Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ZENIT&CO All 118,496,797.00 137 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) ZENIT&CO Gjirokaster 1,000,000 2021-12-31 2022-01-06 76624520012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2452001,Bashkia Dropull drejtim punimesh objekt ujesjelles burimi manxifes rikonstr ujesjelles fshatrave selo llovine krioner faza II fat nr 65/2021 dt 29.12.2021
  Bashkia Prenjas (0821) ZENIT&CO Librazhd 800,000 2021-12-30 2021-12-31 88221530012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA PRRENJAS,LIK FAT NR 68 DATE 30.12.2021 SIT DATE 30.12.2021,KONT NR 1110 DATE 27.03.2021,UB NR 4174,PER SUPERVIZIM (MBIKQYRJE PUNIMESH NE OBJEKTIN RRJETI SHPERNDARES UJSJELLESI PRRENJAS.
  Bashkia Belsh (0808) ZENIT&CO Elbasan 924,000 2021-12-29 2021-12-30 52421520012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2021 Bashkia Belsh 2152001 Mbikqyrje punimesh Rruga Trojas Unaza Belsh UP nr 9 dt 10.05.2017 Formulari nr 9/1 dt 11.05.2017 Kontrate dt 12.05.2017 Fature 88 seri 51509551 dt 18.12.2017
  Bashkia Cerrik (0808) ZENIT&CO Elbasan 1,000,000 2021-12-29 2021-12-30 62121100012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2110001 Bashkia Cerrik mbikqyres punimesh ndertim ujsjellsi up nr211/2 dt, 24.09.2021 kontrate dt, 24.09.2021 procesverbal vendim njoftim fituesi fature nr, 58/2021 dt, 09.12.2021
  Bashkia Sarande (3731) ZENIT&CO Sarande 120,000 2021-12-28 2021-12-30 63821380012021 Shpenz. per rritjen e AQT - objekte me vlere historike LIK FAT NR 9 DAT 13.04.2021,KONTRATA NR 17 DAT 19.10.2020
  Bashkia Finiq (3704) ZENIT&CO Delvine 568,499 2021-12-28 2021-12-29 47223260012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve lik faturen nr 40 data 11.12.2018 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) ZENIT&CO Delvine 114,000 2021-12-28 2021-12-29 47123260012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj lik faturen nr 2 data 08.01.2018 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) ZENIT&CO Delvine 653,428 2021-12-28 2021-12-29 47423260012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve lik faturen nr 42 data 11.12.2018 bashkia Finiq
  Bashkia Cerrik (0808) ZENIT&CO Elbasan 2,000,000 2021-12-28 2021-12-29 60821100012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2110001 Bashkia Cerrik projekt ndertim ujsjellsiuprokurimi nr136/1 dt. 07.07.2020 njoftim fituesi dt. 07.08.2020 kontrate dt11.08.2020procesverbal .vendim situacion fature nr, 34 dt. 07.12.2020seri 15150973 fl hr nr, 43 dt. 20.12.2020
  Bordi i Kullimit Lezhe (2020) ZENIT&CO Lezhe 80,766 2021-12-28 2021-12-29 36410050742021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve DREJTORIA E UJITJES DHE KULLIMIT PAG FAT NR 64 DT 24.12.2021,URDHER PROK NR 317 DT 22.07.2021,NJ FITUESI NR 5403/6 DT 27.08.2021,KONTRATE NR 439 DT 13.09.2021,MBIKQYRJE MBROJTJE NGA LUMI FAN,FSHATI RRETH I EPERM MIRDITE
  Bashkia Kelcyre (1128) ZENIT&CO Permet 577,692 2021-12-28 2021-12-29 53221540012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve BASHKIA KELCYRE SUPERVIZIM PUNIMESH PER NDERTIM I RRJETIT JASHTEM TE UJSJELLSIT KOD PROJ 18BQ640 LIKUJ FAT NR 37 NR SER 51509737 DT 07.12.2020 U PROK DT 29.05.2019 KONT NR 2041 DT 04.10.2019 SHKRES NR 119 DT 07.12.2020
  Bashkia Belsh (0808) ZENIT&CO Elbasan 1,027,020 2021-12-24 2021-12-28 51221520012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2021 Bashkia Belsh 2152001 Mbikqyrje punimesh Rik.rrugeve te brendshme te fshatrave UP 181/2 dt 17.07.17 Form.Njoft.Fit.dt 14.09.17 Kontr.181/6 dt 22.09.2017 Fat 51 seri 51509751 dt 28.12.20 Urdher tit 3898 dt 17.12.2021
  Bashkia Belsh (0808) ZENIT&CO Elbasan 282,000 2021-12-24 2021-12-28 51121520012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2021 Bashkia Belsh 2152001 Mbikqyrje punimesh Rruga Belsh - Qafshkallë UP nr 45 dt 22.11.16 Formulari nr 6 dt 23.11.16 Kontrate dt 23.11.2016 Fat 90 seri 51509553 dt 18.12.2017 Urdher tit 3898 dt 17.12.2021
  Bashkia Cerrik (0808) ZENIT&CO Elbasan 105,600 2021-12-23 2021-12-24 59621100012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2110001 Bashkia Cerrik, surpevizim sistemim asfaltim rruga fshati Mollasup nr. 1 dt, 23.07.2021procesverbal njoftim fituesi fature nr, 36 dt. 09.06.2015
  Bashkia Prenjas (0821) ZENIT&CO Librazhd 100,000 2021-12-23 2021-12-24 843/21530012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA PRRENJAS,LIK FAT NR 22 DATE 30.10.2020,SITUACION NR.1,KONTRATE NR 1110 DATE 27.03.2020,UB NR 4174,PER SUPERVIZIM (MBIKQYRJE) PUNIMESH NE OBJEKTIN RRJETI SHPERNDARES I UJSJELLESIT PRRENJAS.
  Bashkia Prenjas (0821) ZENIT&CO Librazhd 3,600,000 2021-12-22 2021-12-23 85921530012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime BASHKIA PRRENJAS,LIK FAT NR.63/2021 DATE 20.12.2021,FH NR 17 DATE 20.12.2021,SITUACION NR 1 DATE 20.12.2021,KONTRATE NR 2786 DATE 19.10.2021,PROCES VERBAL I MARRJES NE DORZIM DATE 20.12.2021,UB NR 4552.
  Bashkia Prenjas (0821) ZENIT&CO Librazhd 100,000 2021-12-21 2021-12-23 84421530012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA PRRENJAS,LIKUJDIM SUPERVIZIM NE OBJEKTIN RRJETI SHPERNDARJES SE UJSJELLESIT PRRENJAS,FAT NR 61 DATE 16.12.2021,SIT PUNIMESH DATE 16.12.2021,KONT NR 1110 DATE 27.03.2020,UB NR 4174.
  Bashkia Belsh (0808) ZENIT&CO Elbasan 7,804,800 2021-12-21 2021-12-22 48721520012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2021 Bashkia Belsh 2152001 Projektime UP 412/1 05.12.2016 Form.Njoft.Fit 412/7 dt 12.12.2016 kontr dt 15.12.2016 sit perf 30.12.2017 fat 105 30.12.2017 seri 51509568 Urdher tit.dt 17.12.21
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ZENIT&CO Tirane 1,730,540 2021-12-20 2021-12-22 65510560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021,lik ft sup , kontr GOA 2020/sh-215 dt 10.12.2020, ft nr 45/2021 dt 07.12.2021sup dt 07.12.2021
  Bashkia Lushnje (0922) ZENIT&CO Lushnje 287,775 2021-12-17 2021-12-20 73921290012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 Bashkia Lushnje,Sa likujd. Kont.nr.1273 dt.15.02.2021 Supervizion dhe mbikeqyrje punimesh ne Ob.Ndertim i tregut te gjese se Gjalle Bubullime sipas fat fisk.nr.39 dt.06.12.2021, situacion dt.06.12.2021,shk.Nr.9476,dt.09.12.2021,