Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
ELIS URUCI 715,000.00 7 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ELIS URUCI Tirane 195,000 2012-08-13 2012-08-17 30010160012012 602-Aparat.Min.Brende mirmbajtje paisje kont 505/4 25.01.2012 fat 115 30.07.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ELIS URUCI Tirane 97,500 2012-11-19 2012-12-13 44310160012012 Aparati Min.Brendeshme mirmbajtje kondicioneri fat 62 31.08.2012 fat 64 28.09.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ELIS URUCI Tirane 65,000 2013-02-08 2013-02-12 2610160012013 Apar.Min.Brend.mirmbajtje paisje nentor dhjetor 2012 pv 505/325.01.2012 kont 505/4 25.01.2012 fat 70 31.12.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ELIS URUCI Tirane 130,000 2013-05-15 2013-05-16 16110160012013 Apar.Min.Brend.mirmbajtje paisje zyre kont 580/3 25.01.2013 fat 2 31.01.2013 fat 5 28.02.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ELIS URUCI Tirane 97,500 2013-11-14 2013-11-18 13910160012013 Aparati Ministrise Brendeshme mirmbajtje zyre kont 580/3 25.01.2013 fat 11,16,17 31.07.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ELIS URUCI Tirane 97,500 2013-11-15 2013-11-18 41810160012013 Aparati Ministrise Brendeshme mirmbajtje zyre kont 580/3 25.01.2013 fat 18,19,20 31.10.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ELIS URUCI Tirane 32,500 2013-12-20 2013-12-20 46510160012013 Aparati Minist Bren mirmbajtje paisje kont vazhd 580/3 25.01.2013 up 580/1 24.01.2013 fat 30 27.11.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >