Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,456,652,060.00 1,021 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 479,375 2013-03-13 2013-03-18 8310160012013 Aparati Min. Brend. blerje leter up 385/2 18.01.2013 pv 22.01.2013 fat 110990013 22.01.2013 fh 3 22.01.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,102,211 2013-03-13 2013-03-18 04 10160012013 Aparati Min. Brend.Proj.Pamt supervizion sistemi i adresave transferte ne valute 56712 $ me kurs 107.6 leke kont vazhd 725/4 25.05.2011 shk 3 01.03.2013 sit IV 05..12.2011 fat 42 02.12.2011
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 479,500 2013-03-13 2013-03-18 8510160012013 Aparati Min. Brend. blerje toner up 488/1 21.01.2013 pv 22.01.2013 fat 110971620 22.01.2013 fh 2 22.01.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 8,448 2013-03-13 2013-03-18 8210160012013 Aparati Min. Brend. telefon nr regj 2697737350
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,076,860 2013-03-13 2013-03-18 0510160012013 Aparati Min. Brend.Proj.Pamt supervizion sistemi i adresave transferte ne valute 10008 $ me kurs 107.6 leke kont vazhd 725/4 25.05.2011 shk 3 01.03.2013 sit V 22.11.2012 fat 21 22.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 141,171 2013-03-15 2013-03-19 0710160012013 Aparati Min. Brend. Projekti Lamp tatim ne burim
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 16,793 2013-03-15 2013-03-19 0810160012013 Aparati Min. Brend. Projekti Lamp tatim ne burim perkthyese
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 122,846 2013-03-15 2013-03-19 1010160012013 Aparati Min. Brend.telefon shkurt dhjetor 2012 janar 2013 nr klientit 1333484275
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 105,000 2013-03-15 2013-03-19 0910160012013 Aparati Min. Brend. Projekti Lamp tatim ne burim paga konsulente
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 98,610 2013-03-20 2013-03-20 9110160012013 Aparati Ministrise Brendeshme uje shkurt 2013 fat 1302-159337-1-1 28.02.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 38,991 2013-03-20 2013-03-20 9210160012013 Aparati Ministrise Brendeshme telefon shkurt 2013 shkr 1630/7 18.03.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 301,000 2013-03-26 2013-03-26 9510160012013 Aparati Ministrise Brendeshme transferte per shtetas te huaj VKM 581 10.08.2011,udhez 33 24.02.2012 shkr 2046 20.03.2012 trajtim per shkurt 2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 38,559 2013-03-26 2013-03-26 9610160012013 Aparati Ministrise Brendeshme telefon shkurt 2013 abonenti 21219518999
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 80,649 2013-03-21 2013-03-26 1210160012013 Aparati Min. Brend.Proj.Pamt diferenca kursi te dates 19.03.2013 per Spfaera
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 13,826,611 2013-03-27 2013-03-27 9310160012013 Aparati Ministrise Brendeshme blerje toner dhe leter kont nr 4/6 1/8 27.02.2013 shpallje ne app mars 2013 fat 110959037 110959038 04.03.2013 pv marrje dorzim 04.03.2013 fh 8 04.03.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 662,823 2013-03-01 2013-03-01 6810160012013 Aparati Ministrise Brendeshme paga shkurt 2013 nr pun 224/224
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 613,758 2013-03-01 2013-03-01 6710160012013 Aparati Ministrise Brendeshme paga shkurt 2013 nr pun 224/224
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 384,892 2013-03-01 2013-03-01 6610160012013 Aparati Ministrise Brendeshme paga shkurt 2013 nr pun 224/224
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 805,757 2013-03-01 2013-03-01 6910160012013 Aparati Ministrise Brendeshme paga shkurt 2013 nr pun 224/224
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,973,345 2013-03-01 2013-03-01 6510160012013 Aparati Ministrise Brendeshme paga shkurt 2013 nr pun 224/224
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) UNION BANK SHA Tirane 29,255 2013-03-01 2013-03-01 7010160012013 Aparati Ministrise Brendeshme paga shkurt 2013 nr pun 224/224
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,801,989 2013-04-01 2013-04-01 9710160012013 Aparati Ministrise Brendeshme paga mars 2013 nr pun 225
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 322,369 2013-04-01 2013-04-01 9810160012013 Aparati Ministrise Brendeshme paga mars 2013 nr pun 225
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 645,213 2013-04-01 2013-04-01 10010160012013 Aparati Ministrise Brendeshme paga mars 2013 nr pun 225
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) UNION BANK SHA Tirane 95,286 2013-04-01 2013-04-01 10210160012013 Aparati Ministrise Brendeshme paga mars 2013 nr pun 225
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 612,608 2013-04-01 2013-04-01 9910160012013 Aparati Ministrise Brendeshme paga mars 2013 nr pun 225
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 972,702 2013-04-01 2013-04-01 10110160012013 Aparati Ministrise Brendeshme paga mars 2013 nr pun 225
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 198,000 2013-04-03 2013-04-03 1510160012013 Projekti PAMT paga konsulenteve mars 2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 328,000 2013-04-03 2013-04-03 1410160012013 Projekti PAMT paga shoferit te proj tetor dhjetor 2012 janar shkurt 2013 shkr 2 01.03.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 21,000 2013-04-03 2013-04-03 2310160012013 Projekti PAMT tatim ne burim paga e konsulentit mars 2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 44,400 2013-04-03 2013-04-03 1910160012013 Projekti PAMT paga shoferit te proj mars 2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 9,337 2013-04-03 2013-04-03 1610160012013 Projekti PAMT telefon shkurt 2013 nr 2248838
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 712,000 2013-04-08 2013-04-08 10810160012013 602-Aparati Ministrise Brendeshme dieta me jashte,5000 euro me 142.3,urdher nr 133,132 dt 02.04.2013,autorizim dt 08.04.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) AIR BP ALBANIA Tirane 11,300,000 2013-04-10 2013-04-10 10910160012013 Aparati Ministrise Brendeshme karburant kont vazhd 242/1 23.07.2012 pv 18.09.2012 pv 10.10.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 17,686,000 2013-04-12 2013-04-15 12710160012013 Aparati Ministrise Brend.Transferte me jashte 125000 euro me kurs 141.4.leke mirmb siste kompjuterik Ligji Nr 10467 06.10.2011 VKM 757 08.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 1,767,551 2013-04-15 2013-04-16 12110160012013 1016001 Aparati Ministrise Brend.energji elektrike shkurt 2013 kontrate A107840,842,C053413,
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,000 2013-04-15 2013-04-16 11610160012013 Aparati Ministrise Brend.djeta liste pagese 10.04.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,310 2013-04-15 2013-04-16 11510160012013 Aparati Ministrise Brend.djeta liste pagese 10.04.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 8,097,771 2013-04-15 2013-04-16 11910160012013 Aparati Ministrise Brend.sherbim konektiviteti kont nr 10/5 27.02.2013 njoftimi 10/7 04.03.2013 pv marrje dorzim 06.03.2013 fat 107916448 31.03.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 38,500 2013-04-15 2013-04-16 12910160012013 Aparati Ministrise Brend.djeta liste pagese 10.04.2013