Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
KND 161,280.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) KND Tirane 17,920 2012-12-08 2012-12-20 48810160012012 Aparat.Min.Brende mirmb faqes zyrtare up 8300/1 27.11.2012 pv 30.11.2012 fat 06 06.12.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) KND Tirane 71,680 2013-05-10 2013-05-14 15110160012013 Aparati Min. Brend.mirmbajtje faqes zyrtare up 8300/1 27.11.2012 pv 30.11.2012 fat 3 15.04.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) KND Tirane 71,680 2013-09-09 2013-10-17 33610160012013 Ap.Min.Brend.mirmbajtje faqes zyrtare up 830/1 27.11.2012 pv 3 ,4 30.11.2012 fat 6 27.08.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >