Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,899,945,450.00 1,016 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) MIHALLAQ TAÇI Tirane 24,500 2012-04-13 2012-04-23 13210170012012 602,MIN MBROJT DASH,PRITJE,PROGRAM 3419 D 7/3/12,FAT 3 D 6/3/12 S 5892203
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 82,500 2012-04-26 2012-04-27 17210170012012 602,MIN MBROJT DASH,DIETA,LIST PAGESE 2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) MURATI D Tirane 2,155,380 2012-04-03 2012-04-13 9210170012012 602,MIN MBROJTJES bl mat pastrimi up dt 23.6.2011, nj fit dt 20.7.2011, kontr dt 29.7.2011ft seri 54745305 dt 5.12.2011, fh dt 5.12.2011
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) AN&RA Tirane 4,920,000 2012-04-06 2012-04-13 9110170012012 602,MIN MBROJT DASH,BL,UP 3358 D 13/7/11,,NJF 7236 D 25/7/11,KONTR NEGOCIM 3595 D 26/7/11,FAT 645 D 10/10/11 S 88687006,FH 13 D 10/10/11
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) LIALB GAZ ENERGY SH.A. Tirane 5,004,874 2012-04-05 2012-04-13 9310170012012 602,MIN MBROJT DAS,GAZ,UP 3357 D 13/7/11,NJF 7235 D 25/7/11,KONTR 3594 D 26/7/11,FAT 69E20 D 1/11/11,FH 15 D 1/11/11,FAT T22FI D 26/12/11,FH 16 D 26/12/112
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) TROPIKAL Tirane 295,000 2012-04-05 2012-04-13 10910170012012 602,MIN MBROJT DASH,AKTIVITET 8 MARS ,SHKRES MFIN 3677/1 D 8/3/12,UMM 359 D 6/3/12,FAT 20 D 8/3/12 S 87950549
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 136,357 2012-04-19 2012-04-19 15710170012012 602,min mbrojtjes dash,tel,kod ab 1051790,list pagese 2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 599,879 2012-05-02 2012-05-02 17710170012012 600,min mbrojt dash,paga PRILL 2012,list pagese 2012,np 400/10
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,830,266 2012-05-02 2012-05-02 17610170012012 600,min mbrojt dash,paga PRILL 2012,list pagese 2012,np 400/150
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 12,047,733 2012-05-02 2012-05-02 17510170012012 600,min mbrojt dash,paga PRILL 2012,list pagese 2012,np 400/210
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 174,120 2012-05-02 2012-05-03 17310170012012 600,min mbrojt dash,ndalese owerdrafti,list pagese 2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 632,850 2012-05-08 2012-05-08 18210170012012 606 ,min mbrojtjes dash,ND EKONOMIKE,UMM 40 D 12/1/12,159 D 1/2/12,LIST PAGESE 2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 25,727,140 2012-05-09 2012-05-09 18510170012012 602,min mbrojt dash,TRANSFERTE MONS BELGJIKE,182000EUROX141.2LEK,IBAN BE88643004720341
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 87,060 2012-05-08 2012-05-09 18110170012012 600,606,SHPERBLIM DALJE NE PENSION,ND EKONOMIKE,UMM 318 D 28/2/12,LIST PAGESE 2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 28,386 2012-05-02 2012-05-09 17410170012012 600,602,min mbrojt dash,vodafon,kod ab 1058529,fat mars 2012,list pagese 2012,
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 544,959 2012-05-04 2012-05-11 17910170012012 602,MIN MBROJT DASH,USHQIME,LIST PAGES 2012,UMM 172 D 6/2/12
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,236,000 2012-05-09 2012-05-11 18610170012012 602,min mbrojt dash,DIETA,LIST PAGESE 2012,TERHEQ 30000EUROX 141.2LEK NEXHMIJE RREKA NP 030728303
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 16,500 2012-05-04 2012-05-11 18310170012012 602,MIN MBROJT DASH,DIETA,LIST PAGESE 2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 25,660 2012-05-04 2012-05-11 18010170012012 602,MIN MBROJT DASH,USHQIME,LIST PAGES 2012,UMM 172 D 6/2/12
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 799,096 2012-05-04 2012-05-11 17810170012012 602,MIN MBROJT DASH,USHQIME,LIST PAGES 2012,UMM 172 D 6/2/12
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 97,183,146 2012-05-09 2012-05-14 18410170012012 602,min mbrojt dash,KUOTE ANTARESIE,688062EUROX 141.2LEK,IBAN BE02310191939040
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 1,256,410 2012-05-14 2012-05-15 19910170012012 1017001 602,min mbrojt dash,energji,kontr h110004,h110005,fat 118528464,d 9/5/12,fat 118358404 d 9/5/12
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 318,940 2012-05-14 2012-05-15 20010170012012 602,min mbrojt dash,uji,kontr 159738,fat 1204-159738-1-1 d 29/4/12
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) FATBARDHA XHURA Tirane 500,260 2012-05-10 2012-05-16 18810170012012 602,MIN MBROJT DASH,B.AVIONI,UM 1026 D 18/8/12,FAT 16 D 6/1/12 S 5394266,UM 122 D 27/1/12,FAT 5 D 17/2/12 S 5394255
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) ALBTOURSD-VAS TOUR OPERATORE Tirane 1,143,058 2012-05-11 2012-05-16 18710170012012 602,MIN MBROJT DASH,B. AVIONI,UM 238 D 14/2/12,FAT 134 D 19/2/12 00819302,UM 371 D 7/3/12,FAT 206 D 24/4/12 S 02692574
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) FATBARDHA XHURA Tirane 522,869 2012-05-10 2012-05-16 18910170012012 602,MIN MBROJT DASH,B.AVIONI,UM 350 D 5/3/12,FAT 14 D 19/3/12 S 5394264,UM 418 D 13/3/12 FATB 18 D 13/3/12 S 5384268
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 4,333,850 2012-05-10 2012-05-16 19010170012012 602,MIN MBROJT DASH,AUTORIZIM 2557 D 21/2/12,KONTR 044942 D 22/2/12,044940 D 22/2/12,FAT 80398337 D 27/2/12,FH 3 D 27/2/12,FAT 80398338 D 27/2/12,FH 4 D 27/2/12
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 126,500 2012-05-14 2012-05-17 19610170012012 602,min mbrojt dash,list pagese 2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) GECI Tirane 987,000 2012-05-14 2012-05-17 20110170012012 602,min mbrojt dash,pritje,prog 5723 d 1180 d 10/5/12 s 02811180,prog 5483 d 30/4/12,fat 1167 d 9/5/12 s 02811167
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BUJAR SHEHAJ Tirane 657,600 2012-05-14 2012-05-17 19110170012012 602,min mbrojt dash,up 68 d 13/3/12,pv 14/3/12,fat 37 d 11/4/12 s 0000737,fh 18 d 11/4/12,up 70 d 14/3/12,pv 27/3/12,f 24 d 14/3/12 s 5389685,fh 12 d 14/3/12
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) ARTUR SELENICA Tirane 27,500 2012-05-14 2012-05-17 19510170012012 602,min mbrojt dash,pritje,up 84 d 24/3/12,pv 24/3/12,program 3843 d 20/3/12,fat 1 d 27/3/12 s 5883714,fh 16/1 d 27/3/12
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 22,859 2012-05-17 2012-05-17 21410170012012 600,602,MIN MBROJT DASH,TEL,FAT 790426 D 2/12/11,S 1077891,KOD 1058529
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 79,000 2012-05-17 2012-05-21 22510170012012 602,MIN MBROJT DASH,DIETA,LIST PAGESE 2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 7,950 2012-05-17 2012-05-21 20410170012012 602,min mbrojt dash,PRITJE,PROG 11537 D 7/12/11,FAT 232 D 31/12/11 S 87980013
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) SHTEPIA QENDRORE USHTRISE Tirane 5,000 2012-05-17 2012-05-21 20710170012012 602,MIN MBROJT DASH,PRITJE,FAT 47 D 13/2/12 S 89242504,PROGRAM 2252 D 13/2/12
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,000 2012-05-17 2012-05-21 21010170012012 602,MIN MBROJT DASH,GJ AREKE ,SHKRES 15/05 D 15/5/12,TERHEQ NEXHMIJE RREKA NP 030728303
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 79,000 2012-05-17 2012-05-21 22410170012012 602,MIN MBROJT DASH,DIETA,LIST PAGESE 2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) HATIXHE SHABA Tirane 18,500 2012-05-17 2012-05-22 21610170012012 602,MIN MBROJT DASH,PRITJE,UP 40 D 9/2/12,PV 9/2/12,FAT 292 D 16/2/12 S 5837443,FH 7 D 16/2/12
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) SHTEPIA QENDRORE USHTRISE Tirane 407,160 2012-05-17 2012-05-22 20910170012012 600,602,MIN MBROJT DASH,FAT 28 D 23/3/12 S 00909498,FAT 27 D 5/3/12 S 00909497
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) T & D Tirane 90,000 2012-05-17 2012-05-22 21810170012012 602,MIN MBROJT DASH,PRITJE,PROG 4745 D 10/4/12,FAT 138 D 11/4/12 S 01567084