Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,899,945,450.00 1,016 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 43,543 2012-03-07 2012-03-21 7610170012012 602,min mbrojt dash,komp cel,list pagese 2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 121,935 2012-03-07 2012-03-21 7210170012012 602,min mbrojt dash,cel,list pagese 2012,fat janar 2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) EAGLE MOBILE Tirane 3,577 2012-03-07 2012-03-21 7310170012012 602,min mbrojt dash,cel,list pagese 2012,kod 2360412,fat janar 2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,075,000 2012-03-20 2012-03-26 9710170012012 602,MIN MBROJT DASH,DIETA,10000$X 107.5LEK,TERHEQ NEXHMIJE RREKA NP 030728303
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 26,818,700 2012-03-23 2012-03-26 9810170012012 600,MIN MBROJT DASH,PAGA MISSIONI BRUKSEL,190000EUROX141 LEK,IBAN BE02310191939040
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 901,108 2012-03-15 2012-03-30 7010170012012 1017001 602,MIN MBROJTJES DASH,ENERGJI,KONTR H110004,H 110005,FAT JANAR 2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 47,700 2012-03-15 2012-03-30 7910170012012 602 ,min mbrojtjes dash,honorare,vkm 151 d 20/4/11,um 1137 d 8/7/11,list pagese 2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) SHTEPIA QENDRORE USHTRISE Tirane 239,880 2012-03-15 2012-03-30 8610170012012 600,602,MIN MBROJTJES DASH,QERA,FAT 146 D 28/11/11 S 72499335,FAT 147 D 28/11/11 S 724993356
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,229,786 2012-07-02 2012-07-02 30710170012012 600,min mbrojt dash,paga qershor 2012,list pagese 2012,np 400/152
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 625,569 2012-07-02 2012-07-02 30810170012012 600,min mbrojt dash,paga qershor 2012,list pagese 2012,np 400/10
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 12,166,421 2012-07-02 2012-07-02 30610170012012 600,min mbrojt dash,paga qershor 2012,list pagese 2012,np 400/211
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 23,100,828 2012-06-25 2012-07-13 28810170012012 602-MIN MBROJTJES Bl.Kancelari+leter+tonerAutorizim nga M.Brend. 4/1 njoftim i APP nr.15 dt.07.05.12 kontrate 6077/2 dt.04.06.12 UM.912 dt.05.06.12 fat.80402429 dt.22.06.12 fh.10 dt.22.06.12 fat.80402412 dt.21.06.12 fh.9 dt.21.06.12
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) QERIM REKA Tirane 22,500 2012-06-22 2012-07-13 28710170012012 602,MIN MBROJT DASH,PRITJE,PROG .6809 dt 07.05.2012 fat 158 dt 07.06.2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BUJAR SHEHAJ Tirane 412,000 2012-06-25 2012-07-13 29010170012012 602,MIN MBROJTJES bl.stema iniforme +buqete me lule Up.110 dt.21.04.12 pv 3&4 dt.21.04.12 fat.38 dt.04.05.12 fh 8 dt.04.05.12 prog.11537 dt.07.12.11 fat. 42 dt.08.12.11
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) COPIER COMPUTER CENTER Tirane 471,460 2012-06-25 2012-07-13 28910170012012 602,MIN MBROJTJES BL.shtypshkrime Up.142 dt.04.06.12 pv 3&4 dt.04.06.12 fat.185 dt.14.06.12 fh.7 dt.14.06.12
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) MIHALLAQ TAÇI Tirane 106,800 2012-06-25 2012-07-13 29110170012012 602,MIN MBROJTJES PRITJE PROG NR.6899 DT.08.06.12 FAT.14 DT.11.06.12 FAT NR.15 DT.12.06.12 FAT.16 DT.13.06.12
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) T & D Tirane 76,500 2012-06-22 2012-07-13 28610170012012 602,MIN MBROJT DASH,PRITJE,PROG 4745 D 10/4/12,FAT 138 D 11/4/12 S 01567084
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,643,072 2012-04-02 2012-04-02 11110170012012 600,MIN MBROJTJES DASH,PAGA MARS 2012, LIST PAGESE 2012 NP 400/112
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 598,218 2012-04-02 2012-04-02 11210170012012 600,MIN MBROJTJES DASH,PAGA MARS 2012, LIST PAGESE 2012 NP 400/10
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 11,079,164 2012-04-02 2012-04-02 11010170012012 600,MIN MBROJTJES DASH,PAGA MARS 2012, LIST PAGESE 2012 NP 400/207
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 100,000 2012-04-02 2012-04-03 11510170012012 606,MIN MBROJT DASH,KOMP TRANSPORTI,LIST PAGESE 2012,UM 137 D 3/2/10
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 95,000 2012-04-02 2012-04-03 11610170012012 606,MIN MBROJT DASH,KOMP TRANSPORTI,LIST PAGESE 2012,UM 137 D 3/2/10
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,000 2012-04-02 2012-04-03 11710170012012 606,MIN MBROJT DASH,KOMP TRANSPORTI,LIST PAGESE 2012,UM 137 D 3/2/10
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 150,518 2012-04-04 2012-04-04 12510170012012 602,MIN MBROJT DASH,KUOTA ANTARESIE CIMM,1042.45EUROX141.2LEKE,
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 96,327,140 2012-04-04 2012-04-04 12410170012012 602,MIN MBROJT DASH,KUOTA ANTARESIE NATO,UMM 319 D 28/2/12,682000EUROX141.2LEKE,
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,412,000 2012-04-04 2012-04-04 12310170012012 602,MIN MBROJT DASH,VALUTE,SHKRESE 03/04 D 3/4/12,10000EUROX 141.2LEK,TERHEQ NEXHMIJE RREKA NP 030728303
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,000 2012-04-04 2012-04-05 12910170012012 ,600,MIN MBROJT DASH,PAGA LIST MARS 2012,NP 400/1
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 457,611 2012-04-04 2012-04-05 12210170012012 ,600,MIN MBROJT DASH,PAGA LIST MARS 2012,NP 400/2
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 385,380 2012-04-06 2012-04-06 13610170012012 600,602,MIN MBROJT DASH,TRANSFERT GREQI,2700EUROX141.5LEK,IBAN GR70 0172 0530 0050 5304 7663 401
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,871,130 2012-04-06 2012-04-06 13410170012012 600,602,MIN MBROJT DASH,TRANSFERT BRUKSEL,13200EUROX141.5LEK,IBAN BE21001632801303
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,729,630 2012-04-06 2012-04-06 13710170012012 600,602,MIN MBROJT DASH,TRANSFERT VJENE,12200EUROX141.5LEK,IBAN AT471200051389028994
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 809,880 2012-04-06 2012-04-06 13510170012012 600,602 MIN MBROJT DASH,TRANSFERT ANGLI,5700EUROX141.5LEK
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 84,138 2012-04-10 2012-04-10 14010170012012 600,MIN MBROJT DASH,PAGA,LIST PAGESE 2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 3,604,467 2012-04-10 2012-04-10 13910170012012 600,MIN MBROJT DASH,TATIM MARS 2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 492,782 2012-04-10 2012-04-10 138/210170012012 601,MIN MBROJT DASH,SIG SHEND MARS 2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 492,782 2012-04-10 2012-04-10 138/310170012012 600,606,MIN MBROJT DASH,SIG SHEND MARS 2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 4,190,041 2012-04-10 2012-04-10 13810170012012 600,MIN MBROJT DASH,SIG SHOQ MARS 2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 4,348,076 2012-04-10 2012-04-10 138/110170012012 601,MIN MBROJT DASH,SIG SHOQ MARS 2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,047,566 2012-04-12 2012-04-12 14310170012012 600,602,MIN MBROJT DASH,FINANCIM PU BRIKSEL,14600EUROX140LEK,IBAN BE36310035325
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,795,300 2012-04-12 2012-04-12 15010170012012 600,602,MIN MBROJT DASH,FINANCIM PU KROACI,12800EUROX140LEK,IBAN HR1323600003611029418