Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,456,652,060.00 1,021 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBARENT Tirane 649,824 2012-12-06 2012-12-17 47210160012012 Aparat.Min.Brende pritje percjellje fat 1369 13.11.2012 program pritje 34/3 30.10.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 651,024 2012-12-06 2012-12-17 47510160012012 Aparat.Min.Brende pritje percjellje fat 12 16.06.2012 205 22.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 10,166 2012-12-06 2012-12-17 47910160012012 Aparat.Min.Brende tatim ne burim perkthim dokumente
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) GENTIAN STRATI/L02211006J Tirane 50,000 2012-12-06 2012-12-17 47610160012012 Aparat.Min.Brende vendim gjyqesor per Argita Totozani,Aristotel Telhaj, Elvira, Lila,Leonard Lame,Mezan Hoxha,per muajin dhjetor 2012 sipas listes
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 77,070 2012-12-06 2012-12-17 48210160012012 Aparat.Min.Brende poste nentor 2012 fat 4142 26.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 767,380 2012-12-06 2012-12-17 48010160012012 Aparat.Min.Brende djeta brenda vendit liste pagese 05.12.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 91,494 2012-12-06 2012-12-17 47810160012012 Aparat.Min.Brende perkthim dokumenete urdher 49/1 16.12.2011,pv 16.12.2012 liste pagese
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 7,361,625 2012-12-05 2012-12-17 47010160012012 Aparat.Min.Brende sherbim konektiviteti,kontrate ne vazhdim nr 31/2 dt 05.10.2012,fat 107927240 30.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) INST.PER.STUD.RUAJT.E MEN.E TRASHEG.KULT Tirane 535,000 2012-12-06 2012-12-17 47410160012012 Aparat.Min.Brende pritje percjellje program pritje 34/3 30.10.2012 fat 62 15.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 753,200 2012-12-07 2012-12-17 38P10160012012 231Proj DRMAP tatim ne burim kosto lokale
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) DOGANA RINAS Tirane 779,838 2012-11-23 2012-12-17 45110160012012 Ministria e Brend.(Aparati) zhdoganim vaji urdher 242 23.07.2012 kont 6152 07.09.2012 shk 6175/6 01.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,429,427 2012-11-23 2012-12-17 45810160012012 Ministria e Brend.(Aparati) perkthime pagese ne valute 10000 euro me kurs 142.7 leke shkr 3475/1 21.05.2012 fat INT2012/028 29.08.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) DEGA DOGANES TIRANE Tirane 13,378,696 2012-12-07 2012-12-17 31P10160012012 231Aparat.Min.Brende tvsh blerje mallra deklarate doganore ref NN11039, NN11038,kontrate nr 31/1 dt 12.10.2011,urdher nr 8004 dt 15.11.2012,fh nr 11,12,13 dt 09.07.2012-27.08.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) OFRIS Tirane 3,617,532 2012-12-07 2012-12-17 34P10160012012 231Aparat.Min.Brende tvsh,kosto lokale,kontrate nr 7212/1 dt 30.10.2012,up nr 7212 dt 15.10.2012,urdher nr 7212/2 dt 06.12.2012,fat nr 126 dt 05.12.2012,seri 05313007,fh nr 19 dt 05.12.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BISLIM SINAJ Tirane 10,000 2012-12-06 2012-12-17 47710160012012 Aparat.Min.Brende vendim gjyqesor per Hamdi Palushi dhjetor 2012 liste pagese
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 128,601 2012-12-06 2012-12-17 47110160012012 Aparat.Min.Brende abonim ne shtyp VKM 241 31.03.2012 fat 620 22.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 69,521 2012-12-06 2012-12-17 46910160012012 Aparat.Min.Brende telefon shkr 8475/2 04.12.2012 nr regj te ab 21219518999
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) AIR BP ALBANIA Tirane 15,439,372 2012-11-23 2012-12-17 45210160012012 Ministria e Brend.(Aparati) karburant per emergjencat civile kont nr 242/1 23.07.2012 pv marjje dorzim 10.10.2012 certifikate furnizimi sipas fat ngjitur
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 922 2012-11-23 2012-12-17 45410160012012 Ministria e Brend.(Aparati) telefon shkr 7627/15 21.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 39,995,580 2012-12-06 2012-12-17 48310160012012 Aparat.Min.Brende modernizimi gjendjes civile kont 23/14 10.10.2012 Nj. ne APP 01.10.2012 fat 19558795,842,882,800,819,06.11.2012 fh 56,57,58,59,60 06.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 44,707 2012-12-06 2012-12-17 46810160012012 Aparat.Min.Brende rimbursim shp telefoni shkr 8475/1 04.12.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) M I R G E E R A L B Tirane 545,508 2012-12-06 2012-12-17 47310160012012 Aparat.Min.Brende pritje percjellje program pritje 34/3 30.10.2012 fat 62 15.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) FUSHA Tirane 476,160 2012-12-08 2012-12-20 48710160012012 Aparat.Min.Brende vijezim rrugesh up 8301/1 27.11.2012 fat 408 06.12.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) KEMINET Tirane 38,400 2012-12-08 2012-12-20 48610160012012 Aparat.Min.Brende sherbim interneti up 8299/1 27.11.2012 fat 564 30.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ENERTA KENDELLA Tirane 41,700 2012-12-08 2012-12-20 49110160012012 Aparat.Min.Brende pritje percjellje prog 34/3 30.10.2012 fat 220 05.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALTIN REMZI DALANI Tirane 299,050 2012-12-08 2012-12-20 49010160012012 Aparat.Min.Brende boje pigment up 8298/1 27.112012 pv 3.12.2012 fat 25 05.12.2012 fh 61 05.12.20121
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) FONDACIONI YAPS Tirane 49,200 2012-12-08 2012-12-20 48410160012012 Aparat.Min.Brende sherb pastrimi up 8302/1 27.11.2012 fat 651 03.12.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) KND Tirane 17,920 2012-12-08 2012-12-20 48810160012012 Aparat.Min.Brende mirmb faqes zyrtare up 8300/1 27.11.2012 pv 30.11.2012 fat 06 06.12.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) EDISON MEHMETI Tirane 29,000 2012-12-08 2012-12-20 48510160012012 Aparat.Min.Brende mirmbajtje paisje up 8297/1 fat 100 03.12.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 1,075 2012-12-08 2012-12-20 48910160012012 Aparat.Min.Brende telefon,fat 11070632 02.09.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) MIRAND SELENICA/1 Tirane 29,000 2012-12-08 2012-12-20 49410160012012 Aparat.Min.Brende bl korniza druti up 8585/1 06.12.2012 fat 10 06.12.2012 fh 63 06.12.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBTURIST ALBANIA Tirane 411,026 2012-12-08 2012-12-20 49310160012012 Aparat.Min.Brende djeta me jashte bileta avioni urdher 5915/3 08.10.2012 fat 197 16.10.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) VRESHTARI BARDHA Tirane 134,400 2012-12-08 2012-12-20 49210160012012 Aparat.Min.Brende pritje percjellje prog 34/3 30.10.2012 fat 45 29.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 35,734 2012-12-17 2012-12-27 50910160012012 Aparat.Min.Brende telefon nentor 2012klienti 1368284996
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BESTA Tirane 1,819,655 2012-12-27 2012-12-28 26P10160012012 Aparat.Min.Brende PROJ PAMT garanci kontrate rruga lidhese tregu industrial Berat kont 25.10.2012 sit perfundimtar akt marrje dorzim 5 shkr 24 20.12.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 667,309 2012-12-03 2012-12-03 46110160012012 Aparat.Min.Brende paga nentor 2012 nr pun 225
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 381,290 2012-12-03 2012-12-03 46010160012012 Aparat.Min.Brende paga nentor 2012 nr pun 225
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 670,978 2012-12-03 2012-12-03 46210160012012 Aparat.Min.Brende paga nentor 2012 nr pun 225
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 869,392 2012-12-03 2012-12-03 46310160012012 Aparat.Min.Brende paga nentor 2012 nr pun 225
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 11,146,392 2012-12-03 2012-12-03 45910160012012 Aparat.Min.Brende paga nentor 2012 nr pun 225