Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
DREJTORI E SHERB QEVERITARE 736,776.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 25,752 2012-08-13 2012-08-17 30910160012012 602-Aparat.Min.Brende pjesmarrje ne konference prog 4023/1 08.06.2012 fat 13 16.06.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 60,000 2012-08-28 2012-08-30 31910160012012 Aparat.Min.Brende pjesmarrje ne konference kont 3097/1 04.05.2012 fat 21 04.05.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 651,024 2012-12-06 2012-12-17 47510160012012 Aparat.Min.Brende pritje percjellje fat 12 16.06.2012 205 22.11.2012
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >