Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
AIR BP ALBANIA 33,585,143.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) AIR BP ALBANIA Tirane 516,431 2012-04-03 2012-04-12 10810160012012 602-Aparat.Min.Brende karburant,V.K.M nr 80 dt 12.02.2012,urdher nr 25 dt 20.02.2012,kontrate nr 1083 dt 20.02.2012,fat nr 99 dt 22.02.2012,seri 89376810,
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) AIR BP ALBANIA Tirane 6,329,340 2012-10-08 2012-10-09 36710160012012 Aparat.Min.Brende karburant per emergjencat civile kont 5994/7 05.09.2012 fat 39202758 09.09.2012,39202765,10.09,39202769 11.09,392027770 12.09,39202771 13.09.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) AIR BP ALBANIA Tirane 15,439,372 2012-11-23 2012-12-17 45210160012012 Ministria e Brend.(Aparati) karburant per emergjencat civile kont nr 242/1 23.07.2012 pv marjje dorzim 10.10.2012 certifikate furnizimi sipas fat ngjitur
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) AIR BP ALBANIA Tirane 11,300,000 2013-04-10 2013-04-10 10910160012013 Aparati Ministrise Brendeshme karburant kont vazhd 242/1 23.07.2012 pv 18.09.2012 pv 10.10.2012
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >