Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,456,652,060.00 1,021 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 765,250 2012-04-03 2012-04-12 10310160012012 600-602-Aparat.Min.Brende telefon,kodi 1333484275,1346085093,1783805227,fat Shkurt 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) P I RR O Tirane 38,000 2012-04-03 2012-04-12 10910160012012 602-Aparat.Min.Brende pritje-percjellje,up nr 466/2 dt 03.03.2012,pv dt 03.03.2012,fat nr 49 dt 03.03.2012,seri 86947099
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 479,600 2012-04-03 2012-04-12 11710160012012 602-Aparat.Min.Brende toner,up nr 749/4 dt 06.02.2012,pv dt 01.03.2012,fat nr serie 80415983,fh nr 11 dt 06.03.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,673,554 2012-04-10 2012-04-12 12210160012012 600-Aparat.Min.Brende tatim page Mars 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 4,731,591 2012-04-10 2012-04-12 12110160012012 600-601-Aparat.Min.Brende sigurim page Mars 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 479,500 2012-04-03 2012-04-12 11610160012012 602-Aparat.Min.Brende kancelari,up nr 749/2 dt 06.02.2012,pv dt 01.03.2012,fat nrt serie 80416221,fh nr 13 dt 15.03.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 40,299 2012-04-03 2012-04-12 10010160012012 602-Aparat.Min.Brende rimbursim telefoni,liste dt 03.04.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,950 2012-04-03 2012-04-12 11210160012012 602-Aparat.Min.Brende pritje precjellje,program nr 295/3 dt 201.01.2012,fat nr 51 dt 24.01.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) LINDI / TIRANE Tirane 43,500 2012-04-03 2012-04-12 11810160012012 231-Aparat.Min.Brende pompe uji,up nr 505 dt 25.01.2012,pv dt 02.02.2012,fat nr 3 dt 02.02.2012,seri 69709446,fh nr 9 dt 02.02.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 480,000 2012-04-03 2012-04-12 11510160012012 602-Aparat.Min.Brende kancelari,up nr 749/1 dt 06.02.2012,pv dt 01.03.2012,fat nr serie 80404846,dt 06.03.2012,fh nr 10 dt 06.03.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALTIN REMZI DALANI Tirane 132,100 2012-04-03 2012-04-12 10710160012012 602-Aparat.Min.Brende materiale,up nr 1743/1 dt 19.03.2012,pv dt 19.03.2012,fat nr 46 dt 19.03.2012,seri 5874663,fh nr 3 dt 19.03.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 184,820 2012-04-03 2012-04-12 10110160012012 602-Aparat.Min.Brende dieta,liste dt 03.04.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) EDISON MEHMETI Tirane 160,500 2012-04-03 2012-04-12 11410160012012 602-Aparat.Min.Brende mirembajtje,up nr 1741 dt 19.03.2012,pv dt 19.03.2012,fat nr 16 dt 21.03.2012,seri 5723716
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BAR RESTAURANT PIAZZA Tirane 250,000 2012-04-03 2012-04-12 10410160012012 602-Aparat.Min.Brende shpenzime aktivitet,urdher nr 1440/3 dt 06.03.2012,shkrese nr 1440/2 dt 06.03.2012,fat nr 903 dt 08.03.2012,seri 01576203
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 409,500 2012-04-10 2012-04-17 12010160012012 602-Aparat.Min.Brende dokumenta,up nr 749/63 dt 06.02.2012,pv dt 07.02.2012,fat nr serie 80415244,dt 09.02.2012,fh nr 7 dt 09.02.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 65,138 2012-04-13 2012-04-17 12810160012012 602-APARATI I MIN SE BRENDSHME TEJKLAIM SHPENZIMI SHKRESA 2132/4 DT 13004.12 KODI 520851
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,971,737 2012-04-10 2012-04-17 12310160012012 602-Aparat.Min.Brende njoftim,11520paund 170.9,urdher nr 49/1 dt 16.12.2011,fat mnr SADI023679,SADI023680
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ANGJELINA CEKA Tirane 80,000 2012-04-10 2012-04-17 11910160012012 602-Aparat.Min.Brende dokumenta,up nr 1550/1 dt 08.03.2012,pv dt 08.03.2012,fat nr 7 dt 08.03.2012,seri 0000166,fh nr 12 dt 08.03.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 4,319,947 2012-04-17 2012-04-18 13410160012012 1016001 602-Aparat.Min.Brende energji,kontrate A107840,A107843,C245905,fat Mars 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 48,510 2012-04-17 2012-04-18 13210160012012 602-Aparat.Min.Brende uje,fat nr 1203 dt 28.03.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 756,844 2012-04-13 2012-04-23 12510160012012 602-APARATI I MIN SE BRENDSHME SHKRESA 2132/2 DT 12.04.12 FAT 1333484275+1346085083+1783805227
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 63,504 2012-04-13 2012-04-23 12610160012012 602-APARATI I MIN SE BRENDSHME POSTA SHKRESA 2132/3 DT 12.04.12 FAT 1625 DT 26.03.12 SR 02148676 MARS 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) P I RR O Tirane 21,000 2012-04-16 2012-04-23 13010160012012 602-aparati i min se brendshme up 151/4 dt 27.01.12 pv 5 dt 27.01.12 prog 151/6 dt 27.01.12 fat 37 dt 27.01.12 sr 86947087 fh 14 dt 27.01.12
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) PANORAMA GROUP Tirane 11,000 2012-04-16 2012-04-23 13110160012012 602-aparati i min se brendshme njoftim gazete kont 82 dt 30.03.12 fat 295 dt 30.03.12 sr 0273684 shkresa 396/2 dt 27.03.12
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 387,000 2012-04-23 2012-04-23 13710160012012 602-Aparat.Min.Brende transferte famil per shtetas te huaj VKM 581 10.08.2011 Udhez 33 24.02.2012 shkr 2651 18.04.2012 trajtim per prill 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 7,630,125 2012-04-05 2012-04-13 10210160012012 602-Aparat.Min.Brende sherbim konektiviteti,kontrate nr 47/6 dt 05.102010 ne vazhdim,fat nr serie 81686433 dt 30.02.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 84,983 2012-05-02 2012-05-02 14410160012012 600-Aparat.Min.Brende paga prill 2012 nr pun 227/227
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,956,855 2012-05-02 2012-05-02 14210160012012 600-Aparat.Min.Brende paga prill 2012 nr pun 227/227
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 478,553 2012-05-02 2012-05-02 14610160012012 600-Aparat.Min.Brende paga prill 2012 nr pun 227/227
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 547,323 2012-05-02 2012-05-02 14710160012012 600-Aparat.Min.Brende paga prill 2012 nr pun 227/227
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 567,392 2012-05-02 2012-05-02 14310160012012 600-Aparat.Min.Brende paga prill 2012 nr pun 227/227
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 434,847 2012-05-02 2012-05-02 14510160012012 600-Aparat.Min.Brende paga prill 2012 nr pun 227/227
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 291,526 2012-05-02 2012-05-02 14110160012012 600-Aparat.Min.Brende paga dite feste prill 2012 nr pun 227/227
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 35,000 2012-05-03 2012-05-03 15010160012012 606-Aparat.Min.Brende kuote karburanti,shkrese nr 582 dt 20.04.2010, shkrese nr 3050 dt 03.05.2012,V.K.M nr 1139 dt 24.11.2009
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 100,000 2012-05-03 2012-05-03 14910160012012 606-Aparat.Min.Brende kuote karburanti,shkrese nr 582 dt 20.04.2010, shkrese nr 3050 dt 03.05.2012,V.K.M nr 1139 dt 24.11.2009
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 50,000 2012-05-08 2012-05-08 15210160012012 606-Aparat.Min.Brende ndihme financiare urdher 56 05.04.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 7,630,125 2012-05-04 2012-05-11 14810160012012 602-Aparat.Min.Brende sherbim konektiviteti prill 2012 kont vazhd 47/6 05.10.2010 fat 26.04.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 38,525 2012-05-11 2012-05-11 15910160012012 600-Aparat.Min.brend.tatime per oret e nates prill 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 711,500 2012-05-08 2012-05-11 15110160012012 602-Aparat.Min.Brende djeta me jashte autorizim 08.05.2012 urdher 1600/3 07.05.2012 5000 euro kursi 142.2 leke
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 88,979 2012-05-11 2012-05-14 16210160012012 602-Aparat.Min.Brende uje fat 1110 28.10.2011 1112 24.12.2011