Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,899,945,450.00 1,016 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,851,300 2013-01-18 2013-01-18 710170012013 600-MIN.MBRO transferta me jashte .shkrese nr 17/1 dt 17.01.2013 per Hikmet Kellici,13200 euro per Gjermani
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,133,760 2013-01-28 2013-01-28 2410170012013 602-MIN.MBRO transferte me jashte,8000 euro +20 euro,AU Turqi,H.Cekodhima,shkrese dt 27.01.2013
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 709,860 2013-01-28 2013-01-28 3110170012013 602-MIN.MBRO transferte me jashte,5000 euro +20 euro,PU Larisa,N.Demirxhiu,shkrese dt 27.01.2013
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,133,760 2013-01-28 2013-01-28 3010170012013 602-MIN.MBRO transferte me jashte,8000 euro +20 euro,PU Angli,G.Poci,shkrese dt 27.01.2013
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,698,960 2013-01-28 2013-01-28 2110170012013 602-MIN.MBRO transferte me jashte,12000 euro +20 euro,AU Angli,R.Berzani,shkrese dt 27.01.2013
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,009,910 2013-01-28 2013-01-28 2510170012013 602-MIN.MBRO transferte me jashte,19000$+20 euro,AU SH.B.A,I.Haxhija,shkrese dt 27.01.2013
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 518,640 2013-01-28 2013-01-28 1110170012013 602-MIN.MBRO uje,kontrate 159738,fat Nentor-Dhjetor 2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) GIOAD Tirane 76,500 2013-01-28 2013-01-28 1610170012013 602-MIN.MBRO pritje-percjellje,program nr 9855 dt 21.09.2012,10382 dt 09.10.2012,fat nr 49,51 dt 10.10.2012-17.10.2012,seri 83993699,029535451,
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 1,523,919 2013-01-28 2013-01-28 1210170012013 1017001 602-MIN.MBRO energji,kontrate H110004,H110005,fat Dhjetor 2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,416,326 2013-01-28 2013-01-28 1810170012013 602-MIN.MBRO transferte me jashte,10000+20 euro,AU France,M Xhemale,shkrese dt 27.01.2013
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,063,076 2013-01-28 2013-01-28 1910170012013 602-MIN.MBRO transferte me jashte,7500 euro +20 euro,AU Gjermani,H.Kellici,shkrese dt 27.01.2013
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 851,160 2013-01-28 2013-01-28 2210170012013 602-MIN.MBRO transferte me jashte,6000 euro +20 euro,AU Greqi,D.Nikolla,shkrese dt 27.01.2013
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 851,160 2013-01-28 2013-01-28 2710170012013 602-MIN.MBRO transferte me jashte,6000 euro +20 euro,PU Napoli,D.Hoxha,shkrese dt 27.01.2013
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 71,881 2013-01-28 2013-01-28 1410170012013 600-602-MIN.MBRO telefon,fat Nentor-Dhjetor 2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 427,260 2013-01-28 2013-01-28 2810170012013 602-MIN.MBRO transferte me jashte,3000 euro +20 euro,PU Seebrig,J.Balla,shkrese dt 27.01.2013
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 568,560 2013-01-28 2013-01-28 3410170012013 602-MIN.MBRO transferte me jashte,4000 euro +20 euro,PU Ferar,E.Voci,shkrese dt 27.01.2013
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) NORDIN-1 Tirane 225,000 2013-01-28 2013-01-28 1510170012013 602-MIN.MBRO pritje-percjellje,program nr 10382 DT 09.10.2012,fat nr 10 dt 11.10.2012,seri 37445616
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 197,983 2013-01-28 2013-01-28 1310170012013 600-602-MIN.MBRO telefon,fat Nentor-Dhjetor 2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 285,960 2013-01-28 2013-01-28 3510170012013 602-MIN.MBRO transferte me jashte,2000 euro +20 euro,PU Stamboll,H.Kola,shkrese dt 27.01.2013
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,133,760 2013-01-28 2013-01-28 2010170012013 602-MIN.MBRO transferte me jashte,8000 euro+20 euro,AU Itali,A.Cauli,,shkrese dt 27.01.2013
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 992,460 2013-01-28 2013-01-28 2310170012013 602-MIN.MBRO transferte me jashte,7000 euro +20 euro,AU Austri,H.Koni,shkrese dt 27.01.2013
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 8,800 2013-01-28 2013-01-29 1710170012013 600-MIN.MBRO ndalese overdrafti H.Cekodhima,shkrese nr 634 dt 22.01.2013
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 709,860 2013-01-28 2013-01-29 2610170012013 602-MIN.MBRO transferte me jashte,5000 euro +20 euro,PU O.S.B.E,S.Neziri,shkrese dt 27.01.2013
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 427,260 2013-01-28 2013-01-29 2910170012013 602-MIN.MBRO transferte me jashte,3000 euro +20 euro,PU Kosove,SH.Koliqi,shkrese dt 27.01.2013
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 568,560 2013-01-28 2013-01-29 3310170012013 602-MIN.MBRO transferte me jashte,4000 euro +20 euro,PU Poloni,A.Gjyla,shkrese dt 27.01.2013
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,133,760 2013-01-28 2013-01-29 3210170012013 602-MIN.MBRO transferte me jashte,8000 euro +20 euro,PU Hollande,P.Ciko,shkrese dt 27.01.2013
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,851,300 2013-01-18 2013-01-21 810170012013 600-MIN.MBRO transferta me jashte .shkrese nr 17/1 dt 17.01.2013 per Hajrush Koni,13200 euro per Austri
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,548,316 2013-01-18 2013-01-21 1010170012013 600-MIN.MBRO transferta me jashte .shkrese nr 17/1 dt 17.01.2013 per Tonin Marku,24000 $ per Virxhinia
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,062,620 2013-01-18 2013-01-21 910170012013 600-MIN.MBRO transferta me jashte .shkrese nr 17/1 dt 17.01.2013 per Muzafer Muka,10000 $ per Virxhinia
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 377,564 2013-02-01 2013-02-01 410170012013 600-MIN.MBRO pagat Janar 2013,plan416/fakt5
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,818,000 2013-02-01 2013-02-01 3710170012013 602-MIN.MBRO dieta,20000 euro,autorizim dt 01.02.2013
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,248,358 2013-02-01 2013-02-01 4010170012013 600-606-MIN.MBRO pagat Janar 2013,plan416/fakt23
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,964,140 2013-02-01 2013-02-01 3910170012013 600-606-MIN.MBRO pagat Janar 2013,plan416/fakt152
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,847,132 2013-02-01 2013-02-01 3810170012013 600-606-MIN.MBRO pagat Janar 2013,plan416/fakt181
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 733,247 2013-02-01 2013-02-01 4110170012013 602-MIN.MBRO kompesim ushqimi Shtator 2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 205,419 2013-02-05 2013-02-05 4410170012013 600-602-MIN.MBRO telefon,kodi 2635320,2635425,fat Nentor-Dhjetor 2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) NEW POLITCS Tirane 280,000 2013-02-07 2013-02-08 6210170012013 602-MIN.MBRO sherbim monitorim,fat nr 332,345,372,387,416,446,464 dt 30.05.2012-27.11.2012,seri 86034273-86034455,kontrate nr vazhdim dt 15.02.2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) SOS FSHATI FEMIJEVE SHQIPERI Tirane 165,000 2013-02-07 2013-02-08 6510170012013 602-MIN.MBRO kartolina,up nr 15.07.2012,pv dt 21.11.2012,fat nr 33 dt 21.11.2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 51,000 2013-02-08 2013-02-08 7110170012013 600-MIN.MBRO ndalese nga paga M.Xhebra,vendim nr 5174 dt 21.05.2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 27,500 2013-02-08 2013-02-08 7410170012013 602-MIN.MBRO dieta Dhjetor 2012