Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
INFOSOFT SYSTEM 47,115,720.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 39,995,580 2012-12-06 2012-12-17 48310160012012 Aparat.Min.Brende modernizimi gjendjes civile kont 23/14 10.10.2012 Nj. ne APP 01.10.2012 fat 19558795,842,882,800,819,06.11.2012 fh 56,57,58,59,60 06.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 316,680 2013-02-08 2013-02-15 2210160012013 Apar.Min.Brend.mirmbajtje paisje up 8172/1 22.11.2012 pv 23.11.2012 fat 19558177 30.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 479,040 2013-02-22 2013-02-25 6010160012013 231-Aparati Ministrise Brendeshme pajisje,up nr 156/1 dt 09.01.2013,pv dt 28.01.2013,fat nr serie 80776687 dt 28.01.2013,fh nr 6 dt 28.01.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 6,324,420 2013-05-15 2013-05-16 16610160012013 Apar.Min.Brend.moderniz i gj civile kont vazh 23/14 18.10.2012 fat 56,57,58,59,60 22.11.2012 akt marrje dorzim 22.11.2012
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >