Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
DIGIT-ALB SHA 150,640.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) DIGIT-ALB SHA Tirane 8,690 2012-09-07 2012-09-12 33710160012012 602-Aparat.Min.Brende karte abonimi,up nr 4021/1 dt 06.06.2012,pv dt 13.06.2012,fat nr 210,239 dt 04.07.2012,seri 108010264,108010235
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) DIGIT-ALB SHA Tirane 31,990 2012-06-06 2012-06-11 20910160012012 602-Aparat.Min.Brende bl karte abonimi 1 vjecar pv 28.05.2012 fat 179 28.05.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) DIGIT-ALB SHA Tirane 69,980 2013-09-24 2013-10-23 37610160012013 Aparati i min. se brendshm karte abonimi 1 vjecare up 6012/1 17.09.2013 pv 4 17.09.2013 fat 1084 17.09.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) DIGIT-ALB SHA Tirane 19,990 2013-11-20 2013-11-20 42510160012013 Aparati Minist Bren karte abonimi 1 vjecare up 7167/1 25.10.2013 pv 28.10.2013 fat 1258 28.10.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) DIGIT-ALB SHA Tirane 19,990 2013-12-18 2013-12-19 47410160012013 Aparati Minist Bren abonim ne digital up 8911/2 17.12.2013 pv 18.12.2013 fat 2156 17.12.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >