Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,899,945,450.00 1,016 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,066,250 2012-04-12 2012-04-12 14410170012012 600,602,MIN MBROJT DASH,FINANCIM PU NAPOLI,75000EUROX140LEK,IBAN,IT88DOIOIOO3440100000560018
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BUJAR SHEHAJ Tirane 131,000 2012-04-03 2012-04-12 9410170012012 602,MIN MBROJT DASH,BL DHURATA,UP 304 D 6/12/11,PROG 11969 D 20/12/11,F 50 D 7/12/11 S 5389672,FH 44 D 7/12/11
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 13,950 2012-04-02 2012-04-12 8110170012012 606,MIN MBROJT DASH,HONORARE,LIST PAGESE 2012,VKM 151 D 20/4/2000,UMM 1137 D 8/7/11
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 746,789 2012-04-04 2012-04-12 11910170012012 602,MIN MBROJT DASH,KOMP USHQIMI,LIST PAGESE MARS 2012,VKM 524 D 30/07/04
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 478,248 2012-04-04 2012-04-12 12010170012012 602,MIN MBROJT DASH,KOMP USHQIMI,LIST PAGESE MARS 2012,VKM 524 D 30/07/04
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,683,300 2012-04-12 2012-04-12 14510170012012 600,602,MIN MBROJT DASH,FINANCIM PU HOLLANDE,12000EUROX140LEK,IBAN NL90ABNA0431601313
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,613,300 2012-04-12 2012-04-12 15210170012012 600,602,MIN MBROJT DASH,FINANCIM PU ANGLI,11500EUROX140LEK IBAN GB88MFDL40160791468634
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,764,686 2012-04-12 2012-04-12 15410170012012 600,602,MIN MBROJT DASH,FINANCIM VIRXHINIA,44500$X106.9LEK
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) NATYRA E QETE Tirane 24,500 2012-04-03 2012-04-12 10310170012012 602,MIN MBROJT DASH,PRITJE,PROG 9261 D 4/10/2011,FAT 384 D 15/10/11 S 88155205
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) EAGLE MOBILE Tirane 45,505 2012-04-04 2012-04-12 12810170012012 ,602,MIN MBROJT DASH,TEL EAGLE,KOD C1005343,46,FAT MARS 2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 26,908,500 2012-04-12 2012-04-12 14210170012012 600,602,MIN MBROJT DASH,FINANCIM PU MONS,192000EUROX140LEK,IBAN BE 88643004720341
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,173,755 2012-04-12 2012-04-12 14610170012012 600,602,MIN MBROJT DASH,FINANCIM PU FERRARA,15500EUROX140LEK,IBAN IT20D 0611567310000078200088
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) DIPLOMAT H Y Tirane 63,000 2012-04-03 2012-04-12 10010170012012 602,MIN MBROJT DASH,PRITJE,PROG 2992 D 28/2/12,FAT 270 D 20/2/12 S 00668270,PROG 2096 D 8/2/12,FAT 266 D 10/2/12 S 006682660
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) LANI Tirane 28,000 2012-04-03 2012-04-12 10210170012012 602,MIN MBROJT DASH,PRITJE,PROG 11969 D 20/12/11,FAT 1201 D 6/12/11 S 88353677
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BAR RESTAURANT PIAZZA Tirane 105,000 2012-04-03 2012-04-12 10510170012012 602,MIN MBROJTJES DASH,PROG 1183 D 31/1/12,FAT 805 D 27/1/12 S 01576005
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) AR & LO Tirane 904,365 2012-04-02 2012-04-12 11410170012012 602,MIN MBROJTJES DASH,B.AVIONI,UMM 143 D 30/1/12 FAT 867 D 6/3/12 S 01252117,UMM 2031 D 19/12/11 FAT 872 D 18/1/12 S 01252122
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,033,545 2012-04-12 2012-04-12 14810170012012 600,602,MIN MBROJT DASH,FINANCIM PU VJEN,14500EUROX140LEK,IBAN AT781200051389080816
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,372,901 2012-04-12 2012-04-12 15310170012012 600,602,MIN MBROJT DASH,FINANCIM PU TAMPA USA,31500$X106.9LEK
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,403,300 2012-04-12 2012-04-12 14710170012012 600,602,MIN MBROJT DASH,FINANCIM PU LARISA,10000EUROX140LEK,IBAN GR1001108140000081461245342
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) DINASTY Tirane 257,000 2012-04-03 2012-04-12 9910170012012 602,MIN MBROJT DASH,PRITJE,PROG 258 D 10/1/12 FAT 196 D 10/2/12,PROG 2096 D 8/2/12,FAT 197 D 12/2/12 S 88589955
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) HELIOS CATERING Tirane 49,500 2012-04-04 2012-04-12 10410170012012 602,MIN MBROJT DASH,PRITJE,PROG 811 D 24/1/12,FAT 64 D 25/1/12 S 00832980,FAT 68 D 1/3/12 S 00832743
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 126,210 2012-04-04 2012-04-12 12710170012012 600,602,MIN MBROJT DASH,TEL VOD KOD 1051790,1055888,FAT MARS 2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 24,438 2012-04-04 2012-04-12 12110170012012 602,MIN MBROJT DASH,KOMP USHQIMI,LIST PAGESE MARS 2012,VKM 524 D 30/07/04
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 101,565 2012-04-04 2012-04-12 12610170012012 600,602,MIN MBROJT DASH,TEL AMC FAT MARS KOD 00000000812345593
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) ST2 Tirane 30,000 2012-04-03 2012-04-12 11810170012012 602,MIN MBROJT DASH,KONTROLL TEKNIK,UP 46 D 20/2/11,PV D 20/2/11,FAT 46 D 21/2/12 S 86829396
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 563,300 2012-04-12 2012-04-12 14910170012012 600,602,MIN MBROJT DASH,FINANCIM PU KOSOVE,400EUROX140LEK,RAIFFEISEN BANK
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 14,400 2012-04-02 2012-04-12 8210170012012 606,MIN MBROJT DASH,HONORARE,LIST PAGESE 2012,VKM 151 D 20/4/2000,UMM 1137 D 8/7/11
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 23,950 2012-04-03 2012-04-12 10610170012012 602,MIN MBROJT DASH,PRITJE,PROG 479 D 16/1/12,FAT 11 D 2/2/12 S 70014211
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,823,300 2012-04-12 2012-04-12 15110170012012 600,602,MIN MBROJT DASH,FINANCIM PU POLONI,13000EUROX140LEK,IBAN 82124034931978001040782268
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) P I RR O Tirane 54,000 2012-04-03 2012-04-12 9510170012012 602,MIN MBROJT DASH,PRITJE,PROG 822 D 8/12/11,FAT 109 D 9/12/11 S 8694710,FH 46 D 9/12/11,
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) HYSNELI Tirane 48,000 2012-04-03 2012-04-12 10810170012012 602,MIN MBROJT DASH,PRITJE,PROG 2096 D FAT 45 D 31/1/12 S 88168195
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) MURATI D Tirane 2,155,380 2012-04-03 2012-04-16 9210170012012 602,MIN MBROJTJES bl mat pastrimi up dt 23.6.2011, nj fit dt 20.7.2011, kontr dt 29.7.2011ft seri 54745305 dt 5.12.2011, fh dt 5.12.2011
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 36,050 2012-04-10 2012-04-16 13010170012012 602,MIN MBROJT DASH,UMM 453 D 21/3/12,FAT 00399319,313 D 23/1/12,LIST PAGESE 2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) AR & LO Tirane 2,707,662 2012-04-02 2012-04-16 11310170012012 602,MIN MBROJTJES DASH,B.AVIONI,UMM 313 D 28/2/12,F 893 D 12/3/12 S 01252143,UMM 358 D 6/3/12 FAT 894 D 12/3/12 S 01252144
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 900,919 2012-04-12 2012-04-18 15510170012012 1017001 602,MIN MBROJT DASH,FAT SHKURT 2012 KONTR H110004,H110005
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 1,328,135 2012-04-19 2012-04-23 16110170012012 1017001 602,MIN MBROJT DASH, kontr h 110004,0005,fat mars 2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 740,800 2012-04-20 2012-04-23 16710170012012 602,min mbrojtjes dash,uji,kontr 159738,fat 1201-159738-1-1 d30/1/12,fat 1202-159738-1-1 d 29/2/12,fat 1203-159738-1-1 d 30/3/12
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 5,850 2012-04-13 2012-04-23 8010170012012 602,MIN MBROJT DASH,HONORARE,UMM 1137 D 8/7/11,LIST PAGESE 2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) GECI Tirane 1,261,540 2012-04-13 2012-04-23 13110170012012 602,MIN MBROJT DASH,PRITJE,PROGRAM 3843 D 20/3/12,FAT 8322 D 26/3/12 S 01888322,PROG 3419 D 7/3/12,FAT 8180 D 7/3/12 S 01888180
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) MAK ALBANIA Tirane 45,000 2012-04-13 2012-04-23 15610170012012 602,MIN MBROJT DASH,PRITJE,PROGRAM 3264 D 12/4/11,FAT 111918 D 14/4/11