Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 14,155,626.00 52 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) PUBLICITA Tirane 26,280 2013-12-30 2013-12-31 115010930012013 602 MZHETS blerje fotografi, portret i.qemali up 164 23.12.13 nj.fituesi 23.12.13 ft 21 dt 27.12.13 s 05770071 fh 6 dt 27.12.13
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) PUBLICITA Tirane 45,000 2013-12-30 2013-12-31 115010930012013 602 MZHETS blerje tabela orirntuese up 165 23.12.13 njoftim fituesi 23.12.13 ft 22 dt 27.12.13 s 05770072 fh 6 dt 27.12.13
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 408 2013-12-30 2013-12-31 27010930012013 602 MZHETS shpenzime poste kukes ft 704 dt 30.11.2013,02133433
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 4,920 2013-12-30 2013-12-31 4910930012013 602 MZHETS shpenzime cel, ergys qirici, ft nentor 2013, kontr / kod 529347
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 70,200 2013-12-30 2013-12-31 6710930012013 602 MZHETS shperblim pensioni, urdher tit 129 dt 10.12.2013, liste pagese 30.12.13, tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 50,000 2013-12-30 2013-12-31 6910930012013 602 MZHETS shpenzime vendim gjyqsor,, urdher tit 796dt 31.12.2012.nentor - dhjetor 2013
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 666,307 2013-12-04 2013-12-05 810930012013 600 MZHETS pagat e muajit nentor 2013 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) UNION BANK SHA Tirane 97,017 2013-12-04 2013-12-05 1010930012013 600 MZHETS pagat e muajit nentor 2013 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA CREDINS Tirane 433,355 2013-12-04 2013-12-05 110930012013 600 MZHETS pagat e muajit nentor 2013 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 95,311 2013-12-04 2013-12-05 1110930012013 600 MZHETS pagat e muajit nentor 2013 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 379,937 2013-12-04 2013-12-05 210930012013 600 MZHETS pagat e muajit nentor 2013 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 295,969 2013-12-04 2013-12-05 310930012013 600 MZHETS pagat e muajit nentor 2013 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 751,196 2013-12-04 2013-12-05 410930012013 600 MZHETS pagat e muajit nentor 2013 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,048,999 2013-12-04 2013-12-05 510930012013 600 MZHETS pagat e muajit nentor 2013 np pl/fakt 117/115 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 434,361 2013-12-04 2013-12-05 710930012013 600 MZHETS pagat e muajit nentor 2013 5 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 230,190 2013-12-04 2013-12-05 810930012013 600 MZHETS pagat e muajit nentor 2013 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,126,277 2013-12-04 2013-12-05 610930012013 600 MZHETS pagat e muajit nentor 2013 np pl/fakt 117/115 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 1,323,598 2013-12-10 2013-12-11 2910930012013 602 MZHETS bileta urdh.1072,14.11.2013,fat1991,20.11.2013,ser.10590395,yrdh 1218,21.11.2013,fat 2017,22.11.2013,s 12446020
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 1,020 2013-12-12 2013-12-16 1210930012013 1093001 602 MZHETS shpenzime energjie berat ft qershor,gusht,shtator 2013 kontrata a015295 ft 141039693, 141971316, 602481964
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 23,846 2013-12-12 2013-12-16 2310930012013 1093001 602 MZHETS shpenzime celulari ft tetor 2013 kodi abonentit 1006397
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) GECI Tirane 192,668 2013-12-12 2013-12-16 1310930012013 602 MZHETS qera salle ft 7054 25.10.13 seri 11487054 ft 7124 dt 7.11.13 seri 11487124 program 553/1 6.11.13 urdher 22 dt 7.10.13
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BAR RESTAURANT PIAZZA Tirane 10,250 2013-12-12 2013-12-16 1310930012013 602 MZHETS shpenzime pritje program 553/2 dt 11.11.13 ft 100 dt 12.11.13 seri 12170945
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 18,000 2013-12-12 2013-12-16 1410930012013 602 MZHETS shpenzime pritje program 553 dt 21.10.13 ft 48 dt 24.10.13 seri 06823698
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,934 2013-12-12 2013-12-16 1610930012013 602 MZHETS shpenzime telefoni kukes ft 716425596 dt 31.10.13 klienti 310001834115
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 600 2013-12-12 2013-12-16 1710930012013 602 MZHETS shpenzime poste elbasan ft 646 dt 31.10.13 seri 8750125
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2013-12-12 2013-12-16 1810930012013 602 MZHETS shpenzime telefoni ft 716483336 dt 31.10.13 klienti 310001852965
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 216 2013-12-12 2013-12-16 1910930012013 602 MZHETS shpenzime poste kukes ft 643 dt 31.10.13 seri 02133371
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 15,000 2013-12-12 2013-12-16 2010930012013 602 MZHETS shpenzime dieta urdher 128 dt 10.12.13 kuponi nr 14019611085 dt 22.10.13
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,000 2013-12-12 2013-12-16 2410930012013 602 MZHETS shpenzime dieta urdher 128 dt 10.12.13 kuponi 10240111161 dt 21.11.13
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 207,927 2013-12-20 2013-12-20 4210930012013 600 MZHETS sig shoq suplementar nentor 2013 formulari bashke ngjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,239,652 2013-12-20 2013-12-20 4210930012013 601 MZHETS sig shoq p.dhenes nentor 2013 formulari bashke ngjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) SHQIPTARJA.COM Tirane 106,600 2013-12-20 2013-12-20 3210930012013 602 MZHETS publikime kontrata dt 9.12.13 ft 520,521 dt 10.12.13 seri 11709926, 11709925
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 9,500 2013-12-20 2013-12-20 4010930012013 602 MZHETSshpenzime larje makine ft 9 dt 16.12.13 seri 6704210 urdh 137 dt 12.12.13 pv 12.12.13
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 859,636 2013-12-20 2013-12-20 4110930012013 600 MZHETS tatim page nentor 2013 formulari bashke ngjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 141,847 2013-12-20 2013-12-20 42 1093001 2013 600 MZHETS sig shend p.dhenes nentor 2013 formulari bashke ngjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 141,848 2013-12-20 2013-12-20 42 10930012013 600 MZHETS sig shend p.mares nentor 2013 formulari bashke ngjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 785,113 2013-12-20 2013-12-20 4210930012013 600 MZHETS sig shoq p.mares nentor 2013 formulari bashke ngjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 180,000 2013-12-20 2013-12-23 4310930012013 602 MZHETS shpeenzime vendim gjyqi pranvera karapici urdh 149 19.12.13 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) T A I W A N Tirane 12,010 2013-12-23 2013-12-23 3910930012013 602 MZHETS shpenzime pritje ft 581 dt 8.12.13 s 11051005, ft 50 dt 12.11.13 s 11051102 program 1497 dt 6.12.13
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ERGENTIAN SOTA Tirane 9,500 2013-12-24 2013-12-26 4410930012013 602 MZHETS pagese blerje kartviz, urdher tit 135 dt 12.12.13, prev 12.12.13, ft 18 dt 13.12.13, fh 2 dt 19.12.13, seri 001118