Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,456,652,060.00 1,021 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 87,918 2012-10-08 2012-10-10 37510160012012 602-Aparat.Min.Brende posta,fat nr 3493 dt 26.09.2012,seri 02145143
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) APIEDA Tirane 30,000 2012-10-08 2012-10-10 36910160012012 602-Aparat.Min.Brende mirembajtje,up nr 179/1 dt 11.01.2012,pv dt 11.01.2012,konantrate nr 179/2 dt 11.01.2012,fat nr 49 dt 31.08.2012,seri 00853158
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) A E S S Tirane 104,400 2012-10-08 2012-10-10 38010160012012 602-Aparat.Min.Brende karta hyrje-dalje,up nr 5469/1 dt 03.08.2012,pv dt 03.09.2012,fat nr 187 dt 03.09.2012,seri 02729219,fh nr 45 dt 03.09.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) MEDIA MAPO Tirane 14,400 2012-10-08 2012-10-10 37910160012012 602-Aparat.Min.Brende njoftime,shkrese nr 6783/6 dt 04.10.2012,fat nr 510 dt 30.08.2012,seri 00917565,shkrese nr 821/10 dt 28.08.2012,fat nr 545 dt 13.09.2012,seri 00917600
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,800 2012-10-08 2012-10-10 38210160012012 602-Aparat.Min.Brende poste,shkrese nr 6783/4 dt 04.10.2012,fat nr 120 dt 24.09.2012,seri 02133901
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) CICERONI Tirane 74,400 2012-10-08 2012-10-10 38310160012012 602-Aparat.Min.Brende foto te presidentit,up nr 5698/1 dt 16.08.2012,pv dt 29.08.2012,fat nr 284 dt 29.08.2012,seri 04749881,fh nr 44 dt 29.08.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,142,900 2012-10-11 2012-10-12 39210160012012 Aparat.Min.Brende djeta me jashte 8000 euro me kurs 142.8 leke autorizim dt 11.10.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) TOP LINE shpk Tirane 345,000 2012-10-12 2012-10-17 38610160012012 Aparat.Min.Brende riparim kolltuqesh fat 124 12.09.2012 fh 47 12.09.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) FORMULA Tirane 399,000 2012-10-12 2012-10-17 38510160012012 Aparat.Min.Brende blerje fikse zjarri dhe mbushje me gaz fat 804 23.07.2012 fh 46 23.07.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) UTS - 01 Tirane 3,576,050 2012-10-16 2012-10-22 13P10160012012 Aparat.Min.Brende kosto tvsh projekti DRMAP sherb konsulence kont vazhd 2 19.09.2011 urdher 4637 02.07.2012 5473 03.08.2012 fat 60 02.08.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) TETRA SOLUTIONS Tirane 3,789,232 2012-10-16 2012-10-22 12P10160012012 Aparat.Min.Brende kosto tvsh projekti DRMAP tatim ne burim pagese konsulenti fat 3 01.12.2011 kont vazhd 04.07.2011 urdher 5498 03.08.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) DEGA DOGANES TIRANE Tirane 17,650,709 2012-10-16 2012-10-22 15P10160012012 Aparat.Min.Brende tvsh blerje mallra deklarate doganore ref NN09019,NN09020, dhe 20128523
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,104,582 2012-10-16 2012-10-22 18P10160012012 Aparat.Min.Brende kosto blerje mallra pagese ne valute 63847 euro me kurs 142.6 leke 10% e kont 31/1 12.10.2011 loti 4 fat 019851 27.08.2012 019812 09.07.2012 019852 27.08.2012 urdher tit 6923 08.10.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) APARATI MINISTRISE RENDIT PUBLIK Tirane 2,569,894 2012-10-16 2012-10-22 17P10160012012 Aparat.Min.Brende tvsh kosto tvsh per mallra urdher MF 792/1 28.01.2009, rimb fat 91 28.06.2012 kont nr C1.2.1.20 G/Mobile tower 13.04.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 791,007 2012-10-16 2012-10-22 16P10160012012 Aparat.Min.Brende kosto projekti DRMAP tatim ne burim pagese konsulenti prill maj 2012 urdher 5175 ,5174,5176, 23.072012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ESMERALDA BALLUKU/L11919001G Tirane 3,682,428 2012-10-16 2012-10-22 14P10160012012 Aparat.Min.Brende kosto tvsh projekti DRMAP tatim ne burim pagese konsulenti fat 3 01.12.2011 kont vazhd 04.02.2011 urdher 4762 06.07.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 141,800 2012-10-16 2012-10-22 11P10160012012 Aparat.Min.Brende kosto projekti DRMAP pagese konsulenti qershor gusht 2012 urdher 4424 21.06.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 141,800 2012-10-16 2012-10-22 12P10160012012 Aparat.Min.Brende kosto projekti DRMAP tatim ne burim pagese konsulenti qershor gusht 2012 urdher 4424 21.06.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 35,450 2012-10-24 2012-10-29 19P10160012012 Aparat.Min.Brende kosto tatim ne burim projekti DRMAP tatim ne burim pagese konsulenti urdher 7317 22.10.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 161,993 2012-10-24 2012-10-29 23P10160012012 Aparat.Min.Brende pagese ne valute 1136 euro me kurs 142.6 leke kosto projekti DRMAP urdher 5624 10.08.2012 fat 121100143 31.07.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 147,000 2012-10-26 2012-10-29 21PL10160012012 Projekti Lamp tatim konsulente liste pagese
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 44,530 2012-10-26 2012-10-29 40110160012012 Aparat.Min.Brende uje shtator 2012 fat 1209 27.09.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 378,000 2012-10-26 2012-10-29 39610160012012 Aparat.Min.Brende qera per shtetas te huaj per muajin tetor 2012 udherz 33 24.02.2012, autor 33/1 05.03.2012 kont 33/8 10.10.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 378,000 2012-10-26 2012-10-29 39410160012012 Aparat.Min.Brende qera per shtetas te huaj per muajin tetor 2012 udherz 33 24.02.2012, autor 33/1 05.03.2012 kont 33/8 10.10.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAD--OKEJ Tirane 8,842,738 2012-10-24 2012-10-29 21P10160012012 Aparat.Min.Brende kosto tvsh kont nr 4751/2 17.09.2012 urdher 7266 17.10.2012 fat 01/12 10.10.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 161,993 2012-10-24 2012-10-29 22P10160012012 Aparat.Min.Brende tatim ne burim kosto projekti DRMAP urdher 5624 10.08.2012 fat 121100143 31.07.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,386,000 2012-10-26 2012-10-29 20PL10160012012 Projekti Lamp paga konsulente liste pagese fature 7,8,01.10.2012 shkr 18 01.10.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 191,938 2012-10-26 2012-10-29 39710160012012 Aparat.Min.Brende telefon gusht shtator 2012 kodi ab 52085100001000013...nr tel 4001731,2069551,2072338,2063205,2095550
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 378,000 2012-10-26 2012-10-29 39510160012012 Aparat.Min.Brende qera per shtetas te huaj per muajin tetor 2012 udherz 33 24.02.2012, autor 33/1 05.03.2012 kont 33/8 10.10.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 35,450 2012-10-24 2012-10-29 20P10160012012 Aparat.Min.Brende kosto projekti DRMAP tatim ne burim pagese konsulenti urdher 7317 22.10.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 544,758 2012-10-29 2012-10-30 40810160012012 Aparat.Min.Brende shp telefoni shtator 2012 klienti 1333484275,1346085093,1783805227
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 9,850 2012-10-29 2012-10-30 40710160012012 Aparat.Min.Brende blerje te vogla me cek fat 38 26.09.2012 fh 50 26.09.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) GENTIAN STRATI/L02211006J Tirane 50,000 2012-10-29 2012-10-30 41110160012012 Aparat.Min.Brende vendime gjyqesore per Argita Totozani,Aristotel Telhaj,Elvira Lila,Leonard Lame,Mezan Hoxha sipas grafikut te MB dt 29.10.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) MEHMET HODA Tirane 455,160 2012-10-29 2012-10-30 40010160012012 Aparat.Min.Brende solucion per brejtes,fat 173 02.09.2012 fh 48 02.09.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 316,005 2012-10-30 2012-10-30 41210160012012 Aparat.Min.Brende transferte per shtetas te huaj VKM 581 10.08.2011 shkr 7154 15.10.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 11,040 2012-10-29 2012-10-30 39310160012012 Aparat.Min.Brende djeta brenda vendit liste pagese 11.10.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) NAILE HAKA Tirane 905,000 2012-10-29 2012-10-30 39110160012012 Aparat.Min.Brende akomodim dhe trajtim ushqimor per pilotet shk 6008/1 03.10.2012 urdher 242 23.07.2012 fat 15 06.09.2012 fat 14 07.09.2012 fat 16 14.09.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 719,068 2012-11-01 2012-11-01 41710160012012 600-Aparat.Min.Brende PAGA LISTEPEGSA 131.10.2012 PLAN 3 FAKT 3
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,914,326 2012-11-01 2012-11-01 41310160012012 Aparat.Min.Brende paga tetor 2012 nr pun 186
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 321,787 2012-11-01 2012-11-01 11410161102012 Sher.Kont.Bren paga tetor 2012 nr pun 82