Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,456,652,060.00 1,021 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 667,031 2012-11-01 2012-11-01 41610160012012 600-Aparat.Min.Brende PAGA LISTEPEGSA 131.10.2012 PLAN 9 FAKT 9
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 404,885 2012-11-01 2012-11-01 41410160012012 Aparat.Min.Brende paga tetor 2012 nr pun 186
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 732,191 2012-11-01 2012-11-01 41510160012012 600-Aparat.Min.Brende PAGA LISTEPEGSA 131.10.2012 PLAN 9 FAKT 9
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,801,408 2012-11-01 2012-11-01 11310161102012 Sher.Kont.Bren paga tetor 2012 nr pun 82
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) GECI Tirane 837,120 2012-10-29 2012-11-02 39010160012012 Aparat.Min.Brende akomodim dhe trajtim ushqimor per pilotet shk 5994/1 ,5902/3 03.10.2012 urdher 242 23.07.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,000 2012-11-08 2012-11-09 42210160012012 Aparat.Min.Brende shp. karburant VKM 1139 24.11.2009, shkr 582 20.04.2010 shk 7627/1 02.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 126,000 2012-11-08 2012-11-09 42510160012012 Aparat.Min.Brende tatim per qera banese
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 50,000 2012-11-08 2012-11-13 42010160012012 Aparat.Min.Brende shp. karburant VKM 1139 24.11.2009, shkr 582 20.04.2010 shk 7627/1 02.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 305,800 2012-11-02 2012-11-13 25P10160012012 PROJ.PAMT paga mars shtator 2012 rimb shp telefoni prill shtator 2012 fat 9 01.10.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 1,958,286 2012-11-07 2012-11-13 42310160012012 1016001 Aparat.Min.Brende energji elekrike Kont A107480,843,C053413 per shtator 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 100,901 2012-11-07 2012-11-13 42610160012012 Aparat.Min.Brende djeta me jashte terheqje valute 900 USD me kurs 112 leke autorizim 05.11.2012 urdher 6317/3 18.09.2012 ,6377/6 24.09.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 35,000 2012-11-08 2012-11-13 42110160012012 Aparat.Min.Brende shp. karburant VKM 1139 24.11.2009, shkr 582 20.04.2010 shk 7627/1 02.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,719 2012-11-05 2012-11-13 11610161102012 Sher.Kont.Bren rimb shp.telefoni liste pagese ngjitur
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,500 2012-11-05 2012-11-13 11510161102012 Sher.Kont.Bren rimb shp.telefoni liste pagese ngjitur
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ARBAN PEQINI Tirane 28,000 2012-11-06 2012-11-19 40510160012012 Aparat.Min.Brende kartvizita fat 21 28.09.2012 fh 52 28.09.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) COFFEE CLUB Tirane 353,500 2012-11-06 2012-11-19 40910160012012 Aparat.Min.Brende pritje percjellje fat 6328 12.10.2012 fh 54 12.10.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ADRION / TIRANE Tirane 65,000 2012-11-06 2012-11-19 41010160012012 Aparat.Min.Brende blerje album fotografik fat 2051 27.09.2012 fh 51 27.09.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALM GROUP. AL Tirane 478,080 2012-11-06 2012-11-19 40610160012012 Aparat.Min.Brende materiale pastrimi fat 40 01.10.2012 fh 53 01.10.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) AVDULI Tirane 475,920 2012-11-06 2012-11-19 40210160012012 Aparat.Min.Brende lyerje ambjenteve te ministrise fat 9 01.10.2012 pv 01.10.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 40,992 2012-11-19 2012-11-20 43810160012012 Aparati Min.Brendeshme telefon tetor 2012 abonenti 520851
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 66,179 2012-11-08 2012-11-22 41810160012012 Aparat.Min.Brende shp. telefoni shkr 7627 02.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,630 2012-11-08 2012-11-22 42410160012012 Aparat.Min.Brende sherbim postar shk 7381 23.10.2010 fat 24.10.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 22,048 2012-11-08 2012-11-22 41910160012012 Aparat.Min.Brende shp. telefoni shkr 7627 02.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) GENTIAN STRATI/L02211006J Tirane 50,000 2012-11-08 2012-11-22 42810160012012 Aparat.Min.Brende shp.vendim gjyqesor Argita Totozani,Aristotel Telhaj,Elvira Lila,Leonard Lame,Mezan Hoxha
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 42,311,000 2012-11-19 2012-11-22 44910160012012 Aparati Min.Brendeshme Transferte ne valute 300,000 euro me kurs 141 leke ne favor te Xion It Systems AG VKM 757 08.11.2012 Ligji 10467 06.10.2011 shtese marrveshje nentor 2010 shkr 2242 19.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 55,760 2012-11-19 2012-11-27 43910160012012 Aparati Min.Brendeshme uje tetor 2012 fat 1210 29.10.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 1,867,827 2012-11-19 2012-11-27 44210160012012 1016001 Aparati Min.Brendeshme energji elektrike mars,maj,tetor 2012 kont A107840,843,C053413,
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 713,500 2012-11-22 2012-11-30 457310160012012 Aparati i Ministrise Brendeshme pagese na valute 5000 euro me kurs 142.6 leke djeta me jashte autoriz.22.11.2012 urdher 349 20.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 896,798 2012-11-15 2012-11-30 28P10160012012 Proj DRMAP kosto , pag. e kons. 8000 USD me kurs 112.1 leke kont 28.03.2012 urdher 7598 01.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 896,798 2012-11-15 2012-11-30 30P10160012012 Proj DRMAP kosto , pag.e kons. 8000 USD me kurs 112.1 leke kont 28.03.2012 urdher 7597 01.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,859,860 2012-11-23 2012-11-30 24P10160012012 Proj DRMAP pagese per efekt leter kredie kosto lokale bl. mallra 69,192 euro me kurs 142.5 leke kont 4751/2 17.09.2012 fat 1 22.10.2012 .2 14.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 28,138 2012-11-22 2012-11-30 456310160012012 Aparati i Ministrise Brendeshme pagese na valute 250 USD me kurs 112.35 leke djeta me jashte
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,953,535 2012-11-15 2012-11-30 25P10160012012 Proj DRMAP kosto lokale mallra 69,702.63 euro me kurs 142.8 leke kont 6797 28.09.2012 fat 2/E 17.10.2012 urdher titullari 7429 24.10.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,991,584 2012-11-22 2012-11-30 45310160012012 Aparati i Ministrise Brendeshme pagese na valute 17,700 USD me kurs 112.35 leke per emergjencat civile Urdher 242 23.07.2012 kont 6152 07.09.2012 pv 18.10.2012 shk 6175/4 22.10.2012 fat nr OVN0002155 07.09.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 301,000 2012-11-22 2012-11-26 455310160012012 Aparati i Ministrise Brendeshme pagese per shtetas te huaj VKM 581 10.08.20122 shk 8069 20.11.2012 udhez.perb.33 24.02.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 7,609,995 2012-11-27 2012-12-04 42710160012012 Ministria e Brend.(Aparati) sherbim konektiviteti shtator 2012 kont vazhd 47/5 dhe shtese kontrate 47/6 05.10.2012 fat 107927017 31.10.2012 shpallje ne Buletin APP nr 12 nentor 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,953,535 2012-11-15 2012-12-05 26P10160012012 Proj DRMAP kosto lokale mallra 69,702.63 euro me kurs 142.8 leke kont 6797 28.09.2012 fat 2/E 17.10.2012 urdher titullari 7430 24.10.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,000 2012-12-06 2012-12-06 46610160012012 Aparat.Min.Brende rimbursim shp karburanti VKM 1139 24.11.2009,shk 582 20.04.2012 ,8475 03.12.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 35,000 2012-12-06 2012-12-06 46510160012012 Aparat.Min.Brende rimbursim shp karburanti VKM 1139 24.11.2009,shk 582 20.04.2012 ,8475 03.12.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 102,500 2012-12-06 2012-12-06 46410160012012 Aparat.Min.Brende rimbursim shp karburanti VKM 1139 24.11.2009,shk 582 20.04.2012 ,8475 03.12.2012