Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,456,652,060.00 1,021 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) GENTIAN STRATI/L02211006J Tirane 158,000 2012-06-05 2012-06-11 20010160012012 602-Aparat.Min.Brende vendime gjyqesore Florenc Shpuza Vendim 1889 10.03.2010
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 177,000 2012-06-05 2012-06-11 19910160012012 602-Aparat.Min.Brende vendime gjyqesore Renalda Bakiri Vendim 1754 27.02.2008
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) APIEDA Tirane 30,000 2012-06-06 2012-06-11 20810160012012 602-Aparat.Min.Brende mirmbajtje ashensori maj 2012 up
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) GENTIAN STRATI/L02211006J Tirane 289,000 2012-06-05 2012-06-11 20310160012012 602-Aparat.Min.Brende vendime gjyqesore Ali Vokshi Vendim 5121 02.07.2007
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) KALLFA Tirane 61,244 2012-06-06 2012-06-11 21110160012012 602-Aparat.Min.Brende fotokopjime up 346/1 20.05.2012 pv 5 20.05.2012 fat 361 21.05.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 110,364 2012-06-06 2012-06-11 20710160012012 602-Aparat.Min.Brende poste maj 2012 fat 2233 26.05.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) GENTIAN STRATI/L02211006J Tirane 60,000 2012-06-05 2012-06-11 19310160012012 602-Aparat.Min.Brende vendime gjyqesore Leonard Lame Vendim 5082 29.06.2007
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) GENTIAN STRATI/L02211006J Tirane 366,000 2012-06-05 2012-06-11 19410160012012 602-Aparat.Min.Brende vendime gjyqesore Argita Totozani Vendim 3583 14.05.2007
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 1,010,000 2012-06-05 2012-06-11 20110160012012 602-Aparat.Min.Brende vendime gjyqesore Bajram Bistri Vendim 3383/6 09.11.2011
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 7,630,125 2012-06-05 2012-06-11 19010160012012 602-Aparat.Min.Brende sherbim konektiviteti maj 2012 kont vazhd 47/6 05.10.2010 fat 81686767 31.05.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) GENTIAN STRATI/L02211006J Tirane 698,000 2012-06-05 2012-06-11 19610160012012 602-Aparat.Min.Brende vendime gjyqesore Mezan Hoxha Vendim 6287 13.07.2009
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) GENTIAN STRATI/L02211006J Tirane 462,000 2012-06-05 2012-06-11 19810160012012 602-Aparat.Min.Brende vendime gjyqesore Elvira Lila Vendim 7333 04.09.2008
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) INDRIT DANJA Tirane 214,100 2012-06-05 2012-06-11 20510160012012 602-Aparat.Min.Brende materiale pastrimi up 2724/1 19.04.2012 pv 19.04.2012 fat 1 20.04.2012 fh 20 20.04.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) PERMBARIMI Tirane 1,214,000 2012-06-05 2012-06-11 20410160012012 602-Aparat.Min.Brende vendime gjyqesore Fatmir Halla Vendim 1489 15.09.2006
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) NERTIL KASHARI Tirane 46,750 2012-06-06 2012-06-11 21010160012012 602-Aparat.Min.Brende bl baner up 2520/2 12.04.2012 pv 12.04.2012 fat 113 12.04.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 83,000 2012-06-05 2012-06-11 19710160012012 602-Aparat.Min.Brende vendime gjyqesore Fatmir Beta Vendim 2628 21.03.2008
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 981,010 2012-06-06 2012-06-11 20610160012012 602-Aparat.Min.Brende djeta liste pagese 06.06.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) GENTIAN STRATI/L02211006J Tirane 156,000 2012-06-05 2012-06-11 19510160012012 602-Aparat.Min.Brende vendime gjyqesore Aristotel Telhaj Vendim 84 18.04.2008
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) DIGIT-ALB SHA Tirane 31,990 2012-06-06 2012-06-11 20910160012012 602-Aparat.Min.Brende bl karte abonimi 1 vjecar pv 28.05.2012 fat 179 28.05.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) UTS - 01 Tirane 2,010,327 2012-04-23 2012-04-25 0310160012012P 231 Projekti DRMAP sherbime konsulence fat 70346034 s 30 05.04.2012 kont vazhd 19.09.2011 urdher 2641 18.04.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 526,313 2012-04-24 2012-04-25 0610160012012P 231 Projekti DRMAP paga e konsulentit Fabio Castelli liste ngjitur
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 39,728 2012-04-23 2012-04-25 13810160012012 602-Aparat.Min.Brende komp shpenzimesh per pun te jashtem shkr 2212/1 10.04.2012 liste pagese
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 861,820 2012-04-17 2012-04-25 13310160012012 602-Aparat.Min.Brende dieta,liste dt 17.04.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 11,040 2012-04-17 2012-04-25 13510160012012 602-Aparat.Min.Brende sherbim abonimi,up nr 1835/1 dt 20.03.2012,pv dt 20.03.2012,kupon dt 20.03.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 5,432 2012-04-23 2012-04-25 13910160012012 602-Aparat.Min.Brende komp shpenzimesh per pun te jashtem shkr 2212/1 10.04.2012 liste pagese
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 67,626 2012-04-17 2012-04-25 12710160012012 602-Aparat.Min.Brende abonim ne shtyp,kontrate nr 4794/5 dt 05.01.2012,fat nr 464,465 dt 02.04.2012,seri 87416449,87416450
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) PROMO Tirane 9,970,000 2012-04-24 2012-04-25 13610160012012 602-Aparat.Min.Brende prodhim transmetim spoti televiziv Kont 880/12 16.02.2012,nj fit 880/11 15.02.2012 rap perf 880/10 15.02.2012 fat 53 26.03.2012 VKM 80 12.02.2012 per emergjence
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 17,637 2012-04-23 2012-04-25 14010160012012 602-Aparat.Min.Brendeshpenzime telefoni shkr 2132/7 19.04.2012 kodi ab 1005922
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ARTKRISTAL Tirane 89,400 2012-04-25 2012-04-25 12910160012012 231-Aparat.Min.Brende blerje porte up 981/1 15.02.12 pv 07.03.2012 fat 20 10.04.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 526,313 2012-04-23 2012-04-25 0510160012012P 231 Projekti DRMAP tatim ne burim sherbime konsulence
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) DEGA DOGANES TIRANE Tirane 7,740,193 2012-02-10 2012-02-16 110160012012 231-Min Brend(projekt DRMAP) t.v.sh kontrate nr 31/1 dt 12.10.2011 ne vazhdim,fat nr 2011/24/A dt 18.10.2011
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BESTA Tirane 11,552,467 2012-02-09 2012-02-16 410160012012 231-Aparat.Min.Brende T.V.SH Kosto Lokale,kontrate nr 109/3 dt 01.04.2011 ne vazhdim,fat nr 2,16,18,4,12 dt 09.12.2010-30.11.2011,seri 84046402,84046416,84046418,87524804,87524812
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) DRIART - COMPANY Tirane 72,000 2012-02-13 2012-02-16 5210160012012 602-Apar.Min .Brend veshje,up nr 3212/2 dt 13.10.2011,pv dt 17.10.2011,fat nr 68 dt 01.11.2011,seri 85977794,fh nr 74 dt 01.11.2011
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 142,037 2012-02-13 2012-02-16 5010160012012 602-Apar.Min .Brend abonim ne shtyp,fat nr 405,406 dt 01.02.2012,seri 87413290,87413291,kontrate nr 4794/5 dt 05.01.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) AGIM HOXHA Tirane 21,000 2012-02-13 2012-02-16 4710160012012 602-Apar.Min .Brend pritje-percjellje,program nr 3019/4 dt 08.09.2011,fat nr 32 dt 09.09.2011,seri 0005582
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 55,181 2012-02-07 2012-02-16 4410160012012 602-Aparat.Min.Brende rimbursim telefon,shkrese nr 615/1 dt 01.02.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 4,000 2012-02-07 2012-02-16 4610160012012 602-Aparat.Min.Brende rimbursim telefon,shkrese nr 615/1 dt 01.02.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,050 2012-02-07 2012-02-16 4510160012012 602-Aparat.Min.Brende rimbursim telefon,shkrese nr 615/1 dt 01.02.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 154,980 2012-02-13 2012-02-16 5110160012012 602-Apar.Min .Brend posta,fat nr 1027 dt 26.01.2012,seri 87429627
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) I K E D A Tirane 174,300 2012-02-13 2012-02-16 4910160012012 602-Apar.Min .Brend shpenzime per trajtim mjekesor,shkrese nr 5/1 dt 01.02.2012,fat nr 550 dt 06.02.2012,seri 89126967