Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
BESTA 21,851,022.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BESTA Tirane 3,889,560 2012-11-19 2012-12-13 18P10160012012 Proj PAMT ndertim trgu industrial Berat kont 25.08.2012 30% kontributi bashkise berat,shkr 20 31.03.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BESTA Tirane 1,819,655 2012-12-27 2012-12-28 26P10160012012 Aparat.Min.Brende PROJ PAMT garanci kontrate rruga lidhese tregu industrial Berat kont 25.10.2012 sit perfundimtar akt marrje dorzim 5 shkr 24 20.12.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BESTA Tirane 11,552,467 2012-02-09 2012-02-16 410160012012 231-Aparat.Min.Brende T.V.SH Kosto Lokale,kontrate nr 109/3 dt 01.04.2011 ne vazhdim,fat nr 2,16,18,4,12 dt 09.12.2010-30.11.2011,seri 84046402,84046416,84046418,87524804,87524812
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BESTA Tirane 4,589,340 2013-05-15 2013-05-16 12101600120131 Projekti PAMT (e perseritur pasi u anullua ne dt 03.04.2013 per mungese fonde ne sistem ))kont BB sig kontrate Ndertim tregu Berat sit perf. kont 25.08.2010,kont shtese 109/3 01.04.2011 fat 16 30.11.2011 akt kolaudim 11,12 01.03.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >