Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,456,652,060.00 1,021 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 387,000 2012-03-30 2012-03-30 8810160012012 606-Aparat.Min.Brende transferte ujguret,V.K.M nr 581 dt 1.08.2011,shkrese nr 1419 dt 27.03.2012.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 264,390 2012-03-13 2012-03-30 7510160012012 602-Aparat.Min.Brende dieta,liste dt 05.03.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 7,630,125 2012-03-13 2012-03-30 6710160012012 602-Aparat.Min.Brende sherbim konektiviteti,kontrate nr 47/6 dt 05.102010 ne vazhdim,fat nr serie 81686273 dt 29.02.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 20,000 2012-03-13 2012-03-30 8010160012012 602-Aparat.Min.Brende vendime gjyqi Bajram Bistri,vendim nr 8205 dt 29.09.2008,urdher nr 1755 dt 14.06.2010
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 84,800 2012-03-13 2012-03-30 7010160012012 602-Aparat.Min.Brende uje,fat nr 1201 dt 30.01.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 62,343 2012-03-13 2012-03-30 7310160012012 600-602-Aparat.Min.Brende telefon,kodi 520851,fat Janar 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 62,784 2012-03-13 2012-03-30 7110160012012 602-Aparat.Min.Brende abonim ne shtyp,kontrate nr 4794/5 dt 05.01.2012,fat nr 430 dt 01.03.2012.seri 87416515,fat nr 431 dt 01.03.2012,seri 87416416
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 104,628 2012-03-13 2012-03-30 6810160012012 602-Aparat.Min.Brende posta,fat nr 1323 dt 26.02.2012,seri 8740723
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 4,659 2012-03-13 2012-03-30 7910160012012 602-Aparat.Min.Brende rimbursim telefoni,liste dt 05.03.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 41,160 2012-03-13 2012-03-30 7710160012012 602-Aparat.Min.Brende rimbursim telefoni,liste dt 05.03.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 1,517 2012-03-13 2012-03-30 7610160012012 602-Aparat.Min.Brende telefon,kodi 2697737350,fat Janar 2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) GECI Tirane 61,320 2012-03-13 2012-03-30 6910160012012 602-Aparat.Min.Brende pritje-percjellje,program nr 3684/3 dt 24.11.2011,fat nr 2338 dt 25.11.2011,seri 00192338
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 6,000 2012-03-13 2012-03-30 7810160012012 602-Aparat.Min.Brende pashaporte sherbimi,shkrese nr 1408/6 dt 05.03.2012,liste dt 05.03.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 82,781 2012-07-02 2012-07-02 23310160012012 600-Aparat.Min.Brende paga qershor 2012 nr pun 223/223
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 559,119 2012-07-02 2012-07-02 23010160012012 600-Aparat.Min.Brende paga qershor 2012 nr pun 223/223
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 496,101 2012-07-02 2012-07-02 22910160012012 600-Aparat.Min.Brende paga qershor 2012 nr pun 223/223
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 602,244 2012-07-02 2012-07-02 23210160012012 600-Aparat.Min.Brende paga qershor 2012 nr pun 223/223
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 473,605 2012-07-02 2012-07-02 23110160012012 600-Aparat.Min.Brende paga qershor 2012 nr pun 223/223
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 11,133,215 2012-07-02 2012-07-02 22810160012012 600-Aparat.Min.Brende paga qershor 2012 nr pun 223/223
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 236,920 2012-06-25 2012-07-13 22410160012012 602-Aparat.Min.Brende djeta listepagese
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) A R D I Tirane 394,400 2012-06-25 2012-07-13 22310160012012 602-Aparat.Min.Brende instalim panel elektrik up 2003/1 27.03.2012 pv 3 27.03.2012 fat 54 30.03.2012 sit 30.03.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 545,518 2012-03-20 2012-04-02 8610160012012 230-Aparat.Min.Brende (Proj P.A.M.T) pagat,liste dt 19.03.2012,nr i punonjesve plan2/fakt 2
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 144,800 2012-03-20 2012-04-02 8510160012012 230-Aparat.Min.Brende (Proj P.A.M.T) pagat,liste dt 19.03.2012,nr i punonjesve plan1/fakt 1
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 86,340 2012-03-20 2012-04-02 8710160012012 602-Aparat.Min.Brende uje,fat nr 1202 dt 29.02.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 8,392 2012-03-20 2012-04-02 8310160012012 230-Aparat.Min.Brende (Proj P.A.M.T) telefon,kodi 1333484275,fat dt 08.02.2012,seri 704165944
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 399,159 2012-04-02 2012-04-03 9310160012012 600-Aparat.Min.Brende pagat Mars 2012,liste dt 02.04.2012,nr i punonjeve plan212/fakt211
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,946,204 2012-04-02 2012-04-03 9010160012012 600-Aparat.Min.Brende pagat Mars 2012,liste dt 02.04.2012,nr i punonjeve plan212/fakt211
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 447,225 2012-04-02 2012-04-03 9110160012012 600-Aparat.Min.Brende pagat Mars 2012,liste dt 02.04.2012,nr i punonjeve plan212/fakt211
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 378,000 2012-04-02 2012-04-03 9610160012012 606-Aparat.Min.Brende pagese qeraje per shtetas te huaj, ,V.K.M nr 581 dt 1.08.2011,shkrese nr 33 dt 27.02.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 539,563 2012-04-02 2012-04-03 9210160012012 600-Aparat.Min.Brende pagat Mars 2012,liste dt 02.04.2012,nr i punonjeve plan212/fakt211
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 583,453 2012-04-02 2012-04-03 9410160012012 600-Aparat.Min.Brende pagat Mars 2012,liste dt 02.04.2012,nr i punonjeve plan212/fakt211
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 82,781 2012-04-02 2012-04-03 9510160012012 600-Aparat.Min.Brende pagat Mars 2012,liste dt 02.04.2012,nr i punonjeve plan212/fakt211
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 42,000 2012-04-03 2012-04-03 9710160012012 606-Aparat.Min.Brende tatim ne burim
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 716,500 2012-04-03 2012-04-04 11310160012012 602-Aparat.Min.Brende dieta,liste dt 03.04.2012,5000 euro me 143.2
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 100,000 2012-04-03 2012-04-05 9810160012012 606-Aparat.Min.Brende kuote karburanti,shkrese nr 582 dt 20.04.2010,shkrese nr 2132 dt 02.04.2012,V.K.M nr 1139 dt 24.11.2009liste dt 03.04.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 35,000 2012-04-03 2012-04-05 9910160012012 606-Aparat.Min.Brende kuote karburanti,shkrese nr 582 dt 20.04.2010,shkrese nr 2132 dt 02.04.2012,V.K.M nr 1139 dt 24.11.2009liste dt 03.04.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) GECI Tirane 211,690 2012-04-03 2012-04-12 10510160012012 602-Aparat.Min.Brende pritje-percjellje,program nr 3684 dt 24.11.2011,fat nr 2338 dt 25.11.2011,seri 00192338
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) AIR BP ALBANIA Tirane 516,431 2012-04-03 2012-04-12 10810160012012 602-Aparat.Min.Brende karburant,V.K.M nr 80 dt 12.02.2012,urdher nr 25 dt 20.02.2012,kontrate nr 1083 dt 20.02.2012,fat nr 99 dt 22.02.2012,seri 89376810,
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) N E P T U N Tirane 205,700 2012-04-03 2012-04-12 11010160012012 602+231-Aparat.Min.Brende pajisje,up nr 1745/1 dt 19.03.2012,pv dt 20.03.2012,fat nr 874 dt 20.03.2012,seri 00426874,fh nr 7 dt 20.03.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) COFFEE CLUB Tirane 117,500 2012-04-03 2012-04-12 11110160012012 602-Aparat.Min.Brende pritje-percjellje,up nr 1744 dt 19.03.2012,pv dt 20.03.2012,fat nr 2041 dt 21.03.2012,seri 01168451,fh nr 8 dt 21.03.2012