Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
P I RR O 164,800.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) P I RR O Tirane 38,000 2012-04-03 2012-04-12 10910160012012 602-Aparat.Min.Brende pritje-percjellje,up nr 466/2 dt 03.03.2012,pv dt 03.03.2012,fat nr 49 dt 03.03.2012,seri 86947099
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) P I RR O Tirane 21,000 2012-04-16 2012-04-23 13010160012012 602-aparati i min se brendshme up 151/4 dt 27.01.12 pv 5 dt 27.01.12 prog 151/6 dt 27.01.12 fat 37 dt 27.01.12 sr 86947087 fh 14 dt 27.01.12
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) P I RR O Tirane 21,000 2012-05-21 2012-05-29 16510160012012 602- aparati i min se brendshme pritje up 466/3 dt 03.03.12 pv 5 dt 03.03.12 prog 466/2 dt 03.03.12 fat 55 dt 09.03.12 sr 86947455 fh 15 dt 09.03.12
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) P I RR O Tirane 84,800 2013-02-08 2013-02-15 2510160012013 Apar.Min.Brend.blerje stema me logon e pavaresise up 8260/1 26.11.2012 pv 26.11.2011 fat 10 07.12.2012 fh 65 07.12.2012
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >