Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,456,652,060.00 1,021 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 17,573,500 2012-05-10 2012-05-15 15310160012012 602-Aparat.Min.Brende transferte me jashte 25000 euro me kurs preferenc 140.5 leke sherbim sistemi kompjuterik ligji 10467 06.10.2011 shtese marrveshje nentor 2010 shk 1442 06.03.2012 1
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,359 2012-05-11 2012-05-16 15610160012012 602-Aparat.Min.Brende rimb shp telefoni shk 3050/1 09.05.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 861,820 2012-05-11 2012-05-16 16310160012012 602-Aparat.Min.brend.tatime djeta prill 2012 e perseritur
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 116,134 2012-05-11 2012-05-16 15410160012012 602-Aparat.Min.Brende rimb shp telefoni shk 3050/1 09.05.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,246,310 2012-05-11 2012-05-16 16110160012012 602-Aparat.Min.Brende djeta brenda vendit listepagese
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ILIR BAKO Tirane 441,600 2012-05-11 2012-05-16 16010160012012 231-Aparat.Min.Brende blerje aparate telefoni up 2402/1 09.04.2012 pv 10.04.2012 fat 309 17.04.2012 fh 17 17.04.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 7,046 2012-05-11 2012-05-16 15510160012012 602-Aparat.Min.Brende rimb shp telefoni shk 3050/1 09.05.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 387,000 2012-05-18 2012-05-21 16410160012012 APARATI MIN BRENDSHME TRANSFERTE FAMILJARE VKM 581 DT 10.08.2011 UDHEZ MIN 33 DT 24.02.2012 SHKRESA 3409 DT 14.05.2012 MAJ 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 25,997 2012-05-21 2012-05-21 16910160012012 602- aparati i min se brendshme telefon shkresa 3050/4 dt 18.05.12 abonenti 520851 prill 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 81,850 2012-05-21 2012-05-21 17110160012012 602-aparati i min se brendshme t uje shkresa 3050/7 dt 18.05.12 fat 1204 dt 30.04.12
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) EAGLE MOBILE Tirane 184,722 2012-05-28 2012-05-28 17010160012012 600,602-Aparat.Min.Brende rimbursim telefon,shkrese nr 3050/8 dt 24.05.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 1,808,149 2012-05-28 2012-05-28 17210160012012 1016001 602-Aparat.Min.Brende energji elektrike prill 2012 zona 2 kon A107840,843,840,
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 24,322 2012-05-21 2012-05-29 16810160012012 602- aparati i min se brendshme telefon shkresa 3050/3 dt 18.03.12 abonentio 1005922+1065349 prill 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 730,706 2012-05-21 2012-05-29 17010160012012 602+600-aparati i min se brendshme telefon shkresa 3050/5 dt 18.05.12 fat 1333484275+1346085093+1783805227
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) P I RR O Tirane 21,000 2012-05-21 2012-05-29 16510160012012 602- aparati i min se brendshme pritje up 466/3 dt 03.03.12 pv 5 dt 03.03.12 prog 466/2 dt 03.03.12 fat 55 dt 09.03.12 sr 86947455 fh 15 dt 09.03.12
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 5,914 2012-05-21 2012-05-29 16710160012012 602- aparati i min se brendshme telefon shkresa 3050/6 dt 18.03.12 abonenti 1005922 +1065349
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 64,179 2012-05-21 2012-05-29 16610160012012 602- aparati i min se brendshme abonim ne shtyp vkm 241 dt 31.03.11 kont 4794/5 dt 05.01.12 fat 430 dt 01.03.12 sr 874164 fat 46+47 dt 02.05.12 sr 8741311
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 8,727,506 2012-05-31 2012-05-31 1010160012012P 231-Aparat.Min.Brende kosto lokale transferte ne valute 61548 euro me kurs 141.8 leke kont vazhd 31/1 12.10.2011 fat 152409,152437,019712,019713,019719
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) DEGA DOGANES TIRANE Tirane 9,504,565 2012-05-31 2012-05-31 0910160012012P 231-Aparat.Min.Brende tvsh blerje mallra kont vazhd 31/1 12.10.2011 urdher tit 3443 15.05.2012 fat 019713 deklarate dogan NN04014 fh 5 03.05.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 82,781 2012-06-01 2012-06-01 52510160012012 600-Aparat.Min.Brende paga maj 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 484,011 2012-06-01 2012-06-01 52410160012012 600-Aparat.Min.Brende paga maj 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 496,476 2012-06-01 2012-06-01 52110160012012 600-Aparat.Min.Brende paga maj 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 433,251 2012-06-01 2012-06-01 52310160012012 600-Aparat.Min.Brende paga maj 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 11,170,700 2012-06-01 2012-06-01 52010160012012 600-Aparat.Min.Brende paga maj 2012 nr pun 223/223
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 536,890 2012-06-01 2012-06-01 52210160012012 600-Aparat.Min.Brende paga maj 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,894,470 2012-06-05 2012-06-05 19110160012012 605-Aparat.Min.Brende kuotizacione 20721 euro me kurs 139.5 leke VKM 437 25.06.04,873 22.12.04,vendim i MARRi nr 1/2007 26.06.2007 shkr 2488/1 25.04.2012 ,2488/2 01.06.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 100,000 2012-06-05 2012-06-05 19210160012012 606-Aparat.Min.Brende shp karburanti VKM 1139 24.11.2010 shkr 582 20.04.2010,3971 04.06.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 713,000 2012-05-28 2012-06-06 17310160012012 602-Aparat.Min.Brende terheqje valute 5000 euro kursi 142.5 leke djeta me jashte autorizim 25.05.2012 urdher 2569/1 18.05.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 200,841 2012-05-28 2012-06-06 17410160012012 602-Aparat.Min.Brende terheqje valute 1760 usd kursi 114 leke djeta me jashte autorizim 25.05.2012 urdher 2461/4 30.04.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BAILIFF SEVICES-MATANI & CO Tirane 15,000,000 2012-05-28 2012-06-07 18310160012012 602-Aparat.Min.Brende vendim gjyqesor shkresa 3540/1 25.05.2012 shoqeria Avduli shpk
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) GENTIAN STRATI/L02211006J Tirane 1,625,630 2012-05-28 2012-06-07 18210160012012 602-Aparat.Min.Brende vendim gjyqesor Jonarda Qurku Vendim i KSHC 1 10.03.2010
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) APIEDA Tirane 120,000 2012-05-28 2012-06-08 17610160012012 602-Aparat.Min.Brende mirmbajtje ashensori up 179/1 11.01.2012 pv 11.01.2012 fat 6 06.02.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) PANORAMA GROUP Tirane 70,000 2012-05-28 2012-06-08 17810160012012 602-Aparat.Min.Brende publikime shkr 3050/12 24.04.2012 fat 394 29.04.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) S T A N D A R D Tirane 24,000 2012-05-28 2012-06-08 18010160012012 602-Aparat.Min.Brende publikime shkr 3050/14 24.05.2012 fat 429 10.05.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 62,650 2012-05-28 2012-06-08 18110160012012 602-Aparat.Min.Brende pritje zyrtare program 2934/3 02.05.2012 fat 37 02.05.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 89,976 2012-05-28 2012-06-08 17510160012012 602-Aparat.Min.Brende poste prill 2012 fat 1926 26.04.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 55,743 2012-05-28 2012-06-08 17110160012012 602-Aparat.Min.Brende rimbursim telefon,shkrese nr 3050/8 dt 24.05.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 35,450 2012-05-31 2012-06-08 0710160012012P 231-Aparat.Min.Brende konsulente Anri Murati kont prill 2012 urdher 344 15.05.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 35,450 2012-05-31 2012-06-08 0810160012012P 231-Aparat.Min.Brende tatim ne burim konsulente
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) 55 Tirane 8,000 2012-05-28 2012-06-08 17910160012012 602-Aparat.Min.Brende publikime shkr 3050/13 24.05.2012 fat 40 18.03.2012