Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,456,652,060.00 1,021 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 696,785 2012-09-17 2012-09-18 35110160012012 Aparat.Min.Brende telefon gusht 2012 klienti 1333484275,1346085093,1783805227
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 17,550 2012-09-17 2012-09-18 34910160012012 Aparat.Min.Brende honorare shkr 6147 06.09.2012 liste pagese 06.09.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 81,900 2012-09-17 2012-09-18 34810160012012 Aparat.Min.Brende honorare shkr 6147 06.09.2012 liste pagese 06.09.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 258,000 2012-09-17 2012-09-18 35410160012012 Aparat.Min.Brende djeta gusht 2012 liste pagese 17.09.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 23,790 2012-09-17 2012-09-18 35810160012012 Aparat.Min.Brende uje gusht 2012 nr kont 159337-1
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ENERTA KENDELLA Tirane 28,000 2012-09-18 2012-09-21 35610160012012 Aparat.Min.Brende blerje lule fat 8 08.06.2012 program 4023/1 08.06.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) FIRST Tirane 55,800 2012-09-18 2012-09-21 35010160012012 Aparat.Min.Brende karta hyrje dalje ne instit. fat 12 22.06.2012 fh 43 22.06.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BUKURIJE DAJA Tirane 20,000 2012-09-18 2012-09-21 35510160012012 Aparat.Min.Brende blerje kurora me lule fat 109 22.05.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) N E P T U N Tirane 99,000 2012-09-18 2012-09-21 35710160012012 Aparat.Min.Brende blerje televizor fat 375 22.06.2012 fh 42 22.06.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 14,300 2012-09-18 2012-09-21 34610160012012 Aparat.Min.Brende tatim ne burim
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) NERTIL KASHARI Tirane 30,000 2012-09-18 2012-09-21 35210160012012 Aparat.Min.Brende dizenjim logo fat 18 01.06.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 2,329,328 2012-09-21 2012-09-24 36110160012012 1016001 Aparat.Min.Brende energji elektrike husht 2012 kont A107840,843,C053413
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 3,101 2012-09-04 2012-09-05 33010160012012 Aparat.Min.Brende shp telefoni nr tel 2095550,2054262
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 15,899 2012-09-04 2012-09-05 32910160012012 Aparat.Min.Brende pagese masteri korrik 2012 Florjan Nuri urdher brendshem 233 18.07.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 39,536 2012-09-04 2012-09-05 33110160012012 Aparat.Min.Brende shp telefoni nr tel 4001731,2069551,2072338,2063205
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 701,776 2012-10-01 2012-10-01 36510160012012 Aparat.Min.Brende paga shtator 2012 nr pun 223
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 650,770 2012-10-01 2012-10-01 36410160012012 Aparat.Min.Brende paga shtator 2012 nr pun 223
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 696,831 2012-10-01 2012-10-01 36610160012012 Aparat.Min.Brende paga shtator 2012 nr pun 11
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 250,100 2012-10-01 2012-10-02 36310160012012 Aparat.Min.Brende paga shtator 2012 nr pun 223
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 6,000 2012-10-01 2012-10-02 10410161102012 Sher.Kont.Bren pension ushqimor shtator 2012,
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 260,032 2012-10-01 2012-10-02 10310161102012 Sher.Kont.Bren paga shtator 2012,nr pun 84
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 11,075,458 2012-10-01 2012-10-02 36210160012012 Aparat.Min.Brende paga shtator 2012 nr pun 223
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,967,112 2012-10-01 2012-10-02 10210161102012 Sher.Kont.Bren paga shtator 2012,nr pun 84
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 378,000 2012-10-08 2012-10-08 37410160012012 606-Aparat.Min.Brende kontrate qeraje me te huaj,udhezim nr 33 dt 24.02.2012,kontrate nr 33/4 dt 06.09.2012,Ilir Tafaj ,liste dt 03.10.2012,per periudhen 11.09.2011-10.09.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 378,000 2012-10-08 2012-10-08 37310160012012 606-Aparat.Min.Brende kontrate qeraje me te huaj,udhezim nr 33 dt 24.02.2012,kontrate nr 33/3 dt 21.08.2012,Petraq Likaj ,liste dt 03.10.2012,per periudhen 23.08.2011.2011-22.08.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,413 2012-10-08 2012-10-09 10510161102012 Sher.Kont.Bren telefon kompensim liste pagese
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 42,749 2012-10-08 2012-10-09 37110160012012 602-Aparat.Min.Brende rimb shp telefoni shk 6786 dt 02.10.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 126,000 2012-10-08 2012-10-09 38910160012012 606-Aparat.Min.Brende tatim ne burim
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 378,000 2012-10-08 2012-10-09 38410160012012 606-Aparat.Min.Brende kontrate qeraje me te huaj,udhezim nr 33 dt 24.02.2012,kontrate nr 33/1 dt 20.09.2012,Sokol Muca ,liste dt 04.10.2012,per periudhen 12.09.2011.2011-11.09.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 7,630,125 2012-10-08 2012-10-09 37210160012012 Aparat.Min.Brende sherbim konektiviteti shtator 2012 kont vazhd 47/6 05.10.2010 fat 107916248 30.09.2012 pverb marrje dorzim 05.10.2010
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 50,000 2012-10-08 2012-10-09 37610160012012 606-Aparat.Min.Brende rimbursim karburanti,V.K.M nr 1139 dt 24.11.2009,shkrese nr 582 dt 20.04.2010,shkrese nr 6783/2 dt 03.1.2012,liste dt 03.10.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) AIR BP ALBANIA Tirane 6,329,340 2012-10-08 2012-10-09 36710160012012 Aparat.Min.Brende karburant per emergjencat civile kont 5994/7 05.09.2012 fat 39202758 09.09.2012,39202765,10.09,39202769 11.09,392027770 12.09,39202771 13.09.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,978 2012-10-08 2012-10-09 37010160012012 602-Aparat.Min.Brende rimb shp telefoni shk 6783 dt 03.10.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,201 2012-10-08 2012-10-09 10610161102012 Sher.Kont.Bren telefon kompensim liste pagese
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,000 2012-10-08 2012-10-09 37710160012012 606-Aparat.Min.Brende rimbursim karburanti,V.K.M nr 1139 dt 24.11.2009,shkrese nr 582 dt 20.04.2010,shkrese nr 6783/2 dt 03.1.2012,liste dt 03.10.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) KOHA JONE Tirane 21,600 2012-10-08 2012-10-10 38810160012012 602-Aparat.Min.Brende njoftime,shkrese nr 6783/5 dt 01.10.2012,fat nr 203 dt 13.08.2012,seri 88586738,shkrese nr 1195/2 dt 01.08.2012,fat nr 243 dt 19.09.2012,seri 88586778
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) NARI Tirane 111,400 2012-10-08 2012-10-10 36810160012012 602-Aparat.Min.Brende trajtim ushqimor,urdher nr 242 dt 23.07.2012,akt marreveshje nr 5902/1 dt 25.08.2012,fat nr 1110 dt 30.08.2012,seri 03211643
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 26,069 2012-10-09 2012-10-10 10810161102012 Sher.Kont.Bren page shtator 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) PANORAMA GROUP Tirane 14,000 2012-10-08 2012-10-10 37810160012012 602-Aparat.Min.Brende njoftim,shkrese nr 3783/3 dt 03.10.2012,fat dt 825 dt 14.08.2012,seri 04356364,fat nr 830 dt 14.08.2012,seri 04356369
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 64,287 2012-10-08 2012-10-10 38110160012012 602-Aparat.Min.Brende abonime ne shtyp,V.K.M nr 241 dt 31.03.2012,kontrate nr 4794/5 dt 05.01.2012,fat nr 589 dt 28.09.2012,seri 2136024