 2012-04-02 2012-04-03 9010160012012 600-Aparat.Min.Brende pagat Mars 2012,liste dt 02.04.2012,nr i punonjeve plan212/fakt211
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 716,500 2012-04-03 2012-04-04 11310160012012 602-Aparat.Min.Brende dieta,liste dt 03.04.2012,5000 euro me 143.2
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 100,000 2012-04-03 2012-04-05 9810160012012 606-Aparat.Min.Brende kuote karburanti,shkrese nr 582 dt 20.04.2010,shkrese nr 2132 dt 02.04.2012,V.K.M nr 1139 dt 24.11.2009liste dt 03.04.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 40,299 2012-04-03 2012-04-12 10010160012012 602-Aparat.Min.Brende rimbursim telefoni,liste dt 03.04.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,950 2012-04-03 2012-04-12 11210160012012 602-Aparat.Min.Brende pritje precjellje,program nr 295/3 dt 201.01.2012,fat nr 51 dt 24.01.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 184,820 2012-04-03 2012-04-12 10110160012012 602-Aparat.Min.Brende dieta,liste dt 03.04.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,971,737 2012-04-10 2012-04-17 12310160012012 602-Aparat.Min.Brende njoftim,11520paund 170.9,urdher nr 49/1 dt 16.12.2011,fat mnr SADI023679,SADI023680
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 387,000 2012-04-23 2012-04-23 13710160012012 602-Aparat.Min.Brende transferte famil per shtetas te huaj VKM 581 10.08.2011 Udhez 33 24.02.2012 shkr 2651 18.04.2012 trajtim per prill 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,956,855 2012-05-02 2012-05-02 14210160012012 600-Aparat.Min.Brende paga prill 2012 nr pun 227/227
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 291,526 2012-05-02 2012-05-02 14110160012012 600-Aparat.Min.Brende paga dite feste prill 2012 nr pun 227/227
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 100,000 2012-05-03 2012-05-03 14910160012012 606-Aparat.Min.Brende kuote karburanti,shkrese nr 582 dt 20.04.2010, shkrese nr 3050 dt 03.05.2012,V.K.M nr 1139 dt 24.11.2009
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 50,000 2012-05-08 2012-05-08 15210160012012 606-Aparat.Min.Brende ndihme financiare urdher 56 05.04.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 711,500 2012-05-08 2012-05-11 15110160012012 602-Aparat.Min.Brende djeta me jashte autorizim 08.05.2012 urdher 1600/3 07.05.2012 5000 euro kursi 142.2 leke
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 17,573,500 2012-05-10 2012-05-15 15310160012012 602-Aparat.Min.Brende transferte me jashte 25000 euro me kurs preferenc 140.5 leke sherbim sistemi kompjuterik ligji 10467 06.10.2011 shtese marrveshje nentor 2010 shk 1442 06.03.2012 1
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 861,820 2012-05-11 2012-05-16 16310160012012 602-Aparat.Min.brend.tatime djeta prill 2012 e perseritur
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 116,134 2012-05-11 2012-05-16 15410160012012 602-Aparat.Min.Brende rimb shp telefoni shk 3050/1 09.05.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,246,310 2012-05-11 2012-05-16 16110160012012 602-Aparat.Min.Brende djeta brenda vendit listepagese
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 387,000 2012-05-18 2012-05-21 16410160012012 APARATI MIN BRENDSHME TRANSFERTE FAMILJARE VKM 581 DT 10.08.2011 UDHEZ MIN 33 DT 24.02.2012 SHKRESA 3409 DT 14.05.2012 MAJ 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 11,170,700 2012-06-01 2012-06-01 52010160012012 600-Aparat.Min.Brende paga maj 2012 nr pun 223/223
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,894,470 2012-06-05 2012-06-05 19110160012012 605-Aparat.Min.Brende kuotizacione 20721 euro me kurs 139.5 leke VKM 437 25.06.04,873 22.12.04,vendim i MARRi nr 1/2007 26.06.2007 shkr 2488/1 25.04.2012 ,2488/2 01.06.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 100,000 2012-06-05 2012-06-05 19210160012012 606-Aparat.Min.Brende shp karburanti VKM 1139 24.11.2010 shkr 582 20.04.2010,3971 04.06.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 713,000 2012-05-28 2012-06-06 17310160012012 602-Aparat.Min.Brende terheqje valute 5000 euro kursi 142.5 leke djeta me jashte autorizim 25.05.2012 urdher 2569/1 18.05.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 200,841 2012-05-28 2012-06-06 17410160012012 602-Aparat.Min.Brende terheqje valute 1760 usd kursi 114 leke djeta me jashte autorizim 25.05.2012 urdher 2461/4 30.04.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 55,743 2012-05-28 2012-06-08 17110160012012 602-Aparat.Min.Brende rimbursim telefon,shkrese nr 3050/8 dt 24.05.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 387,000 2012-06-25 2012-06-26 22210160012012 606-Aparat.Min.Brende transferte per shtetas te huaj VKM 581 10.08.2011 udhez.33 24.02.2012 shkr 4392 21.06.2012