Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 29,439,722,364.00 2,269 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 894,621 2022-03-29 2022-03-30 33021260012022 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin grand per rindertim banese individ. termeti dt 26.11.2019 VKB nr 148 dt 14.12.2020 kontrat nr 988 dt 15.02.2021 Z.Frrok Gjet Lleshi kerkese nr 1476/1 aktkolaud Faza e I
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 1,371,583 2022-03-29 2022-03-30 32721260012022 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin grand per rindertim banese individ. termeti dt 26.11.2019 VKB nr 148 dt 14.12.2020 kontrat nr 1106 dt 15.02.2021 Z.Gjok Ded Prodani kerkese nr 1246 dt 28.02.2022 aktontrolli punimesh Faza e I
  Bashkia Lac (2019) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Laç 1,047,023 2022-03-29 2022-03-30 32821260012022 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin grand per rindertim banese individ. termeti dt 26.11.2019 VKB nr 148 dt 14.12.2020 kontrat nr 1077 DT 15.02.2021 Z Andon Zef Shijaku kerkese nr 1063/1 dt 15.03.2022 aktkontrolli punimesh per Faza e I
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 1,047,023 2022-03-29 2022-03-30 32921260012022 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin grand per rindertim banese individ. termeti dt 26.11.2019 VKB nr 148 dt 14.12.2020 ,VKM nr 23 dt 20.01.2021 kont nr 1027 dt 15.02.2021Ndoj Gjergj Ndoj kerkese nr 1372/1 dt 15.03.2022 aktkontrolli i punimeve
  Bashkia Lac (2019) ERAL CONSTRUCTION COMPANY Laç 30,027,610 2022-03-25 2022-03-29 31921260012022 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin paguar kontrate nr 5085/26 dt 18.03.2022 Rikonst i mjediseve ne bashkepronesi si ndertesa te perbashketa Pallat Faza e II ne kuader te procesit te rindertimit ft nr 45/2022 dt 18.03.2022 situacioni nr 3
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 4,450,860 2022-03-25 2022-03-29 80721010012022 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane lik grand rindertimi DS4 listepagese Mars 2022 VKM nr.7 dt.13.02.20 VKB nr.8 dt.13.12.2021
  Bashkia Shijak (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 2,418,606 2022-03-23 2022-03-24 13421080012022 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi 2108001 BASHKIJA SHIJAK GRANT NGA RINDERTIMI MARS 2022 SIPAS LISTEPAGESES
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 4,360,250 2022-03-23 2022-03-24 13521080012022 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi 2108001 BASHKIJA SHIJAK GRANT NGA RINDERTIMI MARS 2022 SIPAS LISTEPAGESES
  Bashkia Lac (2019) Banka OTP Albania Laç 894,621 2022-03-18 2022-03-23 30721260012022 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin grand per rindertim banese individ.termeti dt 26.11.2019 VKB nr 148 dt 14.12.2020 kontrat nr 987 dt 15.02.2021 Z. Gjet Gjon Menga kerkese nr 1427/1 dt 15.03.2022 kontroll punimesh faza e pare
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 1,371,583 2022-03-18 2022-03-23 30921260012022 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin grand per rindertim banese individ. termeti dt 26.11.2019 VKB nr 148 dt 14.12.2020 kontrat nr 1087 dt 15.02.2021 Z.Vesel Islam Rama kerkese nr 1476/1 dt 15.03.2022 akt kontroll punime faza e pare
  Bashkia Lac (2019) Banka OTP Albania Laç 1,371,583 2022-03-18 2022-03-23 30821260012022 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin grand per rindertim banese individ. termeti dt 26.11.2019 VKB nr 148 dt 14.12.2020 kontrat nr 1049 dt 15.02.2021 Z.Edmir Gjet Menga kerkese nr 1427/1 dt 15.03.2022 akt kontroll punime faza e pare
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 894,621 2022-03-18 2022-03-23 31021260012022 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin grand per rindertim banese individ. termeti dt 26.11.2019 VKB nr 148 dt 14.12.2020 kontrat nr 1040 dt 15.02.2021 Z.Mimoza Vukaj (Klinton Vukaj ) kerkese nr 733/1 dt 15.03.2022 akt kontroll punime faza e pare
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 372,400 2022-03-11 2022-03-23 68621010012022 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Bashkia Tirane Rindertim banesa indiv NJA Farke 8 shtepi praktika 2923/2020 kont mbikq 35170/8 dt.12.11.20 fat 4/2022 dt.17.01.22
  Bashkia Tirana (3535) KLAJGER KONSTRUKSION Tirane 45,504,621 2022-03-10 2022-03-23 67021010012022 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Bashkia Tirane Situacion perfundimtar Rindertim banesa individyuale Farke praktika ush 1161/21 kont vazh 45568/4 dt.30.12.20 sit perf 19.05.21 akt kol 29.06.21 fat 36/21 dt.06.12.21
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 277,100 2022-03-11 2022-03-23 68521010012022 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Bashkia Tirane Rindertim i banesave individuale NJA Krrabe 9 shtepi praktika 2923/2020 FOF 27738 dt.20.08.20 FNJF 27738/2 dt.24.08.2020 kont mbikq 27738/3 dt.27.08.20 autorizim 221 dt.13.11.20 fat 9/2022 dt.17.01.22
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 33,270 2022-03-11 2022-03-23 68821010012022 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Bashkia Tirane mbikqyrje rindertim banesa indiv NJA Krrabe 2 Shtepi praktika 2923/2022 kont mbik 35169/8 dt.12.11.20 fat 8/2022 dt.17.01.22
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 484,840 2022-03-11 2022-03-23 68921010012022 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Bashkia Tirane Mbikqyrje rindertim banesa individuale NJA Petrele 18 Shtepi prak 2923/2020 kont mbikq 42227/3 dt.14.12.20 fat 5/2022 dt.17.01.2022
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 2,057,375 2022-03-11 2022-03-15 29121260012022 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin grand per rindertim banese individ.termeti dt 26.11.2019 VKB nr 148 dt 14.12.2020 kontrate nr 1099 dt 15.02.2021 Z. Shefqet Baki Sela Leje ndert. nr 11 dt 18.02.2022
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 1,570,535 2022-03-11 2022-03-15 29221260012022 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin grand per rindertim banese individ.termeti dt 26.11.2019 VKB nr 148 dt 14.12.2020 kontrate nr 1156 dt 15.02.2021 Z. Orgest Petrit Haxhiu Leje ndert. nr 10 dt 15.02.2022
  Bashkia Lac (2019) BANKA E TIRANES Laç 1,570,535 2022-03-11 2022-03-15 29721260012022 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin grand per rindertim banese indiv. termeti dt 26.11.2019 VKB nr 148 dt 14.12.2020 kontrate nr 1069 dt 15.02.2021 Z. Astrit Mhill Kola leje ndertimi nr 5 dt 27.01.2022