Transaksion Thesari 2012 & 2013 - Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535)

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,456,652,060.00 1,021 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 22,500 2012-11-19 2012-12-13 43310160012012 Aparati Min.Brendeshme djeta liste pagese 15.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 3,379 2012-11-19 2012-12-13 44410160012012 Aparati Min.Brendeshme telefon abon 2697737350
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 896,798 2012-11-16 2012-12-13 29P10160012012 Proj DRMAP tatim ne burim kosto lokale
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 395,890 2012-11-19 2012-12-13 43210160012012 Aparati Min.Brendeshme djeta liste pagese 15.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) 55 Tirane 4,000 2012-11-19 2012-12-13 44810160012012 Aparati Min.Brendeshme njoftime ne shtyp shk 7627/10 15.10.2012 fat 170 31.10.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ELIS URUCI Tirane 97,500 2012-11-19 2012-12-13 44310160012012 Aparati Min.Brendeshme mirmbajtje kondicioneri fat 62 31.08.2012 fat 64 28.09.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 896,798 2012-11-16 2012-12-13 27P10160012012 Proj DRMAP tatim ne burim kosto lokale
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 77,958 2012-11-19 2012-12-13 43610160012012 Aparati Min.Brendeshme poste tetor 2012 fat 3832 26.10.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 661,374 2012-11-19 2012-12-13 44010160012012 Aparati Min.Brendeshme telefon tetor 2012 klienti 1368284996,1333484275
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 57,442 2012-11-19 2012-12-13 44110160012012 Aparati Min.Brendeshme telefon tetor 2012 klienti 1368284996
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) TIPOGRAFIA USHTARAKE Tirane 479,754 2012-11-20 2012-12-13 45010160012012 Aparati Min.Brendeshme lidhje aktesh fat 13 20.11.2012 shk 7998 15.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 22,500 2012-11-19 2012-12-13 43410160012012 Aparati Min.Brendeshme djeta liste pagese 15.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) KOHA JONE Tirane 57,600 2012-11-19 2012-12-13 44710160012012 Aparati Min.Brendeshme njoftime ne shtyp shk 7627/10 15.10.2012 fat 38 25.04.2012 275 30.10.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) MEDIA MAPO Tirane 9,600 2012-11-19 2012-12-13 44610160012012 Aparati Min.Brendeshme njoftime ne shtyp shk 7627/10 15.10.2012 fat 590 04.10.2012 627 30.10.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BESTA Tirane 3,889,560 2012-11-19 2012-12-13 18P10160012012 Proj PAMT ndertim trgu industrial Berat kont 25.08.2012 30% kontributi bashkise berat,shkr 20 31.03.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ERGI Tirane 7,296,602 2012-11-19 2012-12-13 19P10160012012 Proj PAMT rikonstr fasada pallatesh kont shtese 3184/2 04.04.2011
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,500 2012-11-19 2012-12-13 43510160012012 Aparati Min.Brendeshme djeta liste pagese 15.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BISLIM SINAJ Tirane 20,000 2012-11-19 2012-12-13 42910160012012 Aparati Min.Brendeshme vendim gjyqesor ne favor te Hamdi Palushi urdher ekz.760 10.03.2010
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) PANORAMA GROUP Tirane 19,500 2012-11-19 2012-12-13 44510160012012 Aparati Min.Brendeshme njoftime ne shtyp shk 7627/10 15.10.2012 fat 925 17.09.2012 1105 30.10.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 66,735 2012-11-19 2012-12-13 43710160012012 Aparati Min.Brendeshme abonim ne shtyp VKM 241 31.03.2012 kont 4794/5 05.01.2012 fat 606 ,607 30.10.2012,
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 301,000 2012-12-14 2012-12-14 50510160012012 Aparat.Min.Brende transferte familjare per shtetas te huaj VKM 581 10.08.2012 shkr 8768 12.12.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 138,246 2012-12-14 2012-12-14 50210160012012 Aparat.Min.Brende shperblimi fundvitit urdher 376 12.12.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,999,254 2012-12-14 2012-12-14 49810160012012 Aparat.Min.Brende shperblimi fundvitit urdher 376 12.12.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 97,973 2012-12-14 2012-12-14 50110160012012 Aparat.Min.Brende shperblimi fundvitit urdher 376 12.12.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 105,912 2012-12-14 2012-12-14 50010160012012 Aparat.Min.Brende shperblimi fundvitit urdher 376 12.12.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 267,206 2012-12-14 2012-12-14 50310160012012 Aparat.Min.Brende tatime per shperblimet
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 63,467 2012-12-14 2012-12-14 49910160012012 Aparat.Min.Brende shperblimi fundvitit urdher 376 12.12.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 50,000 2012-12-13 2012-12-14 50410160012012 Aparat.Min.Brende ndihme financiare liste pagese urdher nr 356 30.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 2,002,170 2012-12-17 2012-12-18 50610160012012 1016001 Aparat.Min.Brende energji elektrike nentor 2012 kontrate A107840,A107843,C053413
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 753,200 2012-12-07 2012-12-18 37P10160012012 231Proj DRMAP kosto lokale mallra 10%,7000$me 107.6,10% kontratetes se konsulentir,kontrate dt 28.03.2012,urdher nr 8486 dt 03.12.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 599,225 2012-12-17 2012-12-18 50810160012012 Aparat.Min.Brende telefon nentor 2012klienti 1333484275
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ULTIMO Tirane 42,000 2012-12-07 2012-12-18 25P810160012012 PROJ LAMP pritje percjellje fat 185 09.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 18,364,794 2012-12-07 2012-12-18 35P10160012012 231Proj DRMAP kosto lokale mallra 10%,128605, euro me 142.8kontrate nr 31/1 dt 12.10.2011,up nr 31 dt 19.05.2012,fat nr 019932 dt 16.11.2012,019915 dt 07.11.2012,urdher nr 8479 dt 03.12.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,278,630 2012-12-07 2012-12-18 39P10160012012 Proj DRMAP kosto lokale konsulence transferte ne valute 43,968 euro me kurs 142.8 leke kont nr 21/2 21.11.2011 fat date 27.11.2012 urdher 21/3 07.12.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 58,880 2012-12-17 2012-12-18 50710160012012 Aparat.Min.Brende uje nentor 2012 kont 159337 fat 1211 26.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) MAK ALBANIA Tirane 1,098,500 2012-12-06 2012-12-17 48110160012012 Aparat.Min.Brende pritje percjellje program 34/3 30.10.2012 fat 134073 07.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 56,544 2012-12-06 2012-12-17 46710160012012 Aparat.Min.Brende rimbursim shp telefoni shkr 8475/1 04.12.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAD--OKEJ Tirane 2,947,579 2012-11-23 2012-12-17 32P10160012012 Proj DRMAP kosto lokale tvsh mallra kont 4751/3 13.11.2012 02/12 14.11.2012 urdher titullari 8001 15.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) DEGA DOGANES TIRANE Tirane 22,581,830 2012-12-07 2012-12-17 33P10160012012 231Aparat.Min.Brende tvsh blerje mallra deklarate doganore ref NN11060,kontrate nr 31/1 dt 12.10.2011,urdher nr 8266 dt 27.11.2012,fh nr 18 dt 23.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,797,865 2012-12-07 2012-12-17 36P10160012012 231Proj DRMAP tatim ne burim kosto lokale