Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,456,652,060.00 1,021 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 301,000 2013-02-19 2013-02-20 5610160012013 Aparati Ministrise Brendeshme transferte familare per shtetas te huaj VKM 581 10.08.2011 udhez 33 24.02.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 40,950 2013-02-19 2013-02-20 4410160012013 Apar.Min.Brend.pagese pedagoge shkr 527 22.01.2013 733 29.01.2013 liste pagese 13.02.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 370,134 2013-02-19 2013-02-20 5410160012013 Aparati Ministrise Brendeshme poste qershor korrik 2011 janar 2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 9,984 2013-02-20 2013-02-20 4910160012013 Aparati Ministrise Brendeshme telefon nentor dhjetor 2012 abon 26977350
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) AGUSH TROKA Tirane 354,235 2013-02-20 2013-02-20 4710160012013 Aparati Ministrise Brendeshme bl.materiale fat 17 07.12.2012 fh 67 07.12.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 91,800 2013-02-20 2013-02-20 4810160012013 Aparati Ministrise Brendeshme tatim ne burim
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 48,746 2013-02-19 2013-02-20 5710160012013 Aparati Ministrise Brendeshme rimbursim shp telefoni janar kodi ab520851
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 77,710 2013-02-19 2013-02-20 4110160012013 Aparati Ministrise Brendeshme uje janar 2013 fat 1301 25.01.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 23,400 2013-02-19 2013-02-20 4510160012013 Apar.Min.Brend.pagese pedagoge shkr 527 22.01.2013 733 29.01.2013 liste pagese 13.02.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 378,000 2013-02-19 2013-02-20 5210160012013 Aparati Ministrise Brendeshme cera per shtetas te huaj kont 927 07.02.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 97,360 2013-02-19 2013-02-20 5010160012013 Aparati Ministrise Brendeshme abonim ne shtyp kont 9015/1 14.01.2013 fat 66,67 07.02.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,850 2013-02-19 2013-02-20 4310160012013 Apar.Min.Brend.pagese pedagoge shkr 527 22.01.2013 733 29.01.2013 liste pagese 13.02.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 9,537 2013-02-19 2013-02-20 5810160012013 Aparati Ministrise Brendeshme rimbursim shp telefoni janar kodi ab1005922
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 42,000 2013-02-19 2013-02-20 5310160012013 Aparati Ministrise Brendeshme tatim ne burim per qera banese
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 539,637 2013-02-19 2013-02-20 4210160012013 Aparati Ministrise Brendeshme telefon janar 2013 klienti 1333484275,1368284996
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBTOURSD-VAS TOUR OPERATORE Tirane 652,540 2013-02-19 2013-02-20 4610160012013 Apar.Min.Brend.pagese bileta avioni urdher 354 30.11.2012 fat 888 06.12.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 714,000 2013-02-26 2013-02-27 6310160012013 Aparati Ministrise Brendeshme djeta me jashte terheqje valute 5000 euro me kurs 142.7 leke autorizim 26.02.2013 urdher 436/3 20.02.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 47,047 2013-02-26 2013-02-27 6410160012013 Aparati Ministrise Brendeshme tejkalim shp.telefoni kodi abon.21219518999
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) COFFEE CLUB Tirane 162,500 2013-02-22 2013-02-25 6210160012013 602-Aparati Ministrise Brendeshme pritje-percjellje,up nr 333/81 dt 14.01.2013,pv dt 14.01.2013,fat nr 1040 dt 29.01.2013,seri 04738990,fh nr 7 dt 29.01.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALTIN REMZI DALANI Tirane 396,000 2013-02-22 2013-02-25 5910160012013 602-Aparati Ministrise Brendeshme sherbim dekorimi,up nr 8588/1 dt 06.12.2012,pv dt 07.12.2012,fat nr 36 dt 12.12.2012,seri 5874566
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 479,040 2013-02-22 2013-02-25 6010160012013 231-Aparati Ministrise Brendeshme pajisje,up nr 156/1 dt 09.01.2013,pv dt 28.01.2013,fat nr serie 80776687 dt 28.01.2013,fh nr 6 dt 28.01.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 35,000 2013-03-06 2013-03-07 7310160012013 Aparati Ministrise Brendeshme shp.karburanti VKM 1139 24.11.2009,shkr 582 20.04.2010 shk 1630 05.03.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,000 2013-03-06 2013-03-07 7410160012013 Aparati Ministrise Brendeshme shp.karburanti VKM 1139 24.11.2009,shkr 582 20.04.2010 shk 1630 05.03.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 85,000 2013-03-06 2013-03-07 7210160012013 Aparati Ministrise Brendeshme shpenzime karburanti VKM 1139 24.11.2009 shk 1630 05.03.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 1,712,005 2013-03-06 2013-03-07 7510160012013 1016001 Aparati Ministrise Brendeshme energji elektrike janar 2013 zona 2kontrate -107840,107843,
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,788 2013-03-06 2013-03-11 7810160012013 Aparati Ministrise Brendeshme rimb shp.telefoni shkr 1630/3 05.03.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ERGI Tirane 3,989,457 2013-03-07 2013-03-13 1810160012013 Projekti Lamp garanci kontrate per rikon.fasades se pallateve Elbasan,sit perf pv marrje dorzim 25.05.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 80,427 2013-03-07 2013-03-13 8010160012013 Aparati Min. Brend.bileta avioni fat 2175 21.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 129,048 2013-03-07 2013-03-13 7610160012013 Aparati Min. Brend.sherbim postar shkurt 2013 fat 1342 26.02.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) SOS FSHATI FEMIJEVE SHQIPERI Tirane 50,000 2013-03-07 2013-03-13 7910160012013 Aparati Min. Brend.bl.kartolina up 8586/1 06.12.2012 pv 06.12.2012 fat 27 21.12.2012 fh 5 21.12.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) LIQENI VII SH.A Tirane 3,842,295 2013-03-07 2013-03-13 1710160012013 Projekti Lamp garanci kontrate per rikon.rruges azilit Kamez,sit perf pv marrje dorzim 25.05.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 37,190 2013-03-06 2013-03-13 7710160012013 Aparati Ministrise Brendeshme shp.telefoni shkr 1630/3 05.03.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 6,134,688 2013-03-06 2013-03-13 7110160012013 Aparati Ministrise Brendeshme sherbim konektiviteti shkurt 2013 shtese kontrate 37/3 14.12.2012 fat 107984551 28.02.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,100,000 2013-03-13 2013-03-15 0110160012013 Aparati Min. Brend.Proj.Pamt paga tetor dhjetor 2012 djeta prill nentor 2012 liste pagese
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,462,748 2013-03-13 2013-03-15 0310160012013 Aparati Min. Brend.Proj.Pamt supervizion sistemi i adresave transferte ne valute 22888 $ me kurs 107.6 leke kont vazhd 725/4 25.05.2011 shkr 86 10.11.2011,shk 3 01.03.2013 sit III 28.10.2011 permb shp.28.10.2011
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 479,800 2013-03-13 2013-03-18 8610160012013 Aparati Min. Brend. blerje leter up 489/1 21.01.2013 pv 22.01.2013 fat 110971623 22.01.2013 fh 1 22.01.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 630,354 2013-03-13 2013-03-18 8910160012013 Aparati Min. Brend. telefon shkr 1630/5 13.03.2013 nr klientit 1333484275
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 472,700 2013-03-13 2013-03-18 8410160012013 Aparati Min. Brend. blerje kancelari up 385/3 18.01.2013 pv 22.01.2013 fat 110990012 22.01.2013 fh 4 22.01.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 80,856 2013-03-13 2013-03-18 8110160012013 Aparati Min. Brend. abonim ne shtyp VKM 241 31.03.2011 kont 9015/1 14.01.2013 fat 97,98, 01.03.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 151,138 2013-03-13 2013-03-18 0210160012013 Aparati Min. Brend.Proj.Pamt perkthime Dinora Aleksi kont 107/1 10.07.2012 mbajtur tatimi ne burim