Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
RAD--OKEJ 29,174,105.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAD--OKEJ Tirane 8,842,738 2012-10-24 2012-10-29 21P10160012012 Aparat.Min.Brende kosto tvsh kont nr 4751/2 17.09.2012 urdher 7266 17.10.2012 fat 01/12 10.10.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAD--OKEJ Tirane 2,947,579 2012-11-23 2012-12-17 32P10160012012 Proj DRMAP kosto lokale tvsh mallra kont 4751/3 13.11.2012 02/12 14.11.2012 urdher titullari 8001 15.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAD--OKEJ Tirane 17,383,788 2013-05-13 2013-05-15 0210160012013P Aparati Minist Bren Proj DRMAP tvsh bl mallra kon vazhd 17.09.2012 fat 1,2,3,4 15.02.2013 urdher 2868/1 22.04.2013 fh 2 16.02.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >