Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
MEDIA MAPO 120,000.00 6 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) MEDIA MAPO Tirane 52,800 2012-08-13 2012-08-17 30310160012012 602-Aparat.Min.Brende njoftim fat 391 29.06.2012 fat 380 25.06.2012 453,413,404 30.07.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) MEDIA MAPO Tirane 14,400 2012-10-08 2012-10-10 37910160012012 602-Aparat.Min.Brende njoftime,shkrese nr 6783/6 dt 04.10.2012,fat nr 510 dt 30.08.2012,seri 00917565,shkrese nr 821/10 dt 28.08.2012,fat nr 545 dt 13.09.2012,seri 00917600
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) MEDIA MAPO Tirane 9,600 2012-11-19 2012-12-13 44610160012012 Aparati Min.Brendeshme njoftime ne shtyp shk 7627/10 15.10.2012 fat 590 04.10.2012 627 30.10.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) MEDIA MAPO Tirane 19,200 2013-04-16 2013-04-17 12210160012013 Aparati Ministrise Brend.botim njoftimi kont 14.03.2013,22.11.2012 fat 122 15.03.2013 677 23.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) MEDIA MAPO Tirane 19,200 2013-06-20 2013-08-05 24210160012013 Aparati Ministrise Brendeshme botim njoftimi shk 3946/7 14.06.2013 kont 10.04.2013 fat 167,255,188
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) MEDIA MAPO Tirane 4,800 2013-09-13 2013-10-21 35610160012013 Aparati Ministrise Brendeshme njoftim gazete shkresa 5869/5 dt 11.09.13 fat 278 dt 21.06.13 sr 9018984 kont 21 dt 13.06.13
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >