Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
APIEDA 210,000.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) APIEDA Tirane 120,000 2012-05-28 2012-06-08 17610160012012 602-Aparat.Min.Brende mirmbajtje ashensori up 179/1 11.01.2012 pv 11.01.2012 fat 6 06.02.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) APIEDA Tirane 30,000 2012-08-13 2012-08-17 29910160012012 602-Aparat.Min.Brende mirmbajtje ashensori fat 37 29.06.2012 kartele teknike 6 29.06.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) APIEDA Tirane 30,000 2012-10-08 2012-10-10 36910160012012 602-Aparat.Min.Brende mirembajtje,up nr 179/1 dt 11.01.2012,pv dt 11.01.2012,konantrate nr 179/2 dt 11.01.2012,fat nr 49 dt 31.08.2012,seri 00853158
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) APIEDA Tirane 30,000 2012-06-06 2012-06-11 20810160012012 602-Aparat.Min.Brende mirmbajtje ashensori maj 2012 up
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >