Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,899,945,450.00 1,016 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 10,710 2012-05-28 2012-06-08 24710170012012 602,min mbrojt dash,PRITJE,PROG 5299 D 24/4/12,FAT 28 D 29/2/12 S 87980303,PROG 5300,FAT 73 D 2/5/12 S 87980348
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) UNIVERS TRAVEL Tirane 101,674 2012-05-25 2012-06-08 24110170012012 602,MIN MBNROJT DASH,B.AVIONI,UM 545 D 9/4/12,UP 91 D 5/4/12,FAT 37 D 6/4/12 S 0006861,
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 443,120 2012-06-13 2012-06-14 27410170012012 606 ,min mbrojtjes dash,ND EKONOMIKE,Ur.MM 801 dt 09.02.2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 148,700 2012-06-13 2012-06-14 27510170012012 606 ,min mbrojtjes dash,ND EKONOMIKE,Ur.MM 198 dt 09.02.2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 100,000 2012-06-15 2012-06-18 27710170012012 602,MIN MBROJT DASH, Shpenzime bonus transporti sipas ligjit 10160 me bordero maj 2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,000 2012-06-15 2012-06-18 27910170012012 602,MIN MBROJT DASH, Shpenzime bonus transporti sipas ligjit 10160 me bordero maj 2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 95,000 2012-06-15 2012-06-18 27810170012012 602,MIN MBROJT DASH, Shpenzime bonus transporti sipas ligjit 10160 me bordero maj 2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 15,660 2012-06-07 2012-06-19 16310170012012 606,MIN MBROJT DASH,HONORARE,LIST PAGESE 2012,VKM 151 D 20/4/2000,
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) GENTIAN STRATI/L02211006J Tirane 227,821 2012-06-07 2012-06-19 16510170012012 602 1017001 MIn Mrojtjes Takse permbarimi me Ur dt 06.06.2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 447,000 2012-06-20 2012-06-20 28310170012012 606,MIN MBROJT DASH, Ndihme ekonomike me bordero maj 2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 26,934 2012-06-20 2012-06-20 28210170012012 602,MIN MBROJT DASH, Diference pagash me bordero maj 2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) MIHALLAQ TAÇI Tirane 14,000 2012-06-11 2012-06-21 27110170012012 602,MIN MBROJTJES ,PRITJE,PROG 6566 Dt 31.05.2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) NONDA JANI Tirane 343,000 2012-06-11 2012-06-21 26910170012012 602,MIN MBROJTJES ,Sherbim me up 105 dt 18.04.2012 pv dt 18.04.2012 fat 28 dt 10.05.2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,966,440 2012-06-11 2012-06-21 27010170012012 602,MIN MBROJTJES ,Posta muaj janar mars 2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BUKURIJE DAJA Tirane 55,000 2012-06-11 2012-06-21 26610170012012 602,MIN MBROJTJES ,PRITJE,PROG 5723 Dt 08.05.2012 fat 126 dt 08.05.2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) P I RR O Tirane 45,000 2012-06-11 2012-06-21 26710170012012 602,MIN MBROJTJES ,Blerje me up 115 dt 07.05.2012 pv dt 07.05.2012 fat 121 dt 07.05.2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) PANORAMA GROUP Tirane 5,500 2012-06-11 2012-06-21 27310170012012 602,MIN MBROJTJES Njoftim ne shtyp me fat 492 dt 21/05/2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) TROPIKAL Tirane 912,800 2012-06-11 2012-06-21 26110170012012 602,MIN MBROJTJES ,Sherbim me Prog 6611 dt 31.05.2012 fat 37;38 dt 19.04.2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BUJAR SHEHAJ Tirane 92,000 2012-06-11 2012-06-21 26510170012012 602,min mbrojt dash,Sherbim me up dt 27.04.2012 program dt 10.05.2012 fat 31 dt 07.05.2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) EURO - TEKNIK Tirane 399,600 2012-06-12 2012-06-22 26810170012012 602,min mbrojt dash,Sherbim me up 130 dt 18.05.2012 pv dt 23.05.2012 fat 69 dt 23.05.2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 94,234 2012-06-22 2012-06-25 28410170012012 600,602,MIN MBROJTJES Lik telefon maj 2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 153,510 2012-06-22 2012-06-25 28510170012012 600,602,MIN MBROJT DASH,TEL,FATURE Maj 2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 66,000 2012-06-15 2012-06-27 28010170012012 602,MIN MBROJT DASH, Shpenzime dieta me bordero maj 2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) F L O G A Tirane 28,000 2012-06-15 2012-06-27 28110170012012 602,min mbrojt dash, Pritje percjellje me prog . 6484 dt 29.05.2012 fat 4 dt 01.05.2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) KADRI PENGILI/1 Tirane 22,000 2012-06-15 2012-06-27 27610170012012 602,min mbrojt dash, Pritje percjellje me prog . 1070 dt 14.02.2012 fat 01 dt 14.02.2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,556,960 2012-08-01 2012-08-01 35010170012012 600,602 ,min mbrojtjes dash,PAGA KORRIK 2012,LIST PAGESE 2012 NP 400/164
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 12,376,019 2012-08-01 2012-08-01 34910170012012 600,602 ,min mbrojtjes dash,PAGA KORRIK 2012,LIST PAGESE 2012 NP 400/211
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 629,756 2012-08-01 2012-08-01 35110170012012 600,602 ,min mbrojtjes dash,PAGA KORRIK 2012,LIST PAGESE 2012 NP 400/10
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,430,874 2012-08-01 2012-08-01 35310170012012 602,min mbrojt , transferte ne valute
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,219,253 2012-07-25 2012-08-02 33010170012012 602 ,min mbrojtjes dash,VENDIM GJYQI,AUTORIZIM 7473/2 D 10/7/12,VENDIM 4315 D 7/3/11,LIST PAGESE 2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 136,775 2012-08-01 2012-08-02 35210170012012 600,602 ,min mbrojtjes dash,TEL,QERSHOR 2012,KOD 1055888
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BUKURIJE DAJA Tirane 29,785 2012-07-27 2012-08-03 34010170012012 602-MIN MBROJTJES Pritje Up.dt.25.06.12 pv 3&4 dt.25.06.12 fat.162 dt.06.06.12 fh.24 dt.06.06.12
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) ASTRIT KOLLI Tirane 64,400 2012-07-27 2012-08-03 33910170012012 602-MIN MBROJTJES Kancelari Up.149 dt.15.06.12 pv 3&4 dt.15.06.12 fat.56 dt.18.06.12 fh.26 dt.18.06.12 Up.153 dt.25.06.12 program 7421 dt.25.06.12
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 69,700 2012-07-27 2012-08-03 33810170012012 602-MIN MBROJTJES pritje prog.6284 dt.22.05.12 fat.28 dt.06.06.12 prog. 3843 dt.20.03.12 fat.49 dt.25.03.12
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) P I RR O Tirane 30,000 2012-07-27 2012-08-03 34310170012012 602,MIN MBROJTJES pritje,dhurata Up.158 dt.26.06.12 Pv.3&4 dt.26.065.12 fat.164 dt.26.06.12 fh.28 dt.26.05.12 prog.7421 dt.25.06.12
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) SIXT ALBANIA Tirane 63,000 2012-07-27 2012-08-03 34410170012012 602-MIN MBROJTJES Pritje makine me qera Up.152/1 dt.23.06.12 pv 3&4 dt.23.06.12 fat.168 dt.10.07.12
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BUJAR SHEHAJ Tirane 116,200 2012-07-27 2012-08-03 34210170012012 602-MIN MBROJTJES Pritje Up.144 dt.06.06.12 pv 3&4 dt.06.06.12 fat.20 dt.06.06.12 fh.23 dt.06.06.12
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) EAGLE MOBILE Tirane 13,736 2012-07-26 2012-08-03 33310170012012 602,min mbrojt dash,eagle,klient c1005343,fat qershor 2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) NEW CENTURY Tirane 63,300 2012-07-27 2012-08-03 33710170012012 602,MIN MBROJTJES RIPARIM EXPRES,LAVASOVILJE uP.150 DT.27.06.12 PV 3&4 DT.20.06.12 FAT.48 DT.26.06.12
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) ANORIA Tirane 30,000 2012-07-27 2012-08-03 34110170012012 602-MIN MBROJTJES montim cmontim Up. 168 dt.06.07.12 pv 3&4 dt.09.07.12 fat.157 dt.09.07.12