Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,456,652,060.00 1,021 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 7,630,125 2012-02-07 2012-02-16 4810160012012 602-Aparat.Min.Brende sherbim konektiviteti,kontrate nr 47/6 dt 05.102010 ne vazhdim,fat nr serie 24305913 dt 31.01.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ERGI Tirane 15,957,827 2012-02-09 2012-02-16 510160012012 231-Aparat.Min.Brende T.V.SH Kosto Lokale,kontrate nr 3184/2 dt 04.04.2011 ne vazhdim,fat nr 141,143,12,18 dt 30.09.2010-27.05.2011,seri 72709005,72709007,84271662,85913117
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) N.P.V. INTERNACIONAL KORCA SHPK Tirane 8,000,000 2012-12-28 2013-01-03 52710160012012 Aparat.Min.Brende vendim gjyqesor nr 9114 05.11.2009,apeli 418 22.02.2011
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 619,315 2013-01-09 2013-01-10 0310160012013 Aparati Ministrise Brendeshme paga dhjetor 2012 nr pun 224/224
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 11,153,532 2013-01-09 2013-01-10 0110160012013 Aparati Ministrise Brendeshme paga dhjetor 2012 nr pun 224/224
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 836,707 2013-01-09 2013-01-10 0510160012013 Aparati Ministrise Brendeshme paga dhjetor 2012 nr pun 224/224
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 667,678 2013-01-09 2013-01-10 0410160012013 Aparati Ministrise Brendeshme paga dhjetor 2012 nr pun 224/224
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 383,132 2013-01-09 2013-01-10 0210160012013 Aparati Ministrise Brendeshme paga dhjetor 2012 nr pun 224/224
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) N.P.V. INTERNACIONAL KORCA SHPK Tirane 8,000,000 2012-12-28 2013-01-15 52710160012012 Aparat.Min.Brende vendim gjyqesor nr 9114 05.11.2009,apeli 418 22.02.2011
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 301,000 2013-01-24 2013-01-25 0910160012013 Aparati Ministrise Brendeshme trajtim financiar per ujguret per muajin dhjetor 2012 VKM 581 10.08.2011 udhez.33 24.02.2012 shkr 408 17.01.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 815,928 2013-02-01 2013-02-04 1410160012013 Aparati Ministrise Brendeshme paga janar 2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 397,732 2013-02-01 2013-02-04 1110160012013 Aparati Ministrise Brendeshme paga janar 2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 11,106,324 2013-02-01 2013-02-04 1010160012013 Aparati Ministrise Brendeshme paga janar 2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 611,861 2013-02-01 2013-02-04 1210160012013 Aparati Ministrise Brendeshme paga janar 2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 651,893 2013-02-01 2013-02-04 1310160012013 Aparati Ministrise Brendeshme paga janar 2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 714,000 2013-02-07 2013-02-07 1610160012013 Aparati Ministrise Brendeshme djeta me jashte terheqje valute 5000 euro me kurs 142.7 leke autorizim 07.02.2013 urdher 82 25.01.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 1,679,116 2013-02-08 2013-02-08 1710160012013 1016001 Aparati Ministrise Brendeshme energji elektrike dhjetor 2012 kont A107840,843,C053413
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 111,135 2013-02-08 2013-02-11 3010160012013 Apar.Min.Brend.tejk. shp telefoni shkr 420/5 22.01.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 70,000 2013-02-08 2013-02-11 3410160012013 Apar.Min.Brend.rimb shp transporti dhjetor 2012 janar 2013 liste pagese
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 170,000 2013-02-08 2013-02-11 3310160012013 Apar.Min.Brend.rimb shp transporti dhjetor 2012 janar 2013 liste pagese
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 76,320 2013-02-08 2013-02-11 1810160012013 Aparati Ministrise Brendeshme uje dhjetor 2012 fat 1212 27.12.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 79,495 2013-02-08 2013-02-11 3210160012013 Apar.Min.Brend.rimb tejkalim shp telefoni kodi ab.1005922 shtator dhjetor 2012 dhe ab.21219518999 dhjetor 12
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 30,000 2013-02-08 2013-02-11 3510160012013 Apar.Min.Brend.rimb shp transporti dhjetor 2012 janar 2013 liste pagese
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 150,876 2013-02-08 2013-02-12 1910160012013 Aparati Ministrise Brendeshme poste dhjetor 2012 fat 4581 26.12.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 12,800 2013-02-08 2013-02-12 2810160012013 Apar.Min.Brend.rimb shp telefoni shkr 420/4 22.01.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ELIS URUCI Tirane 65,000 2013-02-08 2013-02-12 2610160012013 Apar.Min.Brend.mirmbajtje paisje nentor dhjetor 2012 pv 505/325.01.2012 kont 505/4 25.01.2012 fat 70 31.12.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 15,214,026 2013-02-08 2013-02-12 2110160012013 Apar.Min.Brend.sherbim konektiviteti dhjetor 2012 janar 2013 shtese kont.37/3 14.12.2012 fat 107927459 31.12.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 611,499 2013-02-08 2013-02-12 3110160012013 Apar.Min.Brend.tejk. shp telefoni shkr 420/6 22.01.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,947 2013-02-08 2013-02-12 2910160012013 Apar.Min.Brend.tejk. shp telefoni shkr 420/4 22.01.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,040 2013-02-08 2013-02-12 2010160012013 Aparati Ministrise Brendeshme poste sekrete dhjetor 2012 fat 167/8 26.12.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 139,410 2013-02-08 2013-02-12 2710160012013 Apar.Min.Brend.tejk. shp telefoni shkr 420/4 22.01.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 316,680 2013-02-08 2013-02-15 2210160012013 Apar.Min.Brend.mirmbajtje paisje up 8172/1 22.11.2012 pv 23.11.2012 fat 19558177 30.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) P I RR O Tirane 84,800 2013-02-08 2013-02-15 2510160012013 Apar.Min.Brend.blerje stema me logon e pavaresise up 8260/1 26.11.2012 pv 26.11.2011 fat 10 07.12.2012 fh 65 07.12.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) M I R G E E R A L B Tirane 300,000 2013-02-08 2013-02-15 2410160012013 Apar.Min.Brend.blerje kartolina up 8586/1 06.12.2012 fat 66 07.12.2012 fh 66 07.12.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 22,700 2013-02-08 2013-02-15 2310160012013 Apar.Min.Brend.pritje percjellje program 6236/1 11.09.2012 fat 45 12.09.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 675,862 2013-02-12 2013-02-18 3610160012013 Aparati Minis. Brend. vendim gjyqesor ne favor te Milazim Shehu shk 5366 16.05.2011
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 97,318 2013-02-12 2013-02-18 3810160012013 Aparati Minis. Brend. tatim vendim gjyqesor ne favor te Milazim Shehu
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 682,140 2013-02-12 2013-02-18 3710160012013 Aparati Ministrise Brendeshme djeta brenda vendit liste pagese 12.02.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) TRIS COMPANY Tirane 853,037 2013-02-19 2013-02-19 5110160012013 Aparati Ministrise Brendeshme vendim gjyqesor ne favor te Agron Kaso shkr 1269 22.01.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) DEGA DOGANES TIRANE Tirane 1,945,819 2013-02-19 2013-02-19 0110160012013P Projekti DRMAP tvsh blerje mallra takse doganore paradhenie