Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
GECI 1,898,426.00 11 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) GECI Tirane 61,320 2012-03-13 2012-03-30 6910160012012 602-Aparat.Min.Brende pritje-percjellje,program nr 3684/3 dt 24.11.2011,fat nr 2338 dt 25.11.2011,seri 00192338
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) GECI Tirane 211,690 2012-04-03 2012-04-12 10510160012012 602-Aparat.Min.Brende pritje-percjellje,program nr 3684 dt 24.11.2011,fat nr 2338 dt 25.11.2011,seri 00192338
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) GECI Tirane 117,600 2012-08-28 2012-08-30 32010160012012 Aparat.Min.Brende qera salle pjesmarrje ne konference shk 5293 27.07.2012 fat 9770 30.07.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) GECI Tirane 837,120 2012-10-29 2012-11-02 39010160012012 Aparat.Min.Brende akomodim dhe trajtim ushqimor per pilotet shk 5994/1 ,5902/3 03.10.2012 urdher 242 23.07.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) GECI Tirane 100,968 2013-06-20 2013-08-05 23610160012013 Aparati Ministrise Brendeshme pritje percjellje program 2625/1 10.04.2013 fat 548 11.04.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) GECI Tirane 56,000 2013-06-26 2013-08-05 25310160012013 Aparati Ministrise Brend.perkthime pragram 2204 28.03.2013 fat 9162 05.10.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) GECI Tirane 41,160 2013-12-04 2013-12-04 44910160012013 Aparati Minist Bren pritje percjellje shkr 7739 11.11.2013 fat 7140 11.11.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) GECI Tirane 44,850 2013-12-04 2013-12-04 45010160012013 Aparati Minist Bren pritje percjellje shkr 7739 11.11.2013 fat 39 03.10.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) GECI Tirane 72,240 2013-12-04 2013-12-05 44610160012013 Aparati Minist Bren pritje percjellje program 7250/1 25.10.2013 fat 7114 04.11.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) GECI Tirane 259,868 2013-12-06 2013-12-09 45610160012013 Aparati Minist Bren pritje percjellje program 7716 08.11.2013 fat 7132 08.11.2013 program 7949/1 13.11.2013 fat 7169 15.11.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) GECI Tirane 95,610 2013-12-12 2013-12-16 456110160012013 Aparati Minist Bren pritje percjellje shkr 5958 16.09.2013 fat 7042 24.10.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >