Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
BANKA CREDINS 146,504,755.00 83 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 152,793 2012-01-27 2012-01-30 6/1016001/2012 230-Aparat.Min.Brende (Proj P.A.M.T) pagat,liste dt 27.01.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 440,390 2012-02-01 2012-02-02 3810160012012 600-Aparat.Min.Brende pagat Janar 2012,liste dt 01.02.2012,nr i punonjeve plan212/fakt211
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 36,068,000 2012-02-10 2012-02-14 210160012012 231-MIN E BRENDSHME PROJEKTI DRAMP KOSTO LOKALE MALLRA UP 31 DT 19.05.11 FAT 2011/24/A NR 2011/23/A,201126A DT 18.10.12 URDHER 31/3 DT 14.01.12 SHUMA 254000 EURO KURSI 1 EURO 142 LEKE PER MAKINAUSTRULARI
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 399,689 2012-03-05 2012-03-05 6210160012012 600-Aparat.Min.Brende pagat Shkurt 2012,liste dt 01.03.2012,nr i punonjeve plan212/fakt211
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 473,605 2012-07-02 2012-07-02 23110160012012 600-Aparat.Min.Brende paga qershor 2012 nr pun 223/223
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 545,518 2012-03-20 2012-04-02 8610160012012 230-Aparat.Min.Brende (Proj P.A.M.T) pagat,liste dt 19.03.2012,nr i punonjesve plan2/fakt 2
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 399,159 2012-04-02 2012-04-03 9310160012012 600-Aparat.Min.Brende pagat Mars 2012,liste dt 02.04.2012,nr i punonjeve plan212/fakt211
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 378,000 2012-04-02 2012-04-03 9610160012012 606-Aparat.Min.Brende pagese qeraje per shtetas te huaj, ,V.K.M nr 581 dt 1.08.2011,shkrese nr 33 dt 27.02.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 434,847 2012-05-02 2012-05-02 14510160012012 600-Aparat.Min.Brende paga prill 2012 nr pun 227/227
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,359 2012-05-11 2012-05-16 15610160012012 602-Aparat.Min.Brende rimb shp telefoni shk 3050/1 09.05.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 8,727,506 2012-05-31 2012-05-31 1010160012012P 231-Aparat.Min.Brende kosto lokale transferte ne valute 61548 euro me kurs 141.8 leke kont vazhd 31/1 12.10.2011 fat 152409,152437,019712,019713,019719
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 433,251 2012-06-01 2012-06-01 52310160012012 600-Aparat.Min.Brende paga maj 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 35,450 2012-05-31 2012-06-08 0710160012012P 231-Aparat.Min.Brende konsulente Anri Murati kont prill 2012 urdher 344 15.05.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 665,399 2012-08-01 2012-08-02 26810160012012 600-Aparat.Min.Brende paga korrik 2012 nr pun 223/223
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 599,484 2012-09-03 2012-09-03 32510160012012 Aparat.Min.Brende paga gusht 2012 nr pun
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 34,988 2012-09-07 2012-09-12 33410160012012 602-Aparat.Min.Brende rimb shp telefoni shk 6049 dt 06.09.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 17,550 2012-09-17 2012-09-18 34910160012012 Aparat.Min.Brende honorare shkr 6147 06.09.2012 liste pagese 06.09.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 701,776 2012-10-01 2012-10-01 36510160012012 Aparat.Min.Brende paga shtator 2012 nr pun 223
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,978 2012-10-08 2012-10-09 37010160012012 602-Aparat.Min.Brende rimb shp telefoni shk 6783 dt 03.10.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,104,582 2012-10-16 2012-10-22 18P10160012012 Aparat.Min.Brende kosto blerje mallra pagese ne valute 63847 euro me kurs 142.6 leke 10% e kont 31/1 12.10.2011 loti 4 fat 019851 27.08.2012 019812 09.07.2012 019852 27.08.2012 urdher tit 6923 08.10.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 141,800 2012-10-16 2012-10-22 11P10160012012 Aparat.Min.Brende kosto projekti DRMAP pagese konsulenti qershor gusht 2012 urdher 4424 21.06.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 161,993 2012-10-24 2012-10-29 23P10160012012 Aparat.Min.Brende pagese ne valute 1136 euro me kurs 142.6 leke kosto projekti DRMAP urdher 5624 10.08.2012 fat 121100143 31.07.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 378,000 2012-10-26 2012-10-29 39610160012012 Aparat.Min.Brende qera per shtetas te huaj per muajin tetor 2012 udherz 33 24.02.2012, autor 33/1 05.03.2012 kont 33/8 10.10.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,386,000 2012-10-26 2012-10-29 20PL10160012012 Projekti Lamp paga konsulente liste pagese fature 7,8,01.10.2012 shkr 18 01.10.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 35,450 2012-10-24 2012-10-29 20P10160012012 Aparat.Min.Brende kosto projekti DRMAP tatim ne burim pagese konsulenti urdher 7317 22.10.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 667,031 2012-11-01 2012-11-01 41610160012012 600-Aparat.Min.Brende PAGA LISTEPEGSA 131.10.2012 PLAN 9 FAKT 9
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 22,048 2012-11-08 2012-11-22 41910160012012 Aparat.Min.Brende shp. telefoni shkr 7627 02.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 896,798 2012-11-15 2012-11-30 28P10160012012 Proj DRMAP kosto , pag. e kons. 8000 USD me kurs 112.1 leke kont 28.03.2012 urdher 7598 01.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 896,798 2012-11-15 2012-11-30 30P10160012012 Proj DRMAP kosto , pag.e kons. 8000 USD me kurs 112.1 leke kont 28.03.2012 urdher 7597 01.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,859,860 2012-11-23 2012-11-30 24P10160012012 Proj DRMAP pagese per efekt leter kredie kosto lokale bl. mallra 69,192 euro me kurs 142.5 leke kont 4751/2 17.09.2012 fat 1 22.10.2012 .2 14.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,953,535 2012-11-15 2012-11-30 25P10160012012 Proj DRMAP kosto lokale mallra 69,702.63 euro me kurs 142.8 leke kont 6797 28.09.2012 fat 2/E 17.10.2012 urdher titullari 7429 24.10.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,953,535 2012-11-15 2012-12-05 26P10160012012 Proj DRMAP kosto lokale mallra 69,702.63 euro me kurs 142.8 leke kont 6797 28.09.2012 fat 2/E 17.10.2012 urdher titullari 7430 24.10.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 22,500 2012-11-19 2012-12-13 43310160012012 Aparati Min.Brendeshme djeta liste pagese 15.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 97,973 2012-12-14 2012-12-14 50110160012012 Aparat.Min.Brende shperblimi fundvitit urdher 376 12.12.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 753,200 2012-12-07 2012-12-18 37P10160012012 231Proj DRMAP kosto lokale mallra 10%,7000$me 107.6,10% kontratetes se konsulentir,kontrate dt 28.03.2012,urdher nr 8486 dt 03.12.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 18,364,794 2012-12-07 2012-12-18 35P10160012012 231Proj DRMAP kosto lokale mallra 10%,128605, euro me 142.8kontrate nr 31/1 dt 12.10.2011,up nr 31 dt 19.05.2012,fat nr 019932 dt 16.11.2012,019915 dt 07.11.2012,urdher nr 8479 dt 03.12.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,278,630 2012-12-07 2012-12-18 39P10160012012 Proj DRMAP kosto lokale konsulence transferte ne valute 43,968 euro me kurs 142.8 leke kont nr 21/2 21.11.2011 fat date 27.11.2012 urdher 21/3 07.12.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 44,707 2012-12-06 2012-12-17 46810160012012 Aparat.Min.Brende rimbursim shp telefoni shkr 8475/1 04.12.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 670,978 2012-12-03 2012-12-03 46210160012012 Aparat.Min.Brende paga nentor 2012 nr pun 225
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 526,313 2012-04-24 2012-04-25 0610160012012P 231 Projekti DRMAP paga e konsulentit Fabio Castelli liste ngjitur