Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 8,345,457.00 45 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 27,672 2013-11-20 2013-11-21 6 1094001 2013 1094001sigurime 1.7% listpagesa tetor 2013
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 27,672 2013-11-20 2013-11-21 6 10940012013 1094001sigurime 1.7% listpagesa tetor 2013
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 244,164 2013-11-20 2013-11-21 610940012013 1094001sigurime 15% listpagesa tetor 2013
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 173,835 2013-11-20 2013-11-21 610940012013 1094001 tatim muaji tetor listpagesa tetor 2013
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 199,470 2013-11-20 2013-11-21 710940012013 1094001sigurime 9.5%+sig.suplementar listpagesa tetor 2013
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 594,706 2013-11-25 2013-11-26 110940012013 1094001 paga muaji tetor 2013 nr.plan 99 fakt 28
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 139,366 2013-11-25 2013-11-26 210940012013 1094001 paga muaji tetor 2013 nr.plan 99 fakt 28
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 301,750 2013-11-25 2013-11-26 310940012013 1094001 paga muaji tetor 2013 nr.plan 99 fakt 28
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 356,702 2013-11-25 2013-11-26 410940012013 1094001 paga muaji tetor 2013 nr.plan 99 fakt 28
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 45,141 2013-11-25 2013-11-26 510940012013 1094001 paga muaji tetor 2013 nr.plan 99 fakt 28
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 56,852 2013-11-26 2013-11-27 1010940012013 1094001CELULAR KODI I ABONENTIT 110050641 FAT.1171454844 DT.01.11.2013
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 27,672 2013-11-26 2013-11-27 8 1094001 2013 1094001sigurime 1.7% listpagesa tetor 2013
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 244,164 2013-11-26 2013-11-27 8 10940012013 1094001sigurime 15% listpagesa tetor 2013
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 27,672 2013-11-26 2013-11-27 81094001 2013 1094001sigurime 1.7% listpagesa tetor 2013
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 199,470 2013-11-26 2013-11-27 810940012013 1094001sigurime 9.5%+sig.suplementar listpagesa tetor 2013
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 173,835 2013-11-26 2013-11-27 910940012013 1094001 tatim muaji tetor listpagesa tetor 2013
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 706,458 2013-12-03 2013-12-03 1110940012013 1094001 paga muaji NENTOR 2013 nr.plan 116 fakt 33
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 209,890 2013-12-03 2013-12-03 1210940012013 1094001 paga muaji NENTOR 2013 nr.plan 116 fakt 33
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 326,488 2013-12-03 2013-12-03 1310940012013 1094001 paga muaji NENTOR 2013 nr.plan 116 fakt 33
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 608,385 2013-12-03 2013-12-03 1410940012013 1094001 paga muaji NENTOR 2013 nr.plan 116 fakt 33
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 55,173 2013-12-03 2013-12-03 1510940012013 1094001 paga muaji NENTOR 2013 nr.plan 116 fakt 33
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 36,000 2013-12-04 2013-12-05 1810940012013 1094001 Honorare pagesa antareve te KKT UB 538/1 dt.02.212.2013 listpagese dt.04.12.2013
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 38,000 2013-12-04 2013-12-05 1910940012013 1094001 Honorare pagesa antareve te KKT UB 538/1 dt.02.212.2013 listpagese dt.04.12.2013
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 8,000 2013-12-04 2013-12-05 2010940012013 1094001 tatim honorare
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 286,400 2013-12-05 2013-12-06 1610940012013 1094001 Dieta jashte vendit autorizim terheqje Sa terhequr Makbule Shaba 2000 euro me kurs 143.2. leke shkrese 551/1 dt.02.12.2013
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) JUNIDA FORTUZI Tirane 191,588 2013-12-05 2013-12-06 1710940012013 1094001 bileta avioni VKM 870 dt.14.02.2011Autorizim nr.76/1 dt.02.10.2013 fat.8806 dt 212.10.2013 seria 008806
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) SHQIPTARJA.COM Tirane 213,200 2013-12-10 2013-12-11 2110940012013 1094001 njoftime ne shtyp,urdher nr 547/1 dt 22.11.2013,fat nr 490,493,496,497 dt 22.11.2013-25.11.2013,fat nr 10771495,10771498,11709901,11709902
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 143,300 2013-12-10 2013-12-11 2210940012013 1094001 Dieta jashte vendit autorizim terheqje NR.771 DT.10.12.2013 Sa terhequr Makbule Shaba 1000 euro me kurs 143.3 leke shkrese 683/4 DT.05.12.2013
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) UNITED TRANSPORT (UNI TRANS) Tirane 13,300 2013-12-10 2013-12-11 2510940012013 1094001 posta,fat nr 7841 dt 05.12.2013,seri 11247421
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 7,500 2013-12-11 2013-12-12 2710940012013 1094001 leje qarkullimi Urdher per likujdim 782/1 dt.11.12.2013 fat.86 dt.11.12.2013 seria 07089886 dt.11.12.2013
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) SHAGA. Tirane 391,080 2013-12-20 2013-12-23 3110940012013 1094001 Bl orendi zyre Up.4 dt.27.11.2013 vlers.perfund. dt.06.12.2013 fat 418/1 dt.06.12.2013 seria 10296018 fh.1 dt.06.12.2013
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) AMADES TRAVEL END TOURS Tirane 43,000 2013-12-23 2013-12-24 3710940012013 1094001 BILETA AVIONI UP 25 DT.09.12.2013 NJOFT.FITUESI DT.11.12.2013 FAT.SERIA 6782121 DT.11.12.2013
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) D G A Tirane 42,000 2013-12-23 2013-12-24 3810940012013 1094001 ZARFA&KARTOLINA Up.27 dt.10.12.2013 njoft.fituesi dt.12.12.2013 dfat. s.09527180 dt.12.12.2013 fh.8 dt.12.12.2013
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 357,517 2013-12-23 2013-12-24 3810940012013 1094001 LETER SHKRIMI UP.22 DT.06.12.2013 NJOFT.FITUESI DT.11.12.2013 FAT SERIA 110983229 DT.11.12.2013 FH.6 DT.11.12.2013
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) SPATHARA Tirane 128,400 2013-12-23 2013-12-24 3910940012013 1094001 ORENDI ZYRE UP.20 DT.06.12.2013 PV PERFUND. DT.11.12.2013 NJOFT.FITUESI DT.11.12.2013 FAT. S.110983229 DT.11.12.2013 FH.6 DT.11.12.2013
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) PUBLIKIME SHQIPTARE Tirane 32,000 2013-12-17 2013-12-18 2410940012013 1094001 publikime njoftimi urdher 547/4 dt.22.11.2013 fat 160 dt.25.11.2013 seria 10845234
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) FERAR Tirane 480,000 2013-12-17 2013-12-18 2910940012013 1094001 RIPARIM dheLYERJE ZYRASH Up.2/1 dt.20.11.2013 pv emergjence dt.22.11.2013 situacion dt.22.11.2013 fat 8 dt.22.11.2013 seria 10669208
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) GERTI STAFA Tirane 48,000 2013-12-17 2013-12-18 3210940012013 1094001 mat elektrike Up.11 dt.03.12.2013 pv perfundimtar dt.10.12.2013 fat,25 dt.10.12.2013 seria 4468374 fh.5 dt.10.12.2013
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) SHQIP Tirane 126,000 2013-12-17 2013-12-18 3310940012013 1094001 publikime njoftimi urdher 547/1 DT.22.11.2013 FAT.351dhe352 DT.12.12.2013
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) SHQIPTARJA.COM Tirane 237,800 2013-12-17 2013-12-18 3410940012013 1094001 publikime njoftimi urdher 547/4 DT.09.12.2013 FAT.523/524/525/526 DT.12.12.2013