Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,456,652,060.00 1,021 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,206,100 2012-08-13 2012-08-17 30410160012012 602-Aparat.Min.Brende djeta punonjesish liste pagese 13.08.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 722,525 2012-08-13 2012-08-17 30210160012012 602-Aparat.Min.Brende telefon korrik 2012 kl 13333484275,1346085093,1783805227
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) COFFEE CLUB Tirane 156,000 2012-08-13 2012-08-17 30510160012012 602-Aparat.Min.Brende shp pritje fat 4037 24.07.2012 fh 40 24.07.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,600,000 2012-08-13 2012-08-17 30110160012012 602-Aparat.Min.Brende vendim gjyqesor ne favor Fatmir Halla shk 905 03.10.2011
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 5,650 2012-08-16 2012-08-17 31210160012012 602-Aparat.Min.Brende uje korrik 2012 nr kont 159337-1
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) CICERONI Tirane 187,650 2012-08-13 2012-08-17 30710160012012 602-Aparat.Min.Brende pjesmarrje ne konference prog 4023/1 08.06.2012 fat 192 26.06.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ZYRA PERMBARIMORE FIER Tirane 698,400 2012-08-16 2012-08-20 27410160012012 602-Aparat.Min.Brende vendim gjyqesor ne favor te Vasil bregu shkr 1643/6 16.07.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BLB Tirane 24,700 2012-08-23 2012-08-27 28910160012012 Aparat.Min.Brende pritje program 4023/1 08.06.2012 fat 2 25.06.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALTIN REMZI DALANI Tirane 393,660 2012-08-23 2012-08-27 31310160012012 Aparat.Min.Brende riparime fat 17 08.06.2012 pv 08.06.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 4,326 2012-08-23 2012-08-27 31510160012012 Aparat.Min.Brende telefon korrik nr ab 1005922
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) GENER 2 Tirane 137,500 2012-08-23 2012-08-27 30810160012012 Aparat.Min.Brende pritje program 4023/1 08.06.2012 fat 49 15.06.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 21,378 2012-08-23 2012-08-27 31410160012012 Aparat.Min.Brende telefon korrik nr tel 2095550,2054262
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 60,000 2012-08-28 2012-08-30 31910160012012 Aparat.Min.Brende pjesmarrje ne konference kont 3097/1 04.05.2012 fat 21 04.05.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) GECI Tirane 117,600 2012-08-28 2012-08-30 32010160012012 Aparat.Min.Brende qera salle pjesmarrje ne konference shk 5293 27.07.2012 fat 9770 30.07.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 2,611,326 2012-08-28 2012-08-30 31710160012012 1016001 Aparat.Min.Brende energji elektrike korrik kon C053413,A107840,843.
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 1,843 2012-08-28 2012-08-30 31810160012012 Aparat.Min.Brende telefon korrik ab 2697737350
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 13,981,000 2012-08-30 2012-08-30 32110160012012 Aparati Ministrise Brendeshme paradhenie per sherbim me helikopter pagese ne euro 100,000 me kurs 139.2 leke VKM 542 28.08.2012 urdher Ministrit 242 23.07.2012 kontrate 5939 28.08.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 387,000 2012-08-28 2012-08-30 31610160012012 Aparat.Min.Brende transferte familjare VKM 581 10.08.2011 udhez 33 24.02.2012 shk 5860 23.08.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 664,440 2012-09-03 2012-09-03 32410160012012 Aparat.Min.Brende paga gusht 2012 nr pun
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 670,592 2012-09-03 2012-09-03 32610160012012 Aparat.Min.Brende paga gusht 2012 nr pun
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 599,484 2012-09-03 2012-09-03 32510160012012 Aparat.Min.Brende paga gusht 2012 nr pun
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 129,972 2012-09-03 2012-09-03 32710160012012 Aparat.Min.Brende paga gusht 2012 nr pun 229/224
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 11,017,633 2012-09-03 2012-09-03 32210160012012 Aparat.Min.Brende paga gusht 2012 nr pun
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 319,306 2012-09-03 2012-09-03 32310160012012 Aparat.Min.Brende paga gusht 2012 nr pun
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 65,000 2012-09-07 2012-09-07 33510160012012 606-Aparat.Min.Brende rimb shp karburanti shk 582 20.04.2010,6049/1 dt 06.09.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 7,630,125 2012-09-04 2012-09-10 32810160012012 Aparat.Min.Brende sherb konektiviteti gusht 2012 ,kont vazhd 47/6 05.10.2010 fat 8168 30.08.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 36,720 2012-09-07 2012-09-10 34210160012012 600-Aparat.Min.Brende tatim ne burim
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 170,625 2012-09-07 2012-09-10 34110160012012 600-Aparat.Min.Brende tatim ne burim
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 61,650 2012-09-07 2012-09-12 33610160012012 602-Aparat.Min.Brende posta,fat nr 3176 dt 26.08.2012,seri 87425630
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) VRESHTARI BARDHA Tirane 170,000 2012-09-07 2012-09-12 34310160012012 602-Aparat.Min.Brende pritje-percjellje,up nr 93 dt 06.01.2012,pv dt 06.01.2012,fat nr 29 dt 09.01.2012,seri 89111629,fh nr 39 dt 09.01.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 34,988 2012-09-07 2012-09-12 33410160012012 602-Aparat.Min.Brende rimb shp telefoni shk 6049 dt 06.09.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ENERTA KENDELLA Tirane 28,000 2012-09-07 2012-09-12 33810160012012 602-Aparat.Min.Brende pritje-percjellje,up nr 4023/2 dt 08.06.2012,pv dt 08.06.2012,fat nr 8 dt 08.06.2012,seri 0004455,program nr 4023/1 dt 06.06.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) AIDA BAHOLLI Tirane 24,000 2012-09-07 2012-09-12 33910160012012 602-Aparat.Min.Brende zmadhim fotografi,up nr 4023/2 dt 08.06.2012,pv dt 08.06.2012,fat nr 1 dt 08.06.2012,seri 0006211
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 42,612 2012-09-07 2012-09-12 33310160012012 602-Aparat.Min.Brende rimb shp telefoni shk 6049 dt 06.09.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) DIGIT-ALB SHA Tirane 8,690 2012-09-07 2012-09-12 33710160012012 602-Aparat.Min.Brende karte abonimi,up nr 4021/1 dt 06.06.2012,pv dt 13.06.2012,fat nr 210,239 dt 04.07.2012,seri 108010264,108010235
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 66,870 2012-09-07 2012-09-12 34310160012012 602-Aparat.Min.Brende abonim,V.K.M nr 241 dt 31.03.2011,fat nr 555 dt 04.07.2012,seri 02136346
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 346,670 2012-09-17 2012-09-17 35910160012012 Aparat.Min.Brende transferte per shtetas te huaj VKM 581 10.08.2011 udhez.33 24.02.2012 shk 6266 12.09.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 48,607 2012-09-17 2012-09-18 35310160012012 Aparat.Min.Brende telefon gusht 2012 abonenti 10557807 nr 3581388
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 29,250 2012-09-17 2012-09-18 34710160012012 Aparat.Min.Brende honorare shkr 6147 06.09.2012 liste pagese 06.09.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 163,964 2012-09-17 2012-09-18 36010160012012 Aparat.Min.Brende djeta me jashte 1500 dollare me kurs 109.2 leke urdher i ministrit 5728/1 26.08.2012 autorizim 17.09.2012